ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Телевизиска понуда   Сре 24 Сеп 2008, 3:55 pm

ПА ПОЧИТУВАНИ ТУКА МОЖЕ ДА
ПРЕДЛАГАМЕ ТЕЛЕВИЗИСКИ ЕМИСИИ,ФИЛМОВИ,КОНЦЕРТИ
ОД БИЛО КАКОВ КАРАКТЕР,
ЗА КОИ СМЕТАТЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ.
ТЕМАВА ЈА ПОСТАВИВ СО ЦЕЛ ДА НИ ПОСЛУЖИ
КАКО ТЕЛЕВИЗИСКИ ПОТСЕТНИК.
АКО НЕКОЈ СМЕТА ДЕКА НЕ НИ Е ПОТРЕБНА ВАКВА ТЕМА
ЗАТОА ШТО ИМАМЕ РУБРИКА ФИЛМ КЕ ЈА ИЗБРИШАМ НЕ Е ПРОБЛЕМ

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 24 Сеп 2008, 7:32 pm

Јас разбрав дека во скоро време на А1 ќе почнат да ја даваат 4-тата сезона на Lost и обавезно ќе ја гледам. Малку сум подзаборавил некои детали околу дејствието, но како и да е, ќе биде интересно да се види разврската (зошто мислам дека ова е последна сезона).
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 24 Сеп 2008, 8:05 pm

Мислам дека не треба да се пропуштаат вестите на Сител. Такви гафови ни во „Скриена камера“ нема да најдете.

Особено е забавно кога има некој настан на стадион во време кога одат вестите :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 12:37 am

Гледајте СЕРАНОВИ на А1 од сабајле околу 9.30 закон серија навистина одлична bounce
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 1:55 am

ЧЕНТО напиша:
Гледајте СЕРАНОВИ на А1 од сабајле околу 9.30 закон серија навистина одлична bounce


Slucajno, skoro ja nacekav serijata i navistina se super zabavni. Nista usiljeno, bas onaka relaksirana i realna slika na mentalitet mnogu blizok do nasiot. Inaku reprizi odat na A2, nekade okolu 13 casot.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 2:14 am

а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 3:37 pm

Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 4:22 pm

abrakadabra напиша:
Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
А на која ТВ ќе го даваат шоуто?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 25 Сеп 2008, 4:27 pm

SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
А на која ТВ ќе го даваат шоуто?
на А1 и на А2 во мкд, а во хрватска на нова тв, србија Б92
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Сеп 2008, 11:45 am

Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P

:lol: :lol: :lol:
Имаш одлична комбинација на „Очајни домаќинки“ и Мапет Шоу (на пример, Гица Прасица, Кермит и сл.) на соседниот форум ;)
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Сеп 2008, 2:22 pm

Има има, и Сер Робин и неговиот коњ слуга :lol: ама оној Сер Робин од Monty Pyathon..Brave Sir Robin Run AwayА тука се вметнува и репликата- Камелот!, Камелот!, Камелот!....хм..па ова е само мапа(модел)!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Сеп 2008, 2:47 pm

lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Сеп 2008, 9:52 pm

Вчера случајно, некаде пред 3 саат попладне на хрватската Нова ТВ, ја фатив австриската крими серија „Инспектор Рекс“. Ја даваа пред неколку години и на нашите телевизии, може ќе ви текне, со кучето (германски овчар) кој му помага на детектив Мозер. Многу добра серија, одлично направена. Е сега, не ме прашувајте за време и денови на емитување, бидејки сосем случајно ја фатив.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Сеп 2008, 10:44 pm

На Тв Сител има најава дека наскоро ќе почне да се емитува нова серија „Heroes“. Серијата моментално е меѓу најгледаните серии во светот. Жанрот е научна фантастика, лоши и добри херои...
http://www.nbc.com/Heroes/

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 12:58 am

Е денес го даваа Евгениј Онегин го гледав, можеби многу пати го даваат ама прекрасна драма е, особено последното писмо на Онегин до Татјана на крај. Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 11:10 am

Билјана напиша:
Е денес го даваа Евгениј Онегин го гледав, можеби многу пати го даваат ама прекрасна драма е, особено последното писмо на Онегин до Татјана на крај. Smile

Така е! И јас сум го гледала неколку пати, ми се допаѓа зашто е одлично направен филм, а глумата на Р. Фајнс (хе-хе, со него на Тупалка го налутивте Перо? :lol: ) и Лив Тајлер е одлична!!!
Мене ме воодушеви оној дел при крајот кога симболично е прикажано како Татјана влегува во новиот живот, кога поминува низ ходници.... Многу добро решение!
А режисерката е, инаку, жена нели :D Марта Фајнс, мислам дека му е нешто на Ралф.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Досие Скопје   Нед 28 Сеп 2008, 1:38 pm

На он.нет (ќе) ги даваат епизодите на „Досие Скопје“, досега има две прикачени.
Одлична серија!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 1:42 pm

Ралф Фалјнс, Џозеф Фајнс, Марта Фајнс....„Онегин“ е фамилијарен филм на Фајнсови. :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 3:50 pm

недела 28 септември 2008
15:00 - ФУДБАЛ
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА Ѓорче петров
А1 ТЕЛЕВИЗИЈА - ДИРЕКТЕН ПРЕНОС
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 3:51 pm

недела 28 септември 2008
20:30 - ФУДБАЛ
МИЛАН - ИНТЕР
ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА - ДИРЕКТЕН ПРЕНОС
Вратете се на почетокот Go down
Jelena
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 91
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Сеп 2008, 6:11 pm

Бе Перо напиша:
Јас разбрав дека во скоро време на А1 ќе почнат да ја даваат 4-тата сезона на Lost и обавезно ќе ја гледам. Малку сум подзаборавил некои детали околу дејствието, но како и да е, ќе биде интересно да се види разврската (зошто мислам дека ова е последна сезона).
Серија како Lost е лошо што ја емитуваат еднаш во неделата. Има толку многу детали, скоро се’ е поврзано, и едноставно заборавам што се случило во прва епизода со натписот на каменот (тропам примери), за да во шеста епизода се прикаже како третата буква од четвртиот збор на каменот, била поинаква од останатите и тоа е всушност некоја шифра :P :D
Затоа, серии си зимам од ДВД-тека и си гледам дома по 3 епизоди на ден Smile
Инаку, 4-тата сезона на Lost е страва!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/jelena_cvetkovik
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Пренос на Лига на шампиони   Вто 30 Сеп 2008, 3:19 pm

Вторник
30.09.2008

МТВ, 18:30
Лига на Шампиони: Зенит - Реал Мадрид пренос

МТВ, 20:45
Лига на Шампиони: Арсенал - Порто пренос

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Сеп 2008, 3:21 pm

abrakadabra напиша:
SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
А на која ТВ ќе го даваат шоуто?
на А1 и на А2 во мкд, а во хрватска на нова тв, србија Б92
Го гледаше ли некој новото музичко реално шоу „Операција триумф“ ?
Јас го гледав, ама не цело и видов дека имавме двајца кандидати, едниот отпадна , остана само вториот.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Сеп 2008, 3:42 pm

SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
А на која ТВ ќе го даваат шоуто?
на А1 и на А2 во мкд, а во хрватска на нова тв, србија Б92
Го гледаше ли некој новото музичко реално шоу „Операција триумф“ ?
Јас го гледав, ама не цело и видов дека имавме двајца кандидати, едниот отпадна , остана само вториот.
фантастично организирано, имаше двајца од мкд едниот од радовиш, а другиот од неготино. во куќата влезе од неготино дечкото. еве во живо гледање на шоуто http://www.mondo.rs/operacija-trijumf/index.php
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 30 Сеп 2008, 4:47 pm

abrakadabra напиша:
SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
SiNaPsA` напиша:
abrakadabra напиша:
Билјана напиша:
а Очајни Домаќинки кога ќе ги даваат пак? :P
наскоро, а од понеделник операција триумф ново музичко реално шоу
А на која ТВ ќе го даваат шоуто?
на А1 и на А2 во мкд, а во хрватска на нова тв, србија Б92
Го гледаше ли некој новото музичко реално шоу „Операција триумф“ ?
Јас го гледав, ама не цело и видов дека имавме двајца кандидати, едниот отпадна , остана само вториот.
фантастично организирано, имаше двајца од мкд едниот од радовиш, а другиот од неготино. во куќата влезе од неготино дечкото. еве во живо гледање на шоуто http://www.mondo.rs/operacija-trijumf/index.php
Фала за линкот пријателе... И мене ми остави голем впечаток како беше оргинизирано шоуто и плус гостувањето на Anastacia беше кремот на шоуото, а браво и за Каролина, одлично испеа во дует со нашиот кандидат.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 12Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: