ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Online игри

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 04 Дек 2008, 1:30 am

Двајца,еден Турчин и еден Израелец ме соголеа на табла,сите смешни парички ми ги зедоа,ме сотреа до гола кожа :(

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: poker   Саб 06 Дек 2008, 7:33 pm

абе ова покеров,се игра со real money или funny money?
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Нед 07 Дек 2008, 11:07 pm

ЧЕНТО напиша:
абе ова покеров,се игра со real money или funny money?


и така и така... лично не препорачувам со реал пари!!! играјте ради забава... :roll:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 4:56 pm

Ме одра SiNaPsA` потоа и Венцо


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 5:11 pm

GokaGrozni напиша:
Ме одра SiNaPsA` потоа и Венцо
Мене Венцо.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 5:14 pm

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Ме одра SiNaPsA` потоа и Венцо
Мене Венцо.

Ајде има дана за мегдана, туку сто е тоа само нешто се ме пита за пари ??? гледам некои играт на пари ????
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 5:20 pm

Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Ме одра SiNaPsA` потоа и Венцо
Мене Венцо.

Ајде има дана за мегдана, туку сто е тоа само нешто се ме пита за пари ??? гледам некои играт на пари ????
Ние играме во фани мани или смајли мани, а има и опција да се игра и во риал мани, али тоа не е за нас :zavisnik:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 5:22 pm

Ај одам и ја да ручам па ако си тука имаш шанса за реванш Basketball
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: "ТТ"   Чет 18 Дек 2008, 11:21 pm

Се молат сите форум-таблаџии да се пријават за "ТТ" ( Турнир во Табла ),за почеток се доволни никовите со кои играат табла и предлози за правила и начин на бодување."ТТ" ке биде од ревијален карактер,без награди,само подготовка за оформување на тро-члана репрезентација на ФЕН.
дезинфекција

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 18 Дек 2008, 11:45 pm

Баш мислев да видам кој е за табла, но ете се пријавувам и за турнирот на нашиот форум bounce
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 19 Дек 2008, 12:05 am

GokaGrozni напиша:
Се молат сите форум-таблаџии да се пријават за "ТТ" ( Турнир во Табла ),за почеток се доволни никовите со кои играат табла и предлози за правила и начин на бодување."ТТ" ке биде од ревијален карактер,без награди,само подготовка за оформување на тро-члана репрезентација на ФЕН.
дезинфекција
Пријава доставена.
П.С. Матичен број треба? study

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 24 Дек 2008, 12:24 am

Табла? Доброволци? Basketball :zavisnik:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 24 Дек 2008, 12:30 am

SiNaPsA` напиша:
Табла? Доброволци? Basketball :zavisnik:

Ајде Сики на располагање
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 24 Дек 2008, 12:40 am

Гока ми нешто трае за реванш ??? за табла нАли Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 24 Дек 2008, 1:45 am


Roka au-au-au vs Aaaarmadaa

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 25 Дек 2008, 12:01 pm

Гока што биде со турнирот, го спомна и ке го има ли Basketball
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 26 Дек 2008, 8:28 pm

Дали собата 73 е званично соба на форумџиите од овој форум.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 26 Дек 2008, 8:43 pm

GokaGrozni напиша:
Дали собата 73 е званично соба на форумџиите од овој форум.
Може да биде званична, само има еден мал проблем, доколку е полна таа соба со играчи, автоматски те префрла во друга соба. Така да, може на прво место да биде соба број 73, а потоа соба број 69, бива така?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Новогодишна мисловна   Саб 27 Дек 2008, 12:02 am

Покажи му го патот на дедо мраз
(превземена од мотика)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 30 Дек 2008, 9:39 pm

SiNaPsA` напиша:
Табла? Доброволци? Basketball :zavisnik:
МЕ СОГОЛЕ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 30 Дек 2008, 10:45 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Табла? Доброволци? Basketball :zavisnik:
МЕ СОГОЛЕ
ЗАРот е во: Посета на забар и вадење на заб, 6-ка Smile_smoker:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 31 Дек 2008, 1:18 pm

Абе оти не викате коа играте ??? ја вчера играв тепав некој израелец и турчин ама коа ми дојде еден ОТОК од украина мислам дека беше, лагзам-лагзам, не можев да доиграм го исклучив Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 31 Дек 2008, 1:53 pm

Дали е некој за партија..ШАХ? super smoker
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 31 Дек 2008, 1:54 pm

Билјана напиша:
Дали е некој за партија..ШАХ? super smoker

Може ли дама вежбај малку lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 31 Дек 2008, 1:56 pm

Домино ??

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Online игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Online игри
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: