ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Online игри

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АвторПорака
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пет 23 Окт 2009, 2:33 am

Erepublik

Се работи за browser game во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. Со секое работење се зголемува skill-от по што откако ќе достигне одредено ниво, може да се пријавите за повисоко работно место, што значи и повисока плата. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемувате strength, што многу е битно во случај на војна.
Битно е да се напомене дека со секое работење или тренирање ви се намалува wellness, кој се зголемува со јадење на храна. Сите овие активности (работење, тренирање, јадење) носат по 1 experience point, кои служат за фаќање левел. Со секој кренат левел имате можност да правите нешто ново, како на пример да се зачлените во политичка партија, да отворите своја фирма итн.

Македонија сеуште ја нема но се надеваме дека за брзо ке ја постават и нормално потребни ни се многу граѓани со цел да му се спротиставиме на долните соседи.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Саб 26 Дек 2009, 11:29 am

http://www.erepublik.com/en/referrer/GokaGrozni тра-ла-ла , доколку се поврзете на еРепаблик, преку овој линк јас добивам злато.За возврат ке ви бидам водич во играва, и така ке си играмеее.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Online игри   Пон 18 Јан 2010, 5:35 pm


Да ја освоиме Белгија, сите заинтересирани на ПП.
Македонија

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Online игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Online игри
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: