ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Поетска Вечер

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:27 am

Arwen BubaMawa напиша:
Се тупит на големо
а ја се прашва
ке е сообраќаецот
?!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
scratch
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:30 am

Далила напиша:

А што е тоа ЕМЕ СЕН Question
А една колешка од Велес ми беше смешна кога бараше мастика-С`КЗ(така нешто) Smile
„Еме сен“ е всушност msn messenger-от :D Интересно е кога се изговара на дијалект со она широко -е- :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:32 am

Бе Перо напиша:
Далила напиша:

А што е тоа ЕМЕ СЕН Question
А една колешка од Велес ми беше смешна кога бараше мастика-С`КЗ(така нешто) Smile
„Еме сен“ е всушност msn messenger-от :D Интересно е кога се изговара на дијалект со она широко -е- :lol: :lol:

Баш се мислев дали ќе се разбере од прва!!! :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:32 am

Scarlett O'Hara напиша:
Arwen BubaMawa напиша:
Се тупит на големо
а ја се прашва
ке е сообраќаецот
?!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
scratch

Па некој се пожали на traffic-jam!!! :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:39 am

Бе Перо напиша:
Далила напиша:

А што е тоа ЕМЕ СЕН Question
А една колешка од Велес ми беше смешна кога бараше мастика-С`КЗ(така нешто) Smile
„Еме сен“ е всушност msn messenger-от :D Интересно е кога се изговара на дијалект со она широко -е- :lol: :lol:
🤡 глупаво прашање Smile
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:41 am

Некој користи ЕМЕ СЕН
Некој е на СКАЈПИТО
А ние сите
Сложно сме си збрани
На форумо ни наш.
(не ме биват мене :x )
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:43 am

СтончиС напиша:
Некој користи ЕМЕ СЕН
Некој е на СКАЈПИТО
А ние сите
Сложно сме си збрани
На форумо ни наш.
(не ме биват мене :x )

I ova e poezija, samo ne e haJku !!! :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:46 am

СтончиС напиша:
Некој користи ЕМЕ СЕН
Некој е на СКАЈПИТО
А ние сите
Сложно сме си збрани
На форумо ни наш.
(не ме биват мене :x )Te biva, vervi
StonciS
nekoj ne gi bidvit
a se radvet

:D :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:49 am

Gala напиша:
СтончиС напиша:
Некој користи ЕМЕ СЕН
Некој е на СКАЈПИТО
А ние сите
Сложно сме си збрани
На форумо ни наш.
(не ме биват мене :x )Te biva, vervi
StonciS
nekoj ne gi bidvit
a se radvet

:D :D :D :D

Што ќе ми фалит
да те праша
ако се порадва малу...


(Lele ne da se smeam, mislam kotek deka ke izedam ... od komsiite!!! :lol: )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:50 am

Шчо убо вака по струшки шчо зборвиме,мор,генчето ми го погодивте,ев го струшкото во мене Smile
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:52 am

Arwen BubaMawa напиша:


Што ќе ми фалит
да те праша
ако се порадва малу...


(Lele ne da se smeam, mislam kotek deka ke izedam ... od komsiite!!! :lol: )So ke ti falit?
od mnogu radvenje
moze po gazot
da dobies
al od mene
al od komsiite
:lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:52 am

Ова денешниов струшки и че го разбериш, ама ак сретниш некој/а постар/а особа од краишчава тешко дек че се преведите и за сатот!!! :lol: Ова заш зна ја, ми се имат десено! 8) :shock: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:53 am

Gala напиша:
Arwen BubaMawa напиша:


Што ќе ми фалит
да те праша
ако се порадва малу...


(Lele ne da se smeam, mislam kotek deka ke izedam ... od komsiite!!! :lol: )So ke ti falit?
od mnogu radvenje
moze po gazot
da dobies
al od mene
al od komsiite
:lol: :lol: :lol:

Види мајка србинка
све решават
со ќотек!!!


:shock: :shock:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:57 am

Arwen BubaMawa напиша:


Види мајка србинка
све решават
со ќотек!!!


:shock: :shock:


Mawa,
sum ja rodila
jas ke ja
robijam ako trebit,
of lele.
:lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 2:59 am

E, sega zvucis ko tipicna makedonska pesna! Bez zalanje nema peenje!!! :lol: :lol: :lol:


*Treba da me zagrizuva...?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 3:03 am

Arwen BubaMawa напиша:
E, sega zvucis ko tipicna makedonska pesna! Bez zalanje nema peenje!!! :lol: :lol: :lol:


*Treba da me zagrizuva...?


pa s kim si - takav si!!! ne se grizi, ova e se samo poradi ha(j)ikuto(to)!!!
👅 :D

Mawo
ti si slnce
moe
ama samo
moe
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Саб 11 Окт 2008, 3:05 am

Gala напиша:
Arwen BubaMawa напиша:
E, sega zvucis ko tipicna makedonska pesna! Bez zalanje nema peenje!!! :lol: :lol: :lol:


*Treba da me zagrizuva...?


pa s kim si - takav si!!! ne se grizi, ova e se samo poradi ha(j)ikuto(to)!!!
👅 :D

Mawo
ti si slnce
moe
ama samo
moe


BubaMawa = sunny na Gala
🐷
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:13 am

Зошто ли зошто остана
Кошула недоткаена?
Кошула беше
На кратки ракави
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:22 am

на кратки ракави lol! lol!


Ај и јас една:

Ми се наљути шнајдерон
и љуто ме опули,
наклоци ме отера.

Ја му веља`: З`ш море
тесно ми го скрои
нема да ми стои.

„Кај се видело - вели - силвер одело
на карирани панталони!
Марш бре, пезевенк еден!“Дури три строфи напишав lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:34 am

Звук на глупи песни
се чудам и думам
се вртам во место?
врапчето ми вели
'Па тоа е Макфестон'
:D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:39 am

Макфестовска

Си гледа` ја вака
на тевено зуит
Макфест почнало...

Шчо да вида`!
Насред бинана
голем ЛАПТОП клале!

Чоек еден
се мачит да пеит
и читат од лаптопон.

Ах бре резил,
небаре караоке е.
Ама шо да праиш.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:58 am

Јас сам
ти со точак

подтемници поминвам
глеам месечина
шубе ме фашчат
дан паднам в езеро
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 12:59 am

toise напиша:
Јас сам
ти со точак

подтемници поминвам
глеам месечина
шубе ме фашчат
дан паднам в езеро
lol! lol! lol! lol! lol!

Е така видиш, во оригинал да ни напишеш нешто! :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 1:00 am

Бе Перо напиша:
toise напиша:
Јас сам
ти со точак

подтемници поминвам
глеам месечина
шубе ме фашчат
дан паднам в езеро
lol! lol! lol! lol! lol!

Е така видиш, во оригинал да ни напишеш нешто! :D
чекај да се загреам па после
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   Нед 12 Окт 2008, 1:07 am

toise напиша:
Јас сам
ти со точак


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Поетска Вечер   

Вратете се на почетокот Go down
 
Поетска Вечер
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: