ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 31 Дек 2008, 7:16 pm

Ok :D
Ke gledam ako ne me iznervira onoj Latas :roll:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 01 Јан 2009, 5:22 pm

Бе Перо напиша:
Вечер не ги пропуштајте вестите на Сител, мислам дека ќе ги даваат гафовите и најсмешните моменти од оваа година, како што традиционално прават. :D

Видов дека си пишал и ти коментар на Тупалка, ама ај да си ги почитуваме темите:

Гафовите беа жива тапа :roll: Мислам, знаеле другиве години да направат далеку подобри. да, министерот беше смешен, ние малку и приватно дома си се зафркававме со него, зашто на зет ми му е познат... Да не беше смешен, ќе беше тажен со тој неговиот англиски scratch

И што ми се допадна друго? Ништо посебно, малку се смеев и со тој цепаницата од министер, Коњановски, ама ни тоа не беше баш-баш....
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:37 am

Колку за споредба, еве ги гафовите од лани :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 2:06 pm

Сум заборавила да пишам досега, ама мене од целата ТВ понуда една од најомилените емисии ми е „Ај ти замижи“ на Телма со the one and only Ивце Пивце!!! lol! lol!

Не се зафркавам, човекот е супер и емисијата му е многу забавна. Ја загледав случајно, покрај внук ми, се разбира, и сега се’ почесто се фаќам како вртам на Телма тоа време кога е емисијата (обично реприизте ги даваат во сабота претпладне), без оглед што не е е внук ми покрај мене :D :D

Ивце Пивце е еден лик што ептен знае како со деца, алал да му е. Ама и стварно е многу смешен самиот, одлично се снаоѓа со одговорите што ги добива од децата и се’ на се’, емисијата му е одлична. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 2:09 pm

eftimoskatb напиша:
Сум заборавила да пишам досега, ама мене од целата ТВ понуда една од најомилените емисии ми е „Ај ти замижи“ на Телма со the one and only Ивце Пивце!!! lol! lol!

Не се зафркавам, човекот е супер и емисијата му е многу забавна. Ја загледав случајно, покрај внук ми, се разбира, и сега се’ почесто се фаќам како вртам на Телма тоа време кога е емисијата (обично реприизте ги даваат во сабота претпладне), без оглед што не е е внук ми покрај мене :D :D

Ивце Пивце е еден лик што ептен знае како со деца, алал да му е. Ама и стварно е многу смешен самиот, одлично се снаоѓа со одговорите што ги добива од децата и се’ на се’, емисијата му е одлична. lol! lol!

Хехе и ја сум еден од тие што го гледам Ивце со децата ... "а ти си видеу коњ"

lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 2:12 pm

Ете вииш, не сум била единствена lol! lol! lol!

Сабајлево ми беше смешен со едно дете од Куманово, и детето, и камерманот се искршија од смеење lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 2:23 pm

Бе Перо напиша:
Колку за споредба, еве ги гафовите од лани :D

lol! lol! lol! lol! lol!

Ова ми е урнебес! lol! lol! lol!

Ѓорчев и Јанакиески се комедии, тоа со „жената што моча под дрвото“ е исто лудница, ама ова на крај со Албанецов од ДПА ми е најбоље lol! lol! lol!

Перо, како се вика бе овој новинаров што вика „Ај ќе го видите вие надвор“??? lol! lol! Многу ми е смешен, а „ниту име не му знам“ :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:00 pm

И јас го гледам Ивце-Пивце, кога ќе го начекам, секако. Многу ми е смешен :D

Новинарот не знам кој е, навистина. Нешто и јас да не знам. :P :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:03 pm

Цитат :
„Ај ќе го видите вие надвор“??? Многу ми е смешен, а „ниту име не му знам“
Нај “бисерџијата“ ај размисли се вика Љупчо Цветановски. тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:05 pm

Бе Перо напиша:
Нешто и јас да не знам. :P :lol: :lol:

Их, а таман се спремав да ти отворам една тема, ко онаа за Скарлет lol! lol!


Фала, Тончи, многу е смешен тој лик :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:05 pm

Бе Перо напиша:
И јас го гледам Ивце-Пивце, кога ќе го начекам, секако. Многу ми е смешен :D
Затоа ти не си пиел кафе lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:44 pm

Билјана напиша:
Бе Перо напиша:
И јас го гледам Ивце-Пивце, кога ќе го начекам, секако. Многу ми е смешен :D
Затоа ти не си пиел кафе lol!
Море пијам и тоа, само ретко. :D Да не ми никне опашка. :D :D

Инаку, од Сител за мене е најдобар Валентин Николовски - Тино. :lol: Ведар лик, со карактеристичен глас и појава. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 3:53 pm

Гафови од истата година - PART 2 lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:06 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
Сум заборавила да пишам досега, ама мене од целата ТВ понуда една од најомилените емисии ми е „Ај ти замижи“ на Телма со the one and only Ивце Пивце!!! lol! lol!

Не се зафркавам, човекот е супер и емисијата му е многу забавна. Ја загледав случајно, покрај внук ми, се разбира, и сега се’ почесто се фаќам како вртам на Телма тоа време кога е емисијата (обично реприизте ги даваат во сабота претпладне), без оглед што не е е внук ми покрај мене :D :D

Ивце Пивце е еден лик што ептен знае како со деца, алал да му е. Ама и стварно е многу смешен самиот, одлично се снаоѓа со одговорите што ги добива од децата и се’ на се’, емисијата му е одлична. lol! lol!

Хехе и ја сум еден од тие што го гледам Ивце со децата ... "а ти си видеу коњ"

lol! lol!
...Сум видел, а ти си видел? :D :D :D
И јас го гледам Ивце Пивце, редовно после вестите на Телма во 15:30. Стварно алал нека му е за емисијата и за снаоѓањето.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:09 pm

Бе Перо напиша:
Гафови од истата година - PART 2 lol! lol! lol!
...сите аааа...сите аааа...сите аааа...сите..сите...како се вика lol! lol! lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:10 pm

Леле, сите го гледале Ивце Пивце, а мене ми беше срам да кажам!!! lol! lol! lol! lol!


БравоС! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:12 pm

Ние треба да оформиме „Ивце-Пивце фан клуб“ lol! lol! lol!

Ќе си ја пееме: „Со децата треба исто, ко со другар или брааат...“ lol! lol! lol!

Само ми е жал што ептен кратко трае емисијата.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:29 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
РОКА Ау - Ау - Ау
Дур сум жив
Официјалниот сајт на шоуто http://www.survivor.rs/
Мислам дека веќе е ова снимено шоу и дека се знае победникот, а може и да сум „јанлаш“ scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 4:44 pm

Цитат :
Мислам дека веќе е ова снимено шоу и дека се знае победникот, а може и да сум „јанлаш“ scratch
Не си јанлаш. Снимено пред некој месец. И ако примети не ги даваат деновите едно по друго него како сериски филм. А сите вакви шоуа се снимаат предходно па после имЕт монтаж, демонтаж, малку кратаж и се е таКе убаво спакувано за да биде прикладно прикажување. јуху-јуху-јее
Учесниците имаат потпишани договори да не откриваат ништо во јавност пред официјално прикажување на ТВ.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 5:13 pm

СтончиС напиша:

Учесниците имаат потпишани договори да не откриваат ништо во јавност пред официјално прикажување на ТВ.
Од неофицијални и непроврени извори, го дознав и победникот на шоуто, ама не сакам да го пишам за да биде поинтересно bounce bounce Basketball

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 11:34 pm

eftimoskatb напиша:
Леле, сите го гледале Ивце Пивце, а мене ми беше срам да кажам!!! lol! lol! lol! lol!


БравоС! cheers
И јас го гледам lol! а на крај кога им краде од помфритот на децата тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 11:35 pm

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:

Учесниците имаат потпишани договори да не откриваат ништо во јавност пред официјално прикажување на ТВ.
Од неофицијални и непроврени извори, го дознав и победникот на шоуто, ама не сакам да го пишам за да биде поинтересно bounce bounce Basketball
Навистина знаеш?Ај може е подобро да не го знаеме...Дарио ама го шутнаа,леле тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 03 Јан 2009, 11:54 pm

Далила напиша:

Навистина знаеш?Ај може е подобро да не го знаеме...Дарио ама го шутнаа,леле тра-ла-ла
Не беш фер што така го избација Дарио, али мислам конкуренцијата си го направи своето.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 04 Јан 2009, 1:25 am

Далила напиша:
eftimoskatb напиша:
Леле, сите го гледале Ивце Пивце, а мене ми беше срам да кажам!!! lol! lol! lol! lol!


БравоС! cheers
И јас го гледам lol! а на крај кога им краде од помфритот на децата тра-ла-ла

А тоа редовно! Сите деца се лажат на иста финта lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 04 Јан 2009, 1:26 am

Иде добар филм на Телма, „Бабел“.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: