ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
АвторПорака
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 3:04 am

Го следев шоуво релативно редовно. Изјавава на Рале на крај му беше тотално непотребна и најверојатно ќе се кае по некое време.
Не верувам во таа изјава дека е наместено, бидејќи за тројца од советот сум сигурен дека гласале поштено за Немања.

Вања (џудистката) е спортиста и сигурно не е некоја што дозволува да ја манипулираат. (сакав да победи Тоо )
Дарио ми се чини за искрен и поштен и не ми изгледа поткуплив.(ми беше еден од фаворитите)
И другиот Немања (тој од рока) си има и онака доволно пари и не би се брукал да се продава. (и тој ми беше од фаворитите Smile )

Вања (вит биг бубис) беше тежок манипулатор и лажов и таа може нешто да била договорена си Немања ама таа таков договор предходно имаше и со Буги (тхе ивл Evil or Very Mad ) и кај неа неможе да се има доверба и да си начисто што стварно мисли. Evil or Very Mad

На Маја, Немања поштено и отворено и вети месец дена во Индија така да таа си гласала за тоа.

Значи 3 чисти гласа + два така така + публика јас мислам дека е сосема доволно да се прогласи Немања за легален победник.

Сега уште некое време ќе се трачара по таблоиди и емисии за ова и се тоа ти е ШОУ и нормално пари.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 19 Фед 2009, 3:27 am

СтончиС напиша:
Го следев шоуво релативно редовно. Изјавава на Рале на крај му беше тотално непотребна и најверојатно ќе се кае по некое време.
Не верувам во таа изјава дека е наместено, бидејќи за тројца од советот сум сигурен дека гласале поштено за Немања.

Вања (џудистката) е спортиста и сигурно не е некоја што дозволува да ја манипулираат. (сакав да победи Тоо )
Дарио ми се чини за искрен и поштен и не ми изгледа поткуплив.(ми беше еден од фаворитите)
И другиот Немања (тој од рока) си има и онака доволно пари и не би се брукал да се продава. (и тој ми беше од фаворитите Smile )

Вања (вит биг бубис) беше тежок манипулатор и лажов и таа може нешто да била договорена си Немања ама таа таков договор предходно имаше и со Буги (тхе ивл Evil or Very Mad ) и кај неа неможе да се има доверба и да си начисто што стварно мисли. Evil or Very Mad

На Маја, Немања поштено и отворено и вети месец дена во Индија така да таа си гласала за тоа.

Значи 3 чисти гласа + два така така + публика јас мислам дека е сосема доволно да се прогласи Немања за легален победник.

Сега уште некое време ќе се трачара по таблоиди и емисии за ова и се тоа ти е ШОУ и нормално пари.
Бидејќи во текот на целото шоу на племенските совети најчесто се избацуваа натпреварувачи според однапред некој направен договор, мене лично нема да ме зачуди и ако испадне дека и во финалето(последениот племенски совет) имало некој договор.

А за таа Вања се согласувам дека беше најголем манипулатор и лажга....и ја неа би ја избацил уште во прв круг Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 20 Фед 2009, 7:34 pm

Sreda 25.02.2009 vo 20:45 na MTV 1 Champions League! lol! јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее
I toa Real ke go davaat! Ашаколсум :bravo:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 21 Фед 2009, 5:42 pm

Denes vo 17:35 na A2 davaat rakomet Zagrem igra pa koj saka neka gleda! :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 22 Фед 2009, 9:09 pm

02:00 часот, ХРТ 1, 81 доделување на наградите Оскар. Бр 1

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 23 Фед 2009, 12:49 am

SiNaPsA` напиша:
02:00 часот, ХРТ 1, 81 доделување на наградите Оскар. Бр 1
I na RTS 1. :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 28 Фед 2009, 9:20 pm

ТЕЛМА 23,15 недела / Контрола / Филм за Joy Division

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 02 Мар 2009, 11:01 pm

Па, уживајте деновиве во Платените политички програми.... Еве уште од денеска го затупеа, а следниве 19 дена ќе треба да се зема нешто за да се издржи :roll: :roll: :shock:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Мар 2009, 12:51 am

На А1 глупа серија, на Канал 5 - ППП, на Телма опера..... Секој би позавидел на ваков телевизиски избор! :roll: lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Мар 2009, 1:21 am

Јас досега не ги ни осетив оние платени политички програми. :D
Само ги чув митингашите на СДС и ВМРО од Лептокарија. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 11 Мар 2009, 9:59 pm

ХТВ 2 програма за вечерва:

20:05 Nogometna Liga prvaka - emisija
20:35 Nogometna Liga prvaka: Manchester UTD - Inter, 1. poluvrijeme
21:30 PP
21:40 Nogometna Liga prvaka: Manchester UTD - Inter, 2. poluvrijeme
22:35 Nogometne Lige prvaka - analiza utakmice

МТВ 1 :
Пренос Ман. Ју - Интер

Тууу никаде не даваат Рома - Арсенал Twisted Evil

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 22 Мар 2009, 9:58 pm

21:10 Тенис-Индијен Велс, финале=RTS2
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 03 Апр 2009, 1:53 am

19:00 Тенис - Мајами: Полуфинале 1, пренос -RTS 2
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 05 Апр 2009, 2:33 pm

19:00=Тенис-Мајами: Финале, пренос =RTS2

Murray=Gokovic
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 17 Апр 2009, 12:19 am

Во последно време ја гледам серијата „Третиот камен од сонцето“ на Наша ТВ. Немам зборови да ја изнафалам серијата, има навистина одличен хумор и браво за Наша ТВ што им текна пак да ја прикажуваат.

Морам да ја пофалам и Алфа ТВ. Имаат добри емисии и тоа во сопствена продукција, објективни вести и добра екипа.
Така е кога главен уредник е Љубомир Николовски. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 17 Апр 2009, 12:51 am

Бе Перо напиша:
Во последно време ја гледам серијата „Третиот камен од сонцето“ на Наша ТВ. Немам зборови да ја изнафалам серијата, има навистина одличен хумор и браво за Наша ТВ што им текна пак да ја прикажуваат.

Морам да ја пофалам и Алфа ТВ. Имаат добри емисии и тоа во сопствена продукција, објективни вести и добра екипа.
Така е кога главен уредник е Љубомир Николовски. :D
Ljubomir najdobro e da ostavi drug da ureduva,a toj da komentira NBA!
Iako za komentatorite na OBN nemam zborovi navistina dobri komentatori. Ашаколсум
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 17 Апр 2009, 12:56 am

Scarlett O'Hara напиша:

Ljubomir najdobro e da ostavi drug da ureduva,a toj da komentira NBA!
Iako za komentatorite na OBN nemam zborovi navistina dobri komentatori. Ашаколсум
Е и јас викам тоа, ама тој нема такви планови сега-засега, барем така кажа во едно интервју. Рече дека додека е уредник, нема да ги работи НБА преносите затоа што смета дека не може да биде подеднакво добар и во двете и дека едното ќе трпи.
Се надевам дека еден ден ќе се предомисли и ќе се врати да коментира.

А ОБН не фаќам. 😢
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 17 Апр 2009, 2:36 am

Кој има кабловска, сигурно знае за лудациве (во позитивна смисла) - Mythbusters односно Адам и Џејми! cheers cheers


Многу ми се интересни, прават најразлични експерименти и уживаат во работата. Секоја чест! Ашаколсум
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 16 Мај 2009, 11:48 pm

ТВ Телма / Сабота: 23:10 ч. (за 25 минути од сега Smile )
Филм: ПАРФЕМ: ПРИКАЗНА ЗА УБИЕЦОТ
Жан Баптист Греноа е најславниот париски создавач на парфеми од средината на 18. век. Тој живее да ја пронајде убавината, но и убива - за да ја поседува...Повеќе инфо: Perfume

П.С. Филмот е снимен по книга.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 16 Мај 2009, 11:54 pm

Сики па ти го кажа убиецот. Сеа нема да е интересен филмот. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 17 Мај 2009, 12:04 am

VoniVaraS напиша:
Сики па ти го кажа убиецот. Сеа нема да е интересен филмот. тра-ла-ла
Само copy/paste бапнав од програмата на Телма study
...btw филмот трае 147 минути и во една реченица тешко дека може да се опише цел филм Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 23 Мај 2009, 12:59 am

Милионер, ама онаа епизода што ќе се дава на 14.06. Недела.

Тоа ќе биде и последна епизода од оваа сезона.

Знам има време до тогаш ама да ве известам за да си планирате. Smile
(ова инспириран од долгорочните планови на двајца познати колеги форумџии Бр 1 )
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 23 Мај 2009, 1:23 am

Го гледам Рубенс во моментов кај Тони на „Опуштено“, со онаа црвенана коса..... Зашто бе луѓево имаат потреба да се прават грди ко мајмуни!? scratch
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 21 Јун 2009, 9:20 pm

20:30ч - 21.06.2009 (д`наска)
Куп на Конфедерации (Јужна Африка)
Италија - Бразил
Канал: МТВ 1
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 21 Јун 2009, 11:44 pm

Вечерва Еднооки имаа една од подобрите епизоди.... И ме изнасмеаја и ме расплакаа scratch
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: