ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Културни настани

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 09 Дек 2008, 11:42 pm

СИКИ СПРЕМАЈТЕ СЕ НА 22 ИМАМЕ КОНЦЕРТ ВО ТЕТОВО
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Сре 10 Дек 2008, 1:12 am

[quote="Далила"]
Бе Перо напиша:
Билјана напиша:
Кој заспал на балет бе? ја неќна освен среќни лица ,никој не видов да спие.. вие мора да сте некои феномени ... lol!
Никој не заспал на бал... :sleep: :sleep: :sleep: Само од името ми се приспива:lol: :lol: :lol:
А БЕ БЕ ПЕРО ти се мешам јас кај спортот со навреди,ај ој си на свој терен,и да не си ми го чепнал балетот држ се добро А и ти Тања ц ц ц не го очекував ова од тебе 🇳🇴

Ееее, не се работи за навреда де, јас на многу настани имам заспано lol! lol! lol!

Еве еден мал список на што се’ сум заспала, а притоа не било во мојот кревет:

1. Во кино Вардар, на филмот „Гоја“, кој инаку многу го сакам Smile ;
2. Во истото кино, на филмот Undergrоund, баш на онаа сцена кога го стрелаат Лаза Ристовски, а исто така го обожавам филмот;
3. Врвот беше кога заспав на концертот на Омара Портуонду, на Џез-фестивалот пред неколку години, а инаку платив карта за тој концерт од - точно се сеќавам - 1900 денари!!! :roll: :roll:


Така што, не е до балетот, до човекот е lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Сре 10 Дек 2008, 2:01 am

хихи на џез и јас заспивам.. :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 3:03 pm

Инаку да ви се пофалам, синоќа бев во Скопје на концерт на Леб и Сол со друштво и многу убаво си поминав 8) 8) .Имаа и многу гости меѓу кои и Гиш и беше навистина интересно
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 3:09 pm

Билјана напиша:
Инаку да ви се пофалам, синоќа бев во Скопје на концерт на Леб и Сол со друштво и многу убаво си поминав 8) 8) .Имаа и многу гости меѓу кои и Гиш и беше навистина интересно
Раскажи ни` повеќе де Биле :D Јас видов на кратко се уклучија во живо, баш кога ја свиреа „Учи ме мајко, карај ме“.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 3:21 pm

Имаа промоција на новиот албум "И така натака" , песните ми се допаднаа ама ептен. Впрочем не се ни сомневав во текстовите, јачината соджајноста на музиката. Една од гостинките беше и Сузана Спасовска( На Бе Перо омилената 8) ) и испејаа една -две песни заедно .Атмосверата беше задимена, полујако мирно светло, еуфорични луѓе кои не престанаа да пеат :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 3:32 pm

Леле не ме зезај за Сузана жити се` :lol: Само прашав, бидејки ми беше чуден спојот, каква омилена....
Добар е новиот албум, јас го купив уште на првиот ден откога излезе во продажба. Се сеќавам, беше април, се стокмив од дома и правец - Југотон. :D
Омилена песна ми е Астролаб. Инаку, на цедето имам и посвета од Бодан Арсовски.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 3:38 pm

Стварно ли? Пишува "Само за Бе Перо, со почит.. Бодан Арсовски" ?
Убави се песните да, сепак "Тако близу" некако ми е посебна во срце , и таа е на Бодан Арсовски
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 4:05 pm

Билјана напиша:
Инаку да ви се пофалам, синоќа бев во Скопје на концерт на Леб и Сол со друштво и многу убаво си поминав 8) 8) .Имаа и многу гости меѓу кои и Гиш и беше навистина интересно

Беше??? БРАВО!!! cheers cheers
Прочитав и на Фејсбук дека бил одличен концерт. Јас не очекував нешто посебно, ама драго ми е што не сум била во право! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 6:40 pm

Ај да не ве прашувам да не сте на некој културен настан :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 7:42 pm

[quote="Билјана"]Ај да не ве прашувам да не сте на некој културен настан :lol: :lol: :lol:[/quote/]

Доделување на „Златна џукела на популарноста“? lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Саб 13 Дек 2008, 7:53 pm

lol! lol! lol! lol! lol!

Ахахахахах Да , само кога популарноста ти е помала од комарец или во равенка би изгледало вака

П=К/10 000

каде што К е популарниот комарец
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 16 Дек 2008, 7:05 pm

Има некој културен денес? ;)
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 16 Дек 2008, 9:39 pm

ајде да ве поканам утре во 12:00
во автокоманда
пуштање во употреба на новиот плоштад
александар македонски
ке настапи и танец со кратка програма
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 16 Дек 2008, 10:02 pm

OPINOK напиша:
ајде да ве поканам утре во 12:00
во автокоманда
пуштање во употреба на новиот плоштад
александар македонски
ке настапи и танец со кратка програма

Часови, школо, прва смена.... итн.итн. :roll: :roll:
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 16 Дек 2008, 11:03 pm

тогаш планирајте си
на 28 декември
вечерен термин
салон на моб
најверојатно 20:00часот
годишен концерт на танец
а воедно и промоција на дури три нови кореографии.
(нема да има директен пренос на тв)
знам дека е уште рано ама ке ве потсетам пак
не се секирајте
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Вто 16 Дек 2008, 11:17 pm

OPINOK напиша:
тогаш планирајте си
на 28 декември
вечерен термин
салон на моб
најверојатно 20:00часот
годишен концерт на танец
а воедно и промоција на дури три нови кореографии.
(нема да има директен пренос на тв)
знам дека е уште рано ама ке ве потсетам пак
не се секирајте

Одлично, може. Јас би дошла, нека се пријави кој е за друштво!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Сре 17 Дек 2008, 1:10 am

И јас сум ЗА Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Чет 18 Дек 2008, 4:56 pm

Културни НАСТАНИ за Културен Форум, со Културни Слики и Аватри! cheers cheers
Културен Настан- На 26ти декември, петок, концерт на Жељко Јоксимовиќ во Метропоилис Арена во Скопје јуху-јуху-јее Ајде и за ова кој е ЗА? јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 21 Дек 2008, 12:21 am

OPINOK напиша:
тогаш планирајте си
на 28 декември
вечерен термин
салон на моб
најверојатно 20:00часот
годишен концерт на танец
а воедно и промоција на дури три нови кореографии.
(нема да има директен пренос на тв)
знам дека е уште рано ама ке ве потсетам пак
не се секирајте
Јас сакам да дојдам со ќерка ми,ќе се договараме нешто или кој дојде дојде?
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 21 Дек 2008, 12:26 am

на 23 дек. Танец гостува во Штип ... се надевам дека Опинок, по некоја случајност нема да отсуствува, ке треба да се видеме нели Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 21 Дек 2008, 12:53 am

задолжително венцо
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 21 Дек 2008, 12:58 am

Далила напиша:
Јас сакам да дојдам со ќерка ми,ќе се договараме нешто или кој дојде дојде?
Е па ај и да се договориме. Јас одам , Тања спомна дека ќе оди и вие. Како ќе наближува времето подетално ќе се договориме и да се видиме живели
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Нед 21 Дек 2008, 1:38 am

Тања напиша:
OPINOK напиша:
тогаш планирајте си
на 28 декември
вечерен термин
салон на моб
најверојатно 20:00часот
годишен концерт на танец
а воедно и промоција на дури три нови кореографии.
(нема да има директен пренос на тв)
знам дека е уште рано ама ке ве потсетам пак
не се секирајте

Одлично, може. Јас би дошла, нека се пријави кој е за друштво!
И јас би дошла,се договараме неделава...
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   Пон 22 Дек 2008, 3:29 pm

Друштвото кое беше во Штип,со жалење констатира дека сме задоцниле за еден ден,на културниов настан.Радовиш тего дека е


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Културни настани   

Вратете се на почетокот Go down
 
Културни настани
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: