ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Online игри

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Online игри   Пон 20 Окт 2008, 1:44 pm

Темата ја отварам за да си поставиме интересантни игрички и да се забавуваме... пожелно е доколку знаете multiplayer games да ги поставиме тука и истите да ги играме заедно , на пример не лути се човече, црви,пингвини... а може да постираме и тестови за iQ (сигурно ќе паднам) и останати слични содржини ... да се забавувамееее !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Физика   Пон 20 Окт 2008, 1:48 pm


за почеток еве од мотика една игричка за редење кутии, во почетокот е проста но потоа треба да се размислува ...
играј
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 20 Окт 2008, 2:00 pm

Фина ЗАБАВНА игричка.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 20 Окт 2008, 5:27 pm

Pancho Villa напиша:

за почеток еве од мотика една игричка за редење кутии, во почетокот е проста но потоа треба да се размислува ...
играј
Игрицава помината. bounce Давај друга. Basketball
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 20 Окт 2008, 5:29 pm

GokaGrozni напиша:
Фина ЗАБАВНА игричка.
Делфина (ќерка ми) ќе ја помине. :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 21 Окт 2008, 3:45 am

Pancho Villa напиша:

за почеток еве од мотика една игричка за редење кутии, во почетокот е проста но потоа треба да се размислува ...
играјоти бе ни крадеш од мотика.. кажи кој усер имаш да те банирам!! :D

Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 2:54 am

Angela напиша:
Pancho Villa напиша:

за почеток еве од мотика една игричка за редење кутии, во почетокот е проста но потоа треба да се размислува ...
играјоти бе ни крадеш од мотика.. кажи кој усер имаш да те банирам!! :D

немам усер ама крадам не ме банирај те молам affraid
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 2:58 am

СтончиС напиша:
Игрицава помината. bounce Давај друга.

❤ ДРУГА bounce

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 2:58 am

А има ли некоја игра мрежно онлајн да играат повеќе луѓе одеднаш, па да направиме еден турнир Basketball Пример: Членска група Спорт против членска група Музика Question Idea

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 3:00 am

SiNaPsA` напиша:
А има ли некоја игра мрежно онлајн да играат повеќе луѓе одеднаш, па да направиме еден турнир Basketball Пример: Членска група Спорт против членска група Музика Question Idea
не лути се човече е онлине и има и чет на самата игра...
може да се проба
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 3:02 am

Pancho Villa напиша:
SiNaPsA` напиша:
А има ли некоја игра мрежно онлајн да играат повеќе луѓе одеднаш, па да направиме еден турнир Basketball Пример: Членска група Спорт против членска група Музика Question Idea
не лути се човече е онлине и има и чет на самата игра...
може да се проба
Како е линкот? Ако има расположени играчи ајде bounce bounce

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: визуелна меморија   Сре 22 Окт 2008, 3:14 am


овие игрички се лесни ама за загревање се супер ... пробај го ОВА
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 3:14 am

SiNaPsA` напиша:
Pancho Villa напиша:
SiNaPsA` напиша:
А има ли некоја игра мрежно онлајн да играат повеќе луѓе одеднаш, па да направиме еден турнир Basketball Пример: Членска група Спорт против членска група Музика Question Idea
не лути се човече е онлине и има и чет на самата игра...
може да се проба
Како е линкот? Ако има расположени играчи ајде bounce bounce
сега ја барам...
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 3:17 am

и јас ке играм

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 22 Окт 2008, 3:21 am

GokaGrozni напиша:
и јас ке играм
До сега сме тројца пријавени :D
btw...еве едно игриче сос пуцање пукајне

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: POKER   Чет 23 Окт 2008, 2:51 pm

Еј дајте некој on-line покер за играње не ми се игра во живо зашто секогаш испаѓам во загуба,дајте некој предлог bounce
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: пузле змија   Саб 25 Окт 2008, 2:34 pm


составете ја змијата ама гледајте да биде што подолга ,за да земете повеќе поени ... почнете СЕГА
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТЕСТ   Саб 25 Окт 2008, 3:23 pm


едноставно... пишете имиња и стисните на старт за да видите колку проценти си одговарате ... пробајте тука
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 4:35 pm

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
и јас ке играм
До сега сме тројца пријавени :D
Еве јас ќе бидам четрвтиот! :D
Што ќе играме, „Не лути се човече“?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 4:39 pm

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
и јас ке играм
До сега сме тројца пријавени :D
Еве јас ќе бидам четрвтиот! :D
Што ќе играме, „Не лути се човече“?
Екипа за играње има, само уште играта да ја најдеме на интернет scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 4:58 pm

GokaGrozni напиша:
и јас ке играм


а што ќе играте? ако е за нелути се човече шах билијард домино ПОКЕР :D и слично.. се пријавував и јас се разбира ако во групата примате и од нашиот пол... :P
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 4:59 pm

Ангела напиша:
GokaGrozni напиша:
и јас ке играм


а што ќе играте? ако е за нелути се човече шах билијард домино ПОКЕР :D и слично.. се пријавував и јас се разбира ако во групата примате и од нашиот пол... :P
Супер! Ќе ни` биде задоволство. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 5:08 pm

Pancho Villa напиша:

едноставно... пишете имиња и стисните на старт за да видите колку проценти си одговарате ... пробајте тука


не бива.. не реагира :(
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 7:25 pm

Pancho Villa напиша:

едноставно... пишете имиња и стисните на старт за да видите колку проценти си одговарате ... пробајте тука
Јас се тестирав и дојдов до заклучок дека со имиња функционира а со ник не функционира.
Значи вака. Тони со Весна 100 % си одговара а StonciS со Dalila 70 %. scratch
Е ај сега.
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Вто 28 Окт 2008, 10:14 pm

lol! lol! адам и ева 50% lol! затоа светов е наопаку lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Online игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Online игри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: