ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 3:38 am

Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
ОПУШТЕНО во петок 23,00h на СИТЕЛ
Зошто?
Што зошто ??
Question Question Question Question Question

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 3:41 am

GokaGrozni напиша:
Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
ОПУШТЕНО во петок 23,00h на СИТЕЛ
Зошто?
Што зошто ??
Question Question Question Question Question
Зошто да го гледаме,има нешто посебно или онака го предложуваш Question Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 3:45 am

Онака, давам само предлог.
Инаку многу ми е интересантен оној ДЕО, со Тони ко да се близнаци.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 6:19 am

GokaGrozni напиша:
Онака, давам само предлог.
Инаку многу ми е интересантен оној ДЕО, со Тони ко да се близнаци.
Дејан Матич такозвани Део ми е поранешен колега и право да то кажам неможе да е близнак со Тони едно 20 - цм е повисок од него. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 08 Фед 2009, 3:16 pm

За обожавателите на U2. Пуштете VH1 има U2 викенд. Заврши Numb, Sunday bloody sunday оди сега ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 08 Фед 2009, 4:26 pm

OBN
23:35 NBA Regular Season: Cleveland-L.A.Lakers / prijenos utakmice
Sigurno vo 00:00ke pocne :D вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Фед 2009, 1:47 am

Во некој од весниците прочитав дека Игор Џамбазов ќе водел некој квиз на Алфа ТВ, а од септември ќе почнел и со своето шоу „Дневна соба“ кое се прикажуваше одамна.
Алфа е добра телевизија, а како и нема да биде кога главен уредник е Љубомир Николовски.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Фед 2009, 2:13 am

Бе Перо напиша:
Во некој од весниците прочитав дека Игор Џамбазов ќе водел некој квиз на Алфа ТВ, а од септември ќе почнел и со своето шоу „Дневна соба“ кое се прикажуваше одамна.
Алфа е добра телевизија, а како и нема да биде кога главен уредник е Љубомир Николовски.
Истото и јас го прочитав во весникот ВЕСТ , Цитат: Шоуменот ни открива и дека за две недели на Тв "Алфа" стартува неговиот нов квиз "Земи или остави". Од септемви повторно на истата фреквенција тој ќе го врати мегапопуларното ток-шоу од деведесетите години "Дневна соба".

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Фед 2009, 2:20 am

SiNaPsA` напиша:

Истото и јас го прочитав во весникот ВЕСТ , Цитат: Шоуменот ни открива и дека за две недели на Тв "Алфа" стартува неговиот нов квиз "Земи или остави". Од септемви повторно на истата фреквенција тој ќе го врати мегапопуларното ток-шоу од деведесетите години "Дневна соба".
Супер е оваа вест, човекот е невиден талент и сигурен сум дека неговите проекти ќе бидат интересни за гледање.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Фед 2009, 2:29 am

Бе Перо напиша:

Супер е оваа вест, човекот е невиден талент и сигурен сум дека неговите проекти ќе бидат интересни за гледање.
Добро освежување ќе биде во однос на телевизиските понуди кај што има смеење. Имам впечаток, барем од тоа колку пратам ТВ дека само Опушетно и Вртелешка се истакнуваат, другиве ми се тапа.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 13 Фед 2009, 7:56 pm

Ajde airlija od na esen Liga na shampioni na Kanal 5. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Викинг Ѕид :%tZ*/@~Ж
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 13 Фед 2009, 9:22 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Ajde airlija od na esen Liga na shampioni na Kanal 5. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Викинг Ѕид :%tZ*/@~Ж
Јас мислам дека се збореше или за А1 или за Сител.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 13 Фед 2009, 9:44 pm

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Ajde airlija od na esen Liga na shampioni na Kanal 5. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Викинг Ѕид :%tZ*/@~Ж
Јас мислам дека се збореше или за А1 или за Сител.
Objavija na Kanal5!
Gi otkupile pravata za 2009,2010 i 2011.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 14 Фед 2009, 2:34 am

Scarlett O'Hara напиша:

Objavija na Kanal5!
Gi otkupile pravata za 2009,2010 i 2011.
Да, точно било ова, сега проверив.
И не само Лига на Шампиони, на Канал 5 ќе се дава и куп на УЕФА и суперкупот.
За квалитетот на сликата не се сомневам дека ќе биде подобар од оној на МТВ каде што играчите ми изгледаат некако „тенки“, а тоа е затоа што не е приспособена резолуцијата (16:9 или 4:3 не знам точно како беше). И боите се бледи.
Она што ме чуди е тоа што канал 5 речиси и да немаат кадар, односно квалитетни коментатори. Колку што знам, таму се: Зоран Цветановски (дежурен мрчатор за македонскиот спорт, човек којшто нема коментирано едно добри 10 години), Катерина Павлова - Николовска (жената на Драган Николовски од А1, која нема апсолутно никакво искуство во коментирање), Перо Галевски (може и да сум грешка за името, ама тој е еден прокелав, исто нема искуство во коментирање, а досаден е дури и кога чита вести) и еден помлад дечко што се вика или Дејан или Марјан (не сум сигурен) за кого можам да кажам дека е солиден, не воодушевува ама барем е пристојно добар, но дури и тој има сосема мало искуство од една година коментирање.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 14 Фед 2009, 2:47 am

Јас најчесто Лига на Шампиони гледам на ХТВ 2 со коментар на Божо Сушец bounce

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 14 Фед 2009, 2:52 am

SiNaPsA` напиша:
Јас најчесто Лига на Шампиони гледам на ХТВ 2 со коментар на Божо Сушец bounce
Браво за тебе штом имаш ХТВ 2 .
А ние што немаме... 😢
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 14 Фед 2009, 3:12 am

СтончиС напиша:
SiNaPsA` напиша:
Јас најчесто Лига на Шампиони гледам на ХТВ 2 со коментар на Божо Сушец bounce
Браво за тебе штом имаш ХТВ 2 .
А ние што немаме... 😢
И тука едно време ја укинаа ХТВ 2, па ја вратија, па пак ја укинаа, сега пак ја има...Последно што прочитав во не знам кој весник беше е дека најскапи права се плаќало за ХТВ 2, а се однесува на кабелскиот оператор КаблеТел.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 14 Фед 2009, 9:39 am

Mene me nervira sto Kanal 5 kaj nas e nikakva!
Jas ja fakam ama 95% tuka ne ja fakaat pa moze da zamislite so kakov kvalitet e a i za komentatori nemaat osven ako ne uvezat i tie od MTV.
Nisto,ke treba da si se snaogam na satelitska! :roll:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 15 Фед 2009, 3:56 am

Од утре (недела), добро де - денес, на Телма во 22.20 ќе ја даваат серијата „Идиот“, направена според роман на Достоевски.

Романот е, се разбира, ремек-дело, а за серијата - ќе видиме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 15 Фед 2009, 4:15 pm

Vecerva
01:45 NBA All Star : Istok-Zapad / prenos na natprevarot na OBN
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 15 Фед 2009, 6:22 pm

и на алфа
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 1:38 am

Го Гледав тоа Survivor наместено било хааа?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 1:44 am

Јас го загледав последниве 2-3 недели и затоа вечерва не знаев 70 посто од учесниците. :D Не знам дали е наместено, ама Балканци сме, и ништо не ме изненадува.
За ова кратко време додека го гледав шоуто, фаворит ми беше оној што испадна Душко, со витканата коса, кој што е ќутлив и кој рече дека потекнува од сиромашно семејство.
Друго не можам да кажам, многу од разговорите вечерва не ми беа јасни зошто не сум гледал многу. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 1:48 am

Ја никогаш не го гледав ама вечерва ме заинтересира финалето. И кога оопп.. еден храбар дечко без подлегнување на сугестиите од продуцентите да ќути, пред цел Балкан тресна дека пред време знаел кој ќе биде победникот и дека било се корумпирано и наместено. Секоја чест за храброста! то поштуем то поштуем то поштуем то поштуем Аплауз Аплауз
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 2:21 am

Шоуво го гледам подолго време...и најмногу што приметив се меѓучовечките односи и нивните „игри“ во текот на целото шоу и од многу игри, на крај пукна тиквата.
Инаку мои фаворити беа Дарио и Душко, зашто ми изгледаа како највредни и најчесни.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: