ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 15 Ное 2008, 9:09 pm

Јас филмот не го гледав,пуу јаз`к !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 16 Ное 2008, 2:22 am

GokaGrozni напиша:
Јас филмот не го гледав,пуу јаз`к !
I vo pravo bese za Rade Sherbegija :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Троја   Пет 21 Ное 2008, 10:27 pm

За тие што го немаат гледано филмот Троја моментално оди на ХРТ1. И Бред Пит за време на снимањето на филмот морал да се откаже од цигарите и феноменално ја одигрува улогата на Ахил- Гока пази се што те чека :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 02 Дек 2008, 3:16 am

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 02 Дек 2008, 3:31 am

Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА 🦈

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 02 Дек 2008, 3:43 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА 🦈
И јас ги гледам,ама ги мешам кои се АРМАДА а кои Рока,ама не навивам за никого,интересно ми е да го набљудувам човечкото однесување во такви услови,како се мијат,што јадат,како се борат и надмудруваат,како издржуваат се и сешто заради награда :roll:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 02 Дек 2008, 3:55 am

Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА 🦈
И јас ги гледам,ама ги мешам кои се АРМАДА а кои Рока,ама не навивам за никого,интересно ми е да го набљудувам човечкото однесување во такви услови,како се мијат,што јадат,како се борат и надмудруваат,како издржуваат се и сешто заради награда :roll:
Последниве 2-3 недели ги гледам и јас, а навивам за тие што се во зелено облечени (заборавив дали се Армада или Рока), некако имам впечаток дека се поиздржливи и поснаодливи за разлика од Црвените.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 02 Дек 2008, 3:39 pm

ROKA се со оној Перо=ПИВЦЕ и тетовираните ЦУРИ bounce

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 05 Дек 2008, 3:44 am

[quote="GokaGrozni"]ROKA се со оној Перо=ПИВЦЕ и тетовираните ЦУРИ bounce[/quote
Перо беше многу разочаран му отиде Марија(си се топлеа и масираа)...
Јас сум радосна што пак почна да се дава ЦСИ ЛАС ВЕГАС-најмногу си го сакам Грисом ❤ и целата екипа,оние другите се бледа копија :silent:
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 06 Дек 2008, 3:21 am

јас сум за армада пошо беа послаби и рока ме изнервираа што го избркаа огнен
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Eureka   Пон 08 Дек 2008, 6:32 pm

Од скоро на канал 5 почна да се дава серијава Еурека. Јас ја загледав првата епизода сосема случајно и ме бендиса право да ви кажам. Малку е SF, малку е реална (со напредна и тајна технологија :D ) малку е слична со 4400 и Херои, ама се на се ми го привлече вниманието и ќе си ја гледам afro .
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 08 Дек 2008, 7:15 pm

СтончиС напиша:
Од скоро на канал 5 почна да се дава серијава Еурека. Јас ја загледав првата епизода сосема случајно и ме бендиса право да ви кажам. Малку е SF, малку е реална (со напредна и тајна технологија :D ) малку е слична со 4400 и Херои, ама се на се ми го привлече вниманието и ќе си ја гледам afro .
Кој ден и во колку саат ја даваат?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 08 Дек 2008, 7:38 pm

Далила напиша:

Перо беше многу разочаран му отиде Марија(си се топлеа и масираа)...
Јас сум радосна што пак почна да се дава ЦСИ ЛАС ВЕГАС-најмногу си го сакам Грисом ❤ и целата екипа,оние другите се бледа копија :silent:
Dalila i jas od CSI najmnogu ja sakam Las Vegas! :D ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 08 Дек 2008, 7:38 pm

Цитат :
Кој ден и во колку саат ја даваат?
Вторник и среда во 20:30 ч. мислам дека е. Јас ја начекувам навечер околу 01:30 ч. кога иде репризата. ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 08 Дек 2008, 8:04 pm

СтончиС напиша:
Цитат :
Кој ден и во колку саат ја даваат?
Вторник и среда во 20:30 ч. мислам дека е. Јас ја начекувам навечер околу 01:30 ч. кога иде репризата. ;)
Репризата повеќе ми одговара кафица

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 10 Дек 2008, 11:51 pm

Со голема радост ви соопштувам дека на К-15 телевизија, секој работен ден во 22:15 ќе почне да се прикажува извонредната хумористична серија Ало-Ало! cheers cheers cheers cheers cheers

А во вторник и петок во 21:30 мислам (не ме фаќајте за збор), на истата телевизија, ќе се прикажува анимираната серија Мр. Бин која исто ви ја препорачувам бидејки е многу смешна. cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 16 Дек 2008, 3:17 am

Сега секоја ноќ пред спиење(или ако ми се разбудат децата за да не се нервирам и да не мислам на спиење)гледам ТВ канал Travel & Living,прво една емисија со еден готвач што си го викаш дома да зготви цело мени за да го изненадиш саканиот или саканата,па после има една емисија WHILE YOU WERE OUT каде им ја уредуваат куќата без да знае едниот од сопствениците и на крај се тешам со една емисија каде едни имаат 8 деца,шесторка и близнаци и се прикажува по еден ден од нивниот живот секој ден(и си викам па шо се 2 деца :P )
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 17 Дек 2008, 2:11 am

Недела/МТВ1/20,15 h

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Дек 2008, 12:37 am

Гледавте ПРЕЖИВЕАН?Веќе нема Рока и Армада сега се едно племе и во чест на соединувањето се изнауживаа во некоја вила со базен,јакузи,жива музика,танчерки,алкохол и многу многу лапачка.Леле колку беа среќни ептен им се разгореа страстите,хи,хи.
А на операција Триумф жирито го испофали Даниел за изведбата на Магдалена од Оливер Драгоевиќ(иако му беше ужасно патетична)и водителот Маца излезе пред жирито и им влепи у фаца дека оваа изведба била тотално фијаско :P
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Дек 2008, 1:43 am

Далила напиша:
Гледавте ПРЕЖИВЕАН?Веќе нема Рока и Армада сега се едно племе и во чест на соединувањето се изнауживаа во некоја вила со базен,јакузи,жива музика,танчерки,алкохол и многу многу лапачка.Леле колку беа среќни ептен им се разгореа страстите,хи,хи.
А на операција Триумф жирито го испофали Даниел за изведбата на Магдалена од Оливер Драгоевиќ(иако му беше ужасно патетична)и водителот Маца излезе пред жирито и им влепи у фаца дека оваа изведба била тотално фијаско :P
Ау - Ау - Ау
„Преживеаните“ се изнажуркаа во таа вилата, наплатија за сите претходни 29 дена. Да видиме како ќе се снајдат сега во новото племе. Со оглед на тоа дека ги известија дека освен награда од 100.000 евра, победникот ќе добие и џип Нисан, мислам дека сега повеќе ќе проработи човечкото его и ќе има повеќе „заткулисни“ игри помеѓу нив за разлика од предходно.
Сега не знам за кого да навивам како за поединец, претходно бев за племето Рока. РОКА Ау - Ау - Ау
Инаку во Операција Триумф имам впечаток дека зачестија негативните критики од жирито кон Александар. Можеби и се во право, некако не делува Александар убедливо како на претходните гала вечери, дали е поради различниот стил на песни што му ги даваат да ги пее или не напредувал доволно??? Како и да е, мислам дека ќе се подобри Александар во последните две вечери и дека ќе победи.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Дек 2008, 3:39 am

SiNaPsA` напиша:
[Ау - Ау - Ау
„Преживеаните“ се изнажуркаа во таа вилата, наплатија за сите претходни 29 дена. Да видиме како ќе се снајдат сега во новото племе. Со оглед на тоа дека ги известија дека освен награда од 100.000 евра, победникот ќе добие и џип Нисан, мислам дека сега повеќе ќе проработи човечкото его и ќе има повеќе „заткулисни“ игри помеѓу нив за разлика од предходно.
Сега не знам за кого да навивам како за поединец, претходно бев за племето Рока. РОКА Ау - Ау - Ау
Инаку во Операција Триумф имам впечаток дека зачестија негативните критики од жирито кон Александар. Можеби и се во право, некако не делува Александар убедливо како на претходните гала вечери, дали е поради различниот стил на песни што му ги даваат да ги пее или не напредувал доволно??? Како и да е, мислам дека ќе се подобри Александар во последните две вечери и дека ќе победи.
Јас ни претходно не навивав за никого,ама сакам да ги гледам онака јаки,развиени,итри и жилави интересни ми се,убави бои околу од морето и плажата и ме одмараат.Од машките најмногу ми се допаѓа Немања од Армада,а од женските Едита ми е интересна и мислам дека они заедно со Буги,Дарио и Вања Мандиќ се фаворити.
А за Александар сум кажала дека многу не го фаворизирам,мене овој хрватов Игор ми беше така посимпатичен,а Соња многу ми се допаѓаше како настапуваше онака сигурно и професионално,а од финалистиве никој не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Дек 2008, 12:42 pm

SiNaPsA` напиша:
РОКА Ау - Ау - Ау
Дур сум жив

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 31 Дек 2008, 4:00 pm

Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 31 Дек 2008, 7:06 pm

Бе Перо напиша:
Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Vo 18:00?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 31 Дек 2008, 7:15 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Бе Перо напиша:
Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Vo 18:00?
Па да, би требало. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: