ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:08 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Знам кој филм е bounce :P bounce
Исто глуми и ОНЈА глумецон од Транспортер, му го забраеФ името...

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:19 am

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Знам кој филм е bounce :P bounce
Исто глуми и ОНЈА глумецон од Транспортер, му го забраеФ името...
Е па сега,е па кој филм е ова,е па ништо не ве разбрав,е па дури и размислував scratch
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:21 am

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Знам кој филм е bounce :P bounce
Исто глуми и ОНЈА глумецон од Транспортер, му го забраеФ името...
Bred Pit e ciganot i bokser,a najubavi momenti od cel film mi se patuvanjeto so avion!Obrnete vnimanie na toj del! :lol: bounce bounce bounce bounce
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:28 am

Ама тоа се два слични идентични филма и во двата филма глуми рекетарО со едно дете што го вози во едно добро авто а тој од америка што доваЏа со таа сцената авион печат у пасош и бап виски на екс и кога се враќа исто авион печат и бап виски на екс и им вика на царинарниците не одете во англија е тој филм е со сабЉите или пушки беа што се антиквитети и таму едни црнци пљачкаа кладионица се со ситни пари и трескаа по едни врата а тие одклучени беа или пак тоа е трет филм мислам и таму го имаше Раде Шербеџија кога го згазија со авто прибидејки им се расипа јогуртО

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:31 am

Jas ovoj so pasosh,viski i crnci po vrata so lupaa go znam i vo nego bese i toj od Transporter!
P.S.Kako ubavo gi preraskazuvas filmovive... lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:40 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Еден од нив е тој транспортерот

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:45 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:50 am

:shock: A samo na A1 ili i na A2 ke go davaat? :shock:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:56 am

Scarlett O'Hara напиша:
:shock: A samo na A1 ili i na A2 ke go davaat? :shock:
За кој филм прашуваш со боксерот или со авион,печат во пасош и бап виски на екс

ПС.И во двата го има оној англезот што пие црно пиво и рекетира со син му заедно возејки се во металик кабриолет итиот оној на кој му вперуваат пиштоли на кој пишува РЕПЛИКА а тој тоа го прочитува и им вели дека се играчки и посе кога еден го тепаше и го лупаше со вратата од автомобилот и на крај ја најде таа торба за да му ја однесе на босот а таму сите испотепани

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 3:59 am

GokaGrozni напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
:shock: A samo na A1 ili i na A2 ke go davaat? :shock:
За кој филм прашуваш со боксерот или со авион,печат во пасош и бап виски на екс

ПС.И во двата го има оној англезот што пие црно пиво и рекетира со син му заедно возејки се во металик кабриолет итиот оној на кој му вперуваат пиштоли на кој пишува РЕПЛИКА а тој тоа го прочитува и им вели дека се играчки и посе кога еден го тепаше и го лупаше со вратата од автомобилот и на крај ја најде таа торба за да му ја однесе на босот а таму сите испотепани
Za avion,pecat vo pasos i bap viski na X lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 4:05 am

Е тоа е овој
Ама незнам дали е истиот,овој почнува во 21,00 во среда на А1,едвај чекам да ја разрешам дилемата.

РЕКЕТАРОТ
АВИОН,ПЕЧАТ У ПАСОШ И БАП ВИСКИ НА ЕКС

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Вто 11 Ное 2008, 4:07 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 4:07 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 4:08 am

GokaGrozni напиша:
Е тоа е овој
Ама незнам дали е истиот,овој почнува во 21,00 во среда на А1,едвај чекам да ја разрешам дилемата.

РЕКЕТАРОТ
АВИОН,ПЕЧАТ У ПАСОШ И БАП ВИСКИ НА ЕКС
E i jas za ovoj zboram! :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 4:23 am

Scarlett O'Hara напиша:
E i jas za ovoj zboram! :D
А ТОЈ ИСТ ЛИ Е СО ОВОЈ

Допълнителна информация и полезни указания ще откриете

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 5:00 am

Искрен да бидам ме збунивте. scratch
На А1 за во среда пишува дека ќе го даваат.
Цитат :
21.15 Сурови намери - игран филм (ПРЕМИЕРА)
Нема ниеден од глумците ни транспортеро ни мафијашо ни боксеро нити па Шербеџија.
Филм во кој ги има сите овија глумци е овој.


А сега за кој филм правите муабет и кога ќе игра решете се. afro
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 11 Ное 2008, 6:44 pm

GokaGrozni напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
E i jas za ovoj zboram! :D
А ТОЈ ИСТ ЛИ Е СО ОВОЈ

Допълнителна информация и полезни указания ще откриете
Jas zboram za ovoj film za koj i Tonci pa i ti zboruvas! Vo pravo e Tonci koga vika deka tamu ne glumi Rade Sherbegija,barem jas taka mislam! :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:33 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Го гледавте филмот?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:34 am

СтончиС напиша:А сега за кој филм правите муабет и кога ќе игра решете се. afro

Го изгледав филмот и многу ми се допадна. Сите глумат одлично, со различни акценти (најдобар беше циганскиот, кој што не бил ни ирски ни англиски :D ), а има и многу добар, специфичен хумор.
Некои детали можеби не фатив (кој со кого, зошто), затоа што дејството течеше некако брзо, а и не бев доволно сконцентриран. :D
Досега не сум гледал филм во режија на Гај Ричи, ама овој му е стварно предобар.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:46 am

Бе Перо напиша:

Го изгледав филмот и многу ми се допадна. Сите глумат одлично, со различни акценти (најдобар беше циганскиот, кој што не бил ни ирски ни англиски :D ), а има и многу добар, специфичен хумор.
Некои детали можеби не фатив (кој со кого, зошто), затоа што дејството течеше некако брзо, а и не бев доволно сконцентриран. :D
Досега не сум гледал филм во режија на Гај Ричи, ама овој му е стварно предобар.
"That's a fucking anti-aircraft gun Vincent"!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:47 am

Da ti Ibam A2 davaa kosarka-Tau keramika! Evil or Very Mad 🇳🇴
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:48 am

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Го изгледав филмот и многу ми се допадна. Сите глумат одлично, со различни акценти (најдобар беше циганскиот, кој што не бил ни ирски ни англиски :D ), а има и многу добар, специфичен хумор.
Некои детали можеби не фатив (кој со кого, зошто), затоа што дејството течеше некако брзо, а и не бев доволно сконцентриран. :D
Досега не сум гледал филм во режија на Гај Ричи, ама овој му е стварно предобар.
"That's a fucking anti-aircraft gun Vincent"!
Mnogu dobro glumi tuka Bred Pit! ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:50 am

SiNaPsA` напиша:

"That's a fucking anti-aircraft gun Vincent"!
- Why do they call him "the bullet dodger"?
- `Cause he dodges bullets, Avi.

Добри-добри реплики има.
А дебелиот црнец кога не можеше да излезе од колата? :lol:
Тој позади што седеше, рече: „Со овој ли ќе бегате, бе?“ :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 1:54 am

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:

"That's a fucking anti-aircraft gun Vincent"!
- Why do they call him "the bullet dodger"?
- `Cause he dodges bullets, Avi.

Добри-добри реплики има.
А дебелиот црнец кога не можеше да излезе од колата? :lol:
Тој позади што седеше, рече: „Со овој ли ќе бегате, бе?“ :lol: :lol: :lol:
A scenata so ja komenturavme so Goka,taa so pasoshot,pecatot i viskito,a??? lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 13 Ное 2008, 3:45 am

И после на аеродромот кога му рекоа -Имаш нешто да пријавиш? -НЕ ДОАЃАЈ ВО АНГЛИЈА!!! :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 15 Ное 2008, 4:15 am

Eve go Bred Pit vo filmot! :D

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: