ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Културни настани

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Чет 25 Сеп 2008, 2:17 am

Белата ноќ е навистина многу оргинален настан,и убаво што продолжува секоја година....
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Бела ноќ?   Чет 25 Сеп 2008, 10:18 pm

Бела ноќ во Градската библиотеката - сите се поканетиЗаинтересирани?
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Пет 26 Сеп 2008, 2:44 pm

Никој не е заинтересиран?Ако има некој нека пише зашто би било убаво да се присуствува,верувајте ако ве интересира ќе ви биде интересно,така и јас мислев дека е досадно но кога појдов на една презентација на книга со Јелена си поминав одлично. bounce
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ајмо кој е за кино?   Саб 27 Сеп 2008, 5:08 pm

По театарскиот, еве и еден филмски фестивал:

Почнува фестивалот „Браќа Манаки“
сабота, 27 септември 2008

Стотина најнови филмови од светската кинематографија ќе бидат прикажани во Скопје и Битола

(повеќе има на Кирилица)
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Odime vo Prilep!   Саб 27 Сеп 2008, 10:35 pm

Vo sabota, na cetvrti oktomvri, vo Domot na kultura vo Prilep, se odrzuva manifestacija so ime "Prilep tancuva '08". Ke nastapuvaat najdobrite ucilista po moderen balet.
Da si se pofalam eve :D . Jas sum clen na studioto za moderen balet - "BAH" od Struga, pa i nie ke se najdeme megu niv. Ne znam tocno vreme, ama mislam deka pocnuva okolu 20.00h.
Koj ke se najde megu prisutnite, neka aplaudira pojako za nas! 👅 :lol: 8)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Денови на комедија   Саб 27 Сеп 2008, 11:09 pm

Почитувани,ако сакате смеа,тогаш посететего Куманово,од 1.10 до 19.10 се одржува меѓународниот театарски фестивал Денови на комедијата 2008,по единаесети пат.Репертоарот е одличен,ке има одлични претстави и многу хумор. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 28 Сеп 2008, 11:01 pm

Никој не пиша како помина Белата нок во Скопје????Беше некој?
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Пон 29 Сеп 2008, 12:46 am

јас бев излезен ноќеска и да ти кажам право ништо не видов од белата ноќ.
не дека немаше понуда туку ептен не не бива за такви некои помасовни дешавки.
на пример нема кај да се паркираш.
ај ја се снајдов се паркирав на едно место и во меѓувреме ја затворија улицата на рекорд (име не и знам)и неможев да идам нигде,па врти по џандари,пријатели да ме пуштат да поминам и да си идам ДОМА
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 30 Сеп 2008, 1:34 am

Lidija напиша:
Никој не пиша како помина Белата нок во Скопје????Беше некој?
Интересно беше во градска библиотека,интересна книга за Александар Македонски,многу многу интересн настап и пристап кон класичната музика од страна на средношколци од музичкото училиште,на повеќе начини,се трудат да направат нешто иако нема средства,одлична можност за муабет ,со еден сбор јас си поминав одлично за белата ноќ иако бев само во библиотеката зашто бев многу уморен но тоа е до година повеќе bounce
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 30 Сеп 2008, 6:40 pm

Утре започнува, Денови на комедијата-Куманово.Прва претстава е "Од кол на кол" Прилепски театар, почеток во 20 ч.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Браќа Манаки   Вто 30 Сеп 2008, 9:24 pm

Фестивалов во Скопје нешто слабо посетен.

Изгледа дека сепак беше грешка тоа што го поделија меѓу Скопје и Битола :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Чет 02 Окт 2008, 1:39 pm

Првата претстава вчера вечер на Театарскиот фестивал Денови на комедијата во Куманово,помина прекрасно!Имаше многу публика,а Прилепскиот театар приреди одлична претстава.......се изнасмејавме
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Сре 15 Окт 2008, 1:41 am

Има културни настани,но честопати време немаме,затоа треба само добра организација.
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ПАНАЃУР   Сре 15 Окт 2008, 5:39 am

Започна КАВАДАРЕЧКИОТ ЕСЕНСКИ ПАНАЃУР и ќе трае до 16-10-2008 ... не знам што се дешава таму ама радознал сум и би отишол да видам W T F Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 18 Окт 2008, 5:15 pm

Вчера на првата вечер од џез фестивалот беше многу убаво. Филхармонијата имаше концерт со еден (мислам либански) композитор и музичар, Раби Абу Калил. Мнооооогу беше добро!
Вечерва има боса нова, ама тоа не ,поштуем’ многу-многу, иако ќе биде преполно.


Ај јас ќе ве подизвестувам по малку, ако ве интересира :P
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 19 Окт 2008, 10:25 pm

Тања напиша:
Вчера на првата вечер од џез фестивалот беше многу убаво. Филхармонијата имаше концерт со еден (мислам либански) композитор и музичар, Раби Абу Калил. Мнооооогу беше добро!
Вечерва има боса нова, ама тоа не ,поштуем’ многу-многу, иако ќе биде преполно.


Ај јас ќе ве подизвестувам по малку, ако ве интересира :P
Браво Тања,јас оваа година џез фестивалов ке го пропуштам,но барем ти уживај во него!!!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Јас сум од Титов Велес   Чет 30 Окт 2008, 11:28 am

Денес филмот "Јас сум од Титов Велес " го има во весник Дневник..Утрински и не знам кој други весници...
За тие што не го гледале- купете си весник и гледајте го Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Јас сум од Титов Велес   Пон 10 Ное 2008, 1:25 pm

Го добив фиииилмоотттт на поклоон :P :PЌе ви го дадам да го гледате
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 1:08 am

Билјана напиша:
Го добив фиииилмоотттт на поклоон :P :PЌе ви го дадам да го гледате
Да не ти го даде некој непријател Question
Филмот едвај го гледав со многу премотување-досаден...бавен...безидеен...неразбирлив...досаден...баавеен... :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 1:11 am

Пред неколку дена се отвори новиот изложбен салон на ДЛУМ во ДОМ НА АРМ со изложба на новите членови н примени во последните 3 години Smile
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 1:14 am

Далила напиша:

Да не ти го даде некој непријател Question
Филмот едвај го гледав со многу премотување-досаден...бавен...безидеен...неразбирлив...досаден...баавеен... :roll:

Филмот ми го даде..Пријател! Smile Smile
Твој вкус е тоа нели? Мене ми е многу драг и мил оти се снимаше кај нас, се дружев со Теона и Лабина , другите глумици и целата екипа.. има малку зборови ама делата мноогу покажуваат а и номиниран е за Оскар ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 1:19 am

Во среда има театар, Комшилак наопаку. Супер претстава! АјмООООО, кој е за? ;)
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 1:28 am

Билјана напиша:
Далила напиша:

Да не ти го даде некој непријател Question
Филмот едвај го гледав со многу премотување-досаден...бавен...безидеен...неразбирлив...досаден...баавеен... :roll:

Филмот ми го даде..Пријател! Smile Smile
Твој вкус е тоа нели? Мене ми е многу драг и мил оти се снимаше кај нас, се дружев со Теона и Лабина , другите глумици и целата екипа.. има малку зборови ама делата мноогу покажуваат а и номиниран е за Оскар ;)
Абе јас сфаќам дека емотивно си врзана за тој филм па субјективно си го доживуваш,ама дали некој друг од срана го дели твоето мислење Question Ако го номинирале за Оскар тоа ништо нe ми значи,па погледни го АНГЛИСКИ ПАЦИЕНТ или ТИТАНИК па ете го пак истиот мој коментар ДОСАДЕН...БАВЕН...ДОООЛГ...како што рече РЕЧИСИ СОВРШЕНА додека го гледаше LOVE STORY"IT`S NOT SAD...JUST LONG Exclamation Exclamation "
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 3:09 am

Далила напиша:

Абе јас сфаќам дека емотивно си врзана за тој филм па субјективно си го доживуваш,ама дали некој друг од срана го дели твоето мислење Question Ако го номинирале за Оскар тоа ништо нe ми значиДа , некој од друга страна го дели моето мислење.. и тоа не некој.. многуго делат, ретко слушам лош коментар за тој филм,освен некој ако не го разбира,, Exclamation ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 11 Ное 2008, 3:13 am

Билјана напиша:
Далила напиша:

Абе јас сфаќам дека емотивно си врзана за тој филм па субјективно си го доживуваш,ама дали некој друг од срана го дели твоето мислење Question Ако го номинирале за Оскар тоа ништо нe ми значиДа , некој од друга страна го дели моето мислење.. и тоа не некој.. многуго делат, ретко слушам лош коментар за тој филм,освен некој ако не го разбира,, Exclamation ;)
ТУФ,ТУФ,АМА МИ ГО СПУШТИ..да да виновен е оној на кого не му се допаѓа филмот,ако земјата не с врти околу сонцето-сонцето се врти околу земјата Exclamation Веќе не коментирам,сакај си го и чувај си го Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   

Вратете се на почетокот Go down
 
Културни настани
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: