ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 22 Јун 2009, 12:07 am

eftimoskatb напиша:
Вечерва Еднооки имаа една од подобрите епизоди.... И ме изнасмеаја и ме расплакаа scratch
M-м, за чудо ја фатив. Ја имаше „Заумна сила“, ама стварно беше некако тажно сето тоа...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 22 Јун 2009, 5:29 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Вечерва Еднооки имаа една од подобрите епизоди.... И ме изнасмеаја и ме расплакаа scratch
M-м, за чудо ја фатив. Ја имаше „Заумна сила“, ама стварно беше некако тажно сето тоа...

Ептен беше тажно, посебно на таа песна, при крајот на емисијата... А колку што таа песна е убава, со прекрасен текст и музика, и те прави да си горд што си Македонец, ваму ова баграва од јавни личности се чудат како попрво да ти го спопикаат (се извинувам вака).... Тажно, баш тажно.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 23 Јун 2009, 10:29 pm

Петок 20,00 h А1 телевизија

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Јун 2009, 10:04 pm

Понеделник 20.50 h, Сител

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 27 Јун 2009, 10:32 pm

GokaGrozni напиша:
Понеделник 20.50 h, Сител
Шо има?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 28 Јун 2009, 9:17 pm

(Вечер) 20:30ч. Финале на Куп на Конфедерации
Бразил - САД
Канал: НА ПРВА
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 29 Јун 2009, 10:47 pm

Имаше на АЛФА одлично интервју на ПУЛС со Ана Јовковска и Милчо Манчевски

https://www.youtube.com/watch?v=afHFOrQD878
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 03 Jул 2009, 9:24 pm

Петок 03.07.2009, ТВ А1 - почеток: 20:30 часот - Супермен

Режија: Ричард Донер
Сценарио: Џери Сигел, Џо Шустер

Улоги: Кристофер Рив, Марлон Брандо, Џин Хекман

Награди:
Academy Awards, USA - Special Achievement Award
Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA
BAFTA Awards

Година на производство: 1978

Web сајт: www.imdb.com/title/tt0078346

Ваква класика не се пропушта !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 13 Jул 2009, 12:34 am

Вечерва го имаше „Кајмак и мармалад“ на Канал 5 - малку безврска вака што кажувам отпосле, ама сакав само да споделам дека беше ептен забавен филм! Smile

А и малку тажен, како и сите филмови од овие простори..... Се смееш на некои нешта, а посоодветно би било да плачеш.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 12 Сеп 2009, 9:12 pm

ТВ А1 - Сабота 12.09.2009, почеток: 20:20 часот
Филм: ГРОФОТ ОД МОНТЕ КРИСТО (2002)П.С: Топло ви го препорачувам Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 13 Сеп 2009, 9:33 am

SiNaPsA` напиша:
П.С: Топло ви го препорачувам Smile
Благодарам, поучен филм !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 24 Сеп 2009, 9:21 pm

Почна добар филм на А1.
Теорија на заговор со Мел Гибсон.
Штета што имам работа и не можам да го гледам.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 07 Окт 2009, 11:55 pm

ТВ Сител Среда 23:10 часот
Филм: „Седум“ жанр: крими трилер
извор: http://sitel.com.mk/?ItemID=AC3C8AE70DE37843A53584FD838F892B
инфо: http://www.imdb.com/title/tt0114369/

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 04 Ное 2009, 1:01 am

Вторник 3/11/09 - 23:10 ч. /ТВ Сител/
Филм: Мистични реки
Жанр: Трилер, драма
Извор: ТВ Сител

ИМДБ: 8,0/10 http://www.imdb.com/title/tt0327056/


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 24 Мар 2010, 2:00 am

Утре (денес) 24,03, 2010 среда гледајде на Сител „Ај ти замижи“ (Ивце Пивце)
Термини: 10:35 : 15:35 (али 17:35 незнам точно) и на Сител 3 во 19:00 .
Ако ги пропуштите гледајте ги во сабота репризите.

ДА НЕ СЕ ПРОПУШТИ ;) queen
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 07 Апр 2010, 12:31 pm

За тие што пропуштија да гледаат на 24.03. sunny