ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Поетска Вечер

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 04 Окт 2008, 12:17 pm

Билјана напиша:

Тања Ни Предава .. 'боље' a? :roll: :P :P :P

Тоа ми е од дијалектот... Па нели и јас смеам да имам дијалект? ;)
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 04 Окт 2008, 12:34 pm

Тања напиша:


Тоа ми е од дијалектот... Па нели и јас смеам да имам дијалект? ;)❤ ❤ ❤
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 04 Окт 2008, 8:42 pm

Зборот невеста на неколку дијалекти study

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 4:41 pm

Ајде бе, до кај се Беливе мугри? :lol:

Сики шо ќе рецитира? Венцо? Гока? Ченто?
Не туку ми се кријте, оти ќе ви определиме точки по наш избор! ;)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 5:09 pm

шо Гока,да не сакаш да пишувам поезија ма батали

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 5:15 pm

GokaGrozni напиша:
шо Гока,да не сакаш да пишувам поезија ма батали

Ете, тукушто напиша едно хаику lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 5:42 pm

значи умеам да пишувам хаику-а,што и да се,не сум знаел confused

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 5:44 pm

GokaGrozni напиша:
значи умеам да пишувам хаику-а,што и да се,не сум знаел confused

Да бе, само вака треба да оди:

Шо Гока
да не сакаш да пишувам поезија
ма батали


lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 5:51 pm

Ај Ја да си легну
и у с`н да си побегну
зашто вечер сам ноќна смена на работу

ПС.А мора ли да се римуЈе ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 6:00 pm

GokaGrozni напиша:
Ај Ја да си легну
и у с`н да си побегну
зашто вечер сам ноќна смена на работу

ПС.А мора ли да се римуЈе ?

lol! lol! lol! lol!

Не мора, треба само да има поента lol!
Одлично ти оди!!!
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 6:21 pm

GokaGrozni напиша:
значи умеам да пишувам хаику-а,што и да се,не сум знаел confused
Мислиш на Хихириху !?
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 7:31 pm

Синапса ако не знае да рецитира,на сцената ќе му изградиме балкон и ќе му дадеме една кутија цигари Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 8:14 pm

Билјана напиша:
Синапса ако не знае да рецитира,на сцената ќе му изградиме балкон и ќе му дадеме една кутија цигари Smile
lol! lol! Јас ќе бидам специјални ефекти....ќе глумам чад afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 8:19 pm

Навистина, може да! ќе биде помагловито, таман да ќе се долови одлична поетска атмосвера на мовчињата Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 05 Окт 2008, 11:49 pm

Значи мовчињата во паркот, Вардарот доле, магла, нашата поезија..уште Џек Мевосек ќе ни фали! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Пон 06 Окт 2008, 3:08 am

Билјана напиша:
Значи мовчињата во паркот, Вардарот доле, магла, нашата поезија..уште Џек Мевосек ќе ни фали! lol!
и некое шише црвено вино
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Пон 06 Окт 2008, 11:48 pm

Вечер на позија!!!Ако сме сериозни и ке ја направиме.Јас малку деновиве во гужва сум но следната недела ке го осмислам тој момент и ке пишам како е мојата замисла.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Чет 09 Окт 2008, 10:17 pm

Јас мислам Ченто да ја изрецитира „Еден е Бах“ :D

Еден е Бах,
и тој умре.
Не знам дал` е Бах машко
ил` е Бах женско,
ама знам оти е Бах
татко на музиката.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Чет 09 Окт 2008, 10:26 pm

GokaGrozni напиша:
значи умеам да пишувам хаику-а,што и да се,не сум знаел
Црвени,Жолти и Зелени
за излез камионите се наредени
а ја си цел ноќ седу на работу и си чат-пат мислу ( постирам )


:P

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Чет 09 Окт 2008, 10:29 pm

[quote="GokaGrozni"]
GokaGrozni напиша:
значи умеам да пишувам хаику-а,што и да се,не сум знаел[/quote
]Црвени,Жолти и Зелени
за излез камионите се наредени
а ја си цел ноќ седу на работу и си чат-пат мислу ( постирам )


:P
lol! lol! lol!
Кумановски хаику, супер!
А може треба да отвориме една тема за хаику на која ќе можеме да постираме свои хаику песни на дијалект, м? Што викате? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Пет 10 Окт 2008, 2:07 am

Добра идеја Бе Перо Smile на секој што ке му падне на памет во стих да си каже..туку ние велешаните немаме дијалект..треба како секојдневно литературно да си пишуваме и да не не разбере никој Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Струшки, да не реча, хајку... :D   Пет 10 Окт 2008, 6:53 pm

Што губа ја време
ту на тупење
ту на еме сен
...


:roll: :lol:
:lol: :roll:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Пет 10 Окт 2008, 7:01 pm

Arwen BubaMawa напиша:
Што губа ја време
ту на тупење
ту на еме сен
...


:roll: :lol:
:lol: :roll:
На ова и мислев. :D lol! lol!

„Еме сен“ lol! lol! lol! lol! lol!

Биле, па кај си ти? :D
Мора да имаат и Велешани нешто карактеристично во јазикот кој го зборат...еве на пример, викате: „накај двате, трите часот“, така? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:21 am

Се тупит на големо
а ја се прашва
ке е сообраќаецот
?!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:26 am

Бе Перо напиша:
Arwen BubaMawa напиша:
Што губа ја време
ту на тупење
ту на еме сен
...


:roll: :lol:
:lol: :roll:
На ова и мислев. :D lol! lol!

„Еме сен“ lol! lol! lol! lol! lol!

Биле, па кај си ти? :D
Мора да имаат и Велешани нешто карактеристично во јазикот кој го зборат...еве на пример, викате: „накај двате, трите часот“, така? :D
А што е тоа ЕМЕ СЕН Question
А една колешка од Велес ми беше смешна кога бараше мастика-С`КЗ(така нешто) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   

Вратете се на почетокот Go down
 
Поетска Вечер
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: