ФОРУМОТ Е НАШ
Телевизиска понуда - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Телевизиска понуда - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Телевизиска понуда

Go down 
+14
Далила
СтончиС
Oliver The Macedonian
GokaGrozni
Ангела
Jelena
SiNaPsA`
abrakadabra
Билјана
Gala
CENTO
eftimoskatb
Бе Перо
OPINOK
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСаб 15 Ное 2008, 9:09 pm

Јас филмот не го гледав,пуу јаз`к !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyНед 16 Ное 2008, 2:22 am

GokaGrozni напиша:
Јас филмот не го гледав,пуу јаз`к !
I vo pravo bese za Rade Sherbegija :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Троја   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПет 21 Ное 2008, 10:27 pm

За тие што го немаат гледано филмот Троја моментално оди на ХРТ1. И Бред Пит за време на снимањето на филмот морал да се откаже од цигарите и феноменално ја одигрува улогата на Ахил- Гока пази се што те чека :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 02 Дек 2008, 3:16 am

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 02 Дек 2008, 3:31 am

Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА :shark:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 02 Дек 2008, 3:43 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА :shark:
И јас ги гледам,ама ги мешам кои се АРМАДА а кои Рока,ама не навивам за никого,интересно ми е да го набљудувам човечкото однесување во такви услови,како се мијат,што јадат,како се борат и надмудруваат,како издржуваат се и сешто заради награда :roll:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 02 Дек 2008, 3:55 am

Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
ОДЛОЖЕНА ГАЛА ВЕЧЕРТА НА ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Јас си ги гледам овие на островот и навивам за РОКА :shark:
И јас ги гледам,ама ги мешам кои се АРМАДА а кои Рока,ама не навивам за никого,интересно ми е да го набљудувам човечкото однесување во такви услови,како се мијат,што јадат,како се борат и надмудруваат,како издржуваат се и сешто заради награда :roll:
Последниве 2-3 недели ги гледам и јас, а навивам за тие што се во зелено облечени (заборавив дали се Армада или Рока), некако имам впечаток дека се поиздржливи и поснаодливи за разлика од Црвените.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 02 Дек 2008, 3:39 pm

ROKA се со оној Перо=ПИВЦЕ и тетовираните ЦУРИ bounce
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПет 05 Дек 2008, 3:44 am

[quote="GokaGrozni"]ROKA се со оној Перо=ПИВЦЕ и тетовираните ЦУРИ bounce[/quote
Перо беше многу разочаран му отиде Марија(си се топлеа и масираа)...
Јас сум радосна што пак почна да се дава ЦСИ ЛАС ВЕГАС-најмногу си го сакам Грисом :heart: и целата екипа,оние другите се бледа копија :silent:
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСаб 06 Дек 2008, 3:21 am

јас сум за армада пошо беа послаби и рока ме изнервираа што го избркаа огнен
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Eureka   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПон 08 Дек 2008, 6:32 pm

Од скоро на канал 5 почна да се дава серијава Еурека. Јас ја загледав првата епизода сосема случајно и ме бендиса право да ви кажам. Малку е SF, малку е реална (со напредна и тајна технологија :D ) малку е слична со 4400 и Херои, ама се на се ми го привлече вниманието и ќе си ја гледам afro .
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПон 08 Дек 2008, 7:15 pm

СтончиС напиша:
Од скоро на канал 5 почна да се дава серијава Еурека. Јас ја загледав првата епизода сосема случајно и ме бендиса право да ви кажам. Малку е SF, малку е реална (со напредна и тајна технологија :D ) малку е слична со 4400 и Херои, ама се на се ми го привлече вниманието и ќе си ја гледам afro .
Кој ден и во колку саат ја даваат?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПон 08 Дек 2008, 7:38 pm

Далила напиша:

Перо беше многу разочаран му отиде Марија(си се топлеа и масираа)...
Јас сум радосна што пак почна да се дава ЦСИ ЛАС ВЕГАС-најмногу си го сакам Грисом :heart: и целата екипа,оние другите се бледа копија :silent:
Dalila i jas od CSI najmnogu ja sakam Las Vegas! :D ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПон 08 Дек 2008, 7:38 pm

Цитат :
Кој ден и во колку саат ја даваат?
Вторник и среда во 20:30 ч. мислам дека е. Јас ја начекувам навечер околу 01:30 ч. кога иде репризата. ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyПон 08 Дек 2008, 8:04 pm

СтончиС напиша:
Цитат :
Кој ден и во колку саат ја даваат?
Вторник и среда во 20:30 ч. мислам дека е. Јас ја начекувам навечер околу 01:30 ч. кога иде репризата. ;)
Репризата повеќе ми одговара кафица
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСре 10 Дек 2008, 11:51 pm

Со голема радост ви соопштувам дека на К-15 телевизија, секој работен ден во 22:15 ќе почне да се прикажува извонредната хумористична серија Ало-Ало! cheers cheers cheers cheers cheers

А во вторник и петок во 21:30 мислам (не ме фаќајте за збор), на истата телевизија, ќе се прикажува анимираната серија Мр. Бин која исто ви ја препорачувам бидејки е многу смешна. cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:17 am

Сега секоја ноќ пред спиење(или ако ми се разбудат децата за да не се нервирам и да не мислам на спиење)гледам ТВ канал Travel & Living,прво една емисија со еден готвач што си го викаш дома да зготви цело мени за да го изненадиш саканиот или саканата,па после има една емисија WHILE YOU WERE OUT каде им ја уредуваат куќата без да знае едниот од сопствениците и на крај се тешам со една емисија каде едни имаат 8 деца,шесторка и близнаци и се прикажува по еден ден од нивниот живот секој ден(и си викам па шо се 2 деца :P )
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСре 17 Дек 2008, 2:11 am

Недела/МТВ1/20,15 h
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 30 Дек 2008, 12:37 am

Гледавте ПРЕЖИВЕАН?Веќе нема Рока и Армада сега се едно племе и во чест на соединувањето се изнауживаа во некоја вила со базен,јакузи,жива музика,танчерки,алкохол и многу многу лапачка.Леле колку беа среќни ептен им се разгореа страстите,хи,хи.
А на операција Триумф жирито го испофали Даниел за изведбата на Магдалена од Оливер Драгоевиќ(иако му беше ужасно патетична)и водителот Маца излезе пред жирито и им влепи у фаца дека оваа изведба била тотално фијаско :P
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 30 Дек 2008, 1:43 am

Далила напиша:
Гледавте ПРЕЖИВЕАН?Веќе нема Рока и Армада сега се едно племе и во чест на соединувањето се изнауживаа во некоја вила со базен,јакузи,жива музика,танчерки,алкохол и многу многу лапачка.Леле колку беа среќни ептен им се разгореа страстите,хи,хи.
А на операција Триумф жирито го испофали Даниел за изведбата на Магдалена од Оливер Драгоевиќ(иако му беше ужасно патетична)и водителот Маца излезе пред жирито и им влепи у фаца дека оваа изведба била тотално фијаско :P
Ау - Ау - Ау
„Преживеаните“ се изнажуркаа во таа вилата, наплатија за сите претходни 29 дена. Да видиме како ќе се снајдат сега во новото племе. Со оглед на тоа дека ги известија дека освен награда од 100.000 евра, победникот ќе добие и џип Нисан, мислам дека сега повеќе ќе проработи човечкото его и ќе има повеќе „заткулисни“ игри помеѓу нив за разлика од предходно.
Сега не знам за кого да навивам како за поединец, претходно бев за племето Рока. РОКА Ау - Ау - Ау
Инаку во Операција Триумф имам впечаток дека зачестија негативните критики од жирито кон Александар. Можеби и се во право, некако не делува Александар убедливо како на претходните гала вечери, дали е поради различниот стил на песни што му ги даваат да ги пее или не напредувал доволно??? Како и да е, мислам дека ќе се подобри Александар во последните две вечери и дека ќе победи.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 30 Дек 2008, 3:39 am

SiNaPsA` напиша:
[Ау - Ау - Ау
„Преживеаните“ се изнажуркаа во таа вилата, наплатија за сите претходни 29 дена. Да видиме како ќе се снајдат сега во новото племе. Со оглед на тоа дека ги известија дека освен награда од 100.000 евра, победникот ќе добие и џип Нисан, мислам дека сега повеќе ќе проработи човечкото его и ќе има повеќе „заткулисни“ игри помеѓу нив за разлика од предходно.
Сега не знам за кого да навивам како за поединец, претходно бев за племето Рока. РОКА Ау - Ау - Ау
Инаку во Операција Триумф имам впечаток дека зачестија негативните критики од жирито кон Александар. Можеби и се во право, некако не делува Александар убедливо како на претходните гала вечери, дали е поради различниот стил на песни што му ги даваат да ги пее или не напредувал доволно??? Како и да е, мислам дека ќе се подобри Александар во последните две вечери и дека ќе победи.
Јас ни претходно не навивав за никого,ама сакам да ги гледам онака јаки,развиени,итри и жилави интересни ми се,убави бои околу од морето и плажата и ме одмараат.Од машките најмногу ми се допаѓа Немања од Армада,а од женските Едита ми е интересна и мислам дека они заедно со Буги,Дарио и Вања Мандиќ се фаворити.
А за Александар сум кажала дека многу не го фаворизирам,мене овој хрватов Игор ми беше така посимпатичен,а Соња многу ми се допаѓаше како настапуваше онака сигурно и професионално,а од финалистиве никој не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyВто 30 Дек 2008, 12:42 pm

SiNaPsA` напиша:
РОКА Ау - Ау - Ау
Дур сум жив
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСре 31 Дек 2008, 4:00 pm

Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСре 31 Дек 2008, 7:06 pm

Бе Перо напиша:
Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Vo 18:00?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 EmptyСре 31 Дек 2008, 7:15 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Бе Перо напиша:
Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D
Vo 18:00?
Па да, би требало. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





Телевизиска понуда - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: