ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Анимиран (цртан) филм

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Brzi Gonzales - Panco Vanila :)   Пет 05 Дек 2008, 5:32 am


Panco Vanila тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Чет 18 Дек 2008, 12:13 pm

[flash]
Presto! - Click here for the most popular videos[/flash]

Предпладнето е како создаено за релаксирачки теми, необременети од тежината на денот со која допрва ќе се соочиме :new year:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Monster Men   Пон 22 Дек 2008, 9:28 pm

нешто музиче 1 :nesto muzice: Iggy Pop-Monster Men(Space Goofs Theme) :nesto muzice: нешто музиче 1


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Петар Пан   Чет 25 Дек 2008, 9:15 pm

Бидејки нема тема на која ке се праќаат клипови од овој вид,клипов го постирам тука.
ПС.Погодете кој ја глуми Ѕвончица ?


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Madagascar 2   Пон 29 Дек 2008, 12:45 am

Madagascar 2


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Пон 29 Дек 2008, 1:01 am

SiNaPsA` напиша:
Madagascar 2

Ако ти се верува, првиот дел го гледав пред 3 саата. :D
Го има и вториот дел да се симне на интернет, ама некако не ми се сигурни изворите.

Одличен анимиран филм е Мадагаскар! Им го препорачувам на сите.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Пон 29 Дек 2008, 1:12 am

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
Madagascar 2

Ако ти се верува, првиот дел го гледав пред 3 саата. :D
Го има и вториот дел да се симне на интернет, ама некако не ми се сигурни изворите.

Одличен анимиран филм е Мадагаскар! Им го препорачувам на сите.
Изворите се сигурни, ама се уште го има со лоша кино снимка, кај и да е ќе се појави и во DivX или XviD.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Чет 08 Јан 2009, 4:31 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs   Пон 12 Јан 2009, 10:11 pmПрвите два дела беа одлични сигурен сум дека и третиов ќе биде ХИТ.
Какви само се проблеми може да настанат поради еден желад. lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Igor   Вто 13 Јан 2009, 12:51 am

„Igor“ - Цртан филм со измиксани жанрови помеѓу хорор и комедија и полн со хумор.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 13 Јан 2009, 2:29 am

СтончиС напиша:


Првите два дела беа одлични сигурен сум дека и третиов ќе биде ХИТ.
Какви само се проблеми може да настанат поради еден желад. lol!
Оф кутриот,овој буквално гине за љубовта :shock: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: WALL-E   Саб 17 Јан 2009, 2:07 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Саб 14 Фед 2009, 3:37 am

Завчера го гледав Мадагаскар 2. Немам зборови да го изнафалам, и двата дела се добри. За малите деца се интересни животните, а за повозрасните хуморот и репликите.
Во вториот дел, гласот на таткото на Алекс, Зуба, го позајмува Bernie Mac, комичар кој неодамна умре. Многу ми е жал за него, беше извонреден глумец и комичар, и постојано соработуваше со Chris Rock, па дури и на последниот филм Мадагаскар 2.

RIP Bernie Mac
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Саб 14 Фед 2009, 4:35 am

Бе Перо напиша:
Bernie Mac, комичар кој неодамна умре. Многу ми е жал за него, беше извонреден глумец и комичар, и постојано соработуваше со Chris Rock, па дури и на последниот филм Мадагаскар 2.

RIP Bernie Mac
Кога е спомнат веќе Берни Мак, би ја препорачал и комедијата „Guess Who“во која тој глуми конзервативен татко и ја попречува врската помеѓу неговата ќерка(црнкиња) и нејзниот дечко(белец).

..............................................................................................................................................


Последната промена е направена од SiNaPsA` на Саб 21 Фед 2009, 6:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Веселите грашковци - еп: Рок групата на Цветко   Саб 21 Фед 2009, 5:48 pm


Ви текнува на Грашковци. 8)
(Рокериве настапуваат во универзална ;) )
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Саб 14 Мар 2009, 3:47 am

„Bolt“


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Пон 06 Jул 2009, 11:01 pm

Секој сака да биде мачка!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Нед 02 Aвг 2009, 2:12 pm

СтончиС напиша:

Првите два дела беа одлични сигурен сум дека и третиов ќе биде ХИТ.
Претходниве денови ги изгледав сите три дела од Ice Age и стварно се закон! Првиот и третиот дел особено ми се допаднаа.
И вториот дел не е лош, ама некако не е на нивото на првиот и третиот, барем јас така мислам.

Сид и Бак ми се омилени ликови. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Нед 02 Aвг 2009, 2:19 pm

Бе Перо напиша:
СтончиС напиша:

Првите два дела беа одлични сигурен сум дека и третиов ќе биде ХИТ.
Претходниве денови ги изгледав сите три дела од Ice Age и стварно се закон! Првиот и третиот дел особено ми се допаднаа.
И вториот дел не е лош, ама некако не е на нивото на првиот и третиот, барем јас така мислам.

Сид и Бак ми се омилени ликови. Smile
Третиот дел го има со добра снимка (XviD, DivX, R5) или уште е со кино снимка?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Нед 02 Aвг 2009, 2:23 pm

SiNaPsA` напиша:

Третиот дел го има со добра снимка (XviD, DivX, R5) или уште е со кино снимка?
Го нема уште на dvdrip, јас го гледав на кино снимка ама солидна беше, се гледаше релативно добро.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Нед 01 Ное 2009, 10:08 pm

Еден малку пионаков долгометражен цртан филм. Не е ни малку сличен по сценарио како Мадагаскар, Шрек и Ајс Ејџ (ледена доба, де), но ја има истата популарност и гледаност како нив заради карактерите кои се анимирани во една сосема друга приказна, различна од таа што е присутна во поголемиот број на долгометражни цртани.

„9“ - на имдб


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   

Вратете се на почетокот Go down
 
Анимиран (цртан) филм
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: