ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Online игри

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 30 Окт 2008, 2:07 am

Една процедурална забелешка за насловот на темава: се пишува online заедно, а не одвоено. ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 4:32 pm

Бе Перо напиша:
Една процедурална забелешка за насловот на темава: се пишува online заедно, а не одвоено. ;) :D
Цитат :
YO исправено Exclamation
Предлог за сите стрествени играчи на ТАБЛА инсталирајте и да се сретнеме на бојното поЉе Exclamation Twisted Evil


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 4:40 pm

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
Една процедурална забелешка за насловот на темава: се пишува online заедно, а не одвоено. ;) :D
Цитат :
YO исправено Exclamation
Предлог за сите стрествени играчи на ТАБЛА инсталирајте и да се сретнеме на бојното поЉе Exclamation Twisted Evil

Предизвик прифатен.
П.С. Може и преку скајп да се игра табла, нема потреба од инсталација Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 4:57 pm

SiNaPsA` напиша:
Предизвик прифатен.
П.С. Може и преку скајп да се игра табла, нема потреба од инсталација Smile
Оваа е подобра,нема мамење,на скајп има мамење ( можеш намерно да се заглавиш )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 5:03 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Предизвик прифатен.
П.С. Може и преку скајп да се игра табла, нема потреба од инсталација Smile
Оваа е подобра,нема мамење,на скајп има мамење ( можеш намерно да се заглавиш )
Ја инсталирав играта и сум во Room 61 со име SiNaPsA. Сега како да играме?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 5:21 pm

GokaGrozni Vs SiNaPsA 1:0 scratch
Чекам реванш afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 6:47 pm

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
и јас ке играм
До сега сме тројца пријавени :D
Еве јас ќе бидам четрвтиот! :D
Што ќе играме, „Не лути се човече“?
Екипа за играње има, само уште играта да ја најдеме на интернет scratch

Најверојатно авторот на темава Панчо(space)Вила уште ја бара играта,во меѓувреме се одржа и првиот натпревар.
ПОМЕЃУ ФОРУМЏИИ кои ДИСКУТИРААОваа прилика ја користам да му се извинам на мојот соиграч за прекинот на дуелот,ми пристигна електричарот да подготвуваме план за промена на електрична инсталација во моето купатило ( односно онаа што остана од него ) ѕидовите од купатилото+врата+прозорец

ИЗВИНИ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 11:30 pm

Ме утепа Синапса сега СтончиС,со дупли


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 11:35 pm

Pancho Villa напиша:
SiNaPsA` напиша:
Pancho Villa напиша:
SiNaPsA` напиша:
А има ли некоја игра мрежно онлајн да играат повеќе луѓе одеднаш, па да направиме еден турнир Basketball Пример: Членска група Спорт против членска група Музика Question Idea
не лути се човече е онлине и има и чет на самата игра...
може да се проба
Како е линкот? Ако има расположени играчи ајде bounce bounce
сега ја барам...
Овој се уште БАРА ? Question

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 31 Окт 2008, 11:50 pm

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni Vs SiNaPsA 1:0 scratch
Чекам реванш afro
Се надевам дека ја биравте оваа опцијаДоколку не е така јас сум богат,ве водам на кебапчиња и пивце:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Саб 01 Ное 2008, 12:26 am

Ќути среќа што играв на смајли паричиња.
Гока имаш од мене 30 смајли долари Smile.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 03 Ное 2008, 2:02 am

Има некоја за табла? Basketball Room 51 , nick: SiNaPsA

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 03 Ное 2008, 2:44 am

SiNaPsA` напиша:
Има некоја за табла? Basketball Room 51 , nick: SiNaPsA

Kaj ti e toa room 51 ??????
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 03 Ное 2008, 3:32 am

Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
Има некоја за табла? Basketball Room 51 , nick: SiNaPsA

Kaj ti e toa room 51 ??????
Venco Vs. SiNaPsA` 2:0 . Браво за Venco, втор форумџија што ме реши на табла Smile
Да се немало зар, све кецови ми паѓаат :roll:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 03 Ное 2008, 5:31 am

SiNaPsA` напиша:
Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
Има некоја за табла? Basketball Room 51 , nick: SiNaPsA

Kaj ti e toa room 51 ??????
Venco Vs. SiNaPsA` 2:0 . Браво за Venco, втор форумџија што ме реши на табла Smile
Да се немало зар, све кецови ми паѓаат :roll:
ЧЕ ГО РЕШАМ
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Сре 12 Ное 2008, 9:50 pm

SiNaPsA` напиша:
Има некоја за табла? Basketball Room 78 , nick: SiNaPsA

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 13 Ное 2008, 11:32 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
Има некоја за табла? Basketball Room 51 , nick: SiNaPsA

Kaj ti e toa room 51 ??????
Venco Vs. SiNaPsA` 2:0 . Браво за Venco, втор форумџија што ме реши на табла Smile
Да се немало зар, све кецови ми паѓаат :roll:
ЧЕ ГО РЕШАМ
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ахххааа ... уште еден кандидат :D Гока кажувај термин ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 13 Ное 2008, 11:40 pm

Венцо чАкам реванш...онака колку за загревање пред дуелот со Гока Basketball

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 13 Ное 2008, 11:44 pm

SiNaPsA` напиша:
Венцо чАкам реванш...онака колку за загревање пред дуелот со Гока Basketball

ОО СИКИ е ај да искцаме една ... на скајпе ли ке се најдеме ??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Чет 13 Ное 2008, 11:47 pm

Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
Венцо чАкам реванш...онака колку за загревање пред дуелот со Гока Basketball

ОО СИКИ е ај да искцаме една ... на скајпе ли ке се најдеме ??
Таму сум.
Досегашен резултат: Venco 1:0 SiNaPsA` (во големи)

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 28 Ное 2008, 6:38 am

Бујрум те... http://de.partypoker.com


мало програмче брзо се симнува и лесно се инсталира... Suspect

а после ќе пагаат договори кога и каде ќе играме bounce
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Саб 29 Ное 2008, 6:28 pm

SiNaPsA` штом си направил усер... да се договориме кога ќе играме.. мислам дека ти веќе си пробал.. и кажи импресии.. ти се допаѓа или не!! :roll:

пред некој ден заработив 2.889.99 $ и тоа во една игра само....најголемиот влог досега за мене.. :lol: несакајќи ... ги одрав lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Саб 29 Ное 2008, 7:33 pm

Ангела напиша:
несакајќи ... ги одрав
И јас SiNaPsA`на табла bounce

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Нед 30 Ное 2008, 11:43 am

Ангела напиша:
SiNaPsA` штом си направил усер... да се договориме кога ќе играме.. мислам дека ти веќе си пробал.. и кажи импресии.. ти се допаѓа или не!! :roll:

пред некој ден заработив 2.889.99 $ и тоа во една игра само....најголемиот влог досега за мене.. :lol: несакајќи ... ги одрав lol! lol!
Ангела направив јузер, ама уште немам пробано да играм. Денеска ќе пробам и ќе пренесам импресии. Би било убаво и другите форумџии да се приклучат, па може и еден мини турнир да направиме :D :D :D

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Нед 30 Ное 2008, 6:45 pm

GokaGrozni напиша:
Ангела напиша:
несакајќи ... ги одрав
И јас SiNaPsA`на табла bounce


lol!

e не ја научив таблата и не ја научив!! scratch :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Online игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Online игри
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: