ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Анимиран (цртан) филм

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: СПОРТ БИЛИ (детето со магично торбиче)   Вто 07 Окт 2008, 10:57 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 11:02 pm

Мене овој Мразулко што го поставил Гока ме плашеше како мал. :lol:
Јас ги сакам следниве цртани:
-Снупи
-Том и Џери
-Looney Tunes -особено оној со петелот што многу збори и кучето.
-Ла Линеа -Баљум-Баљум - се вадев од памет кога ќе пропаднеше и секогаш ми идеше да му довикнам: „Глеј напред бе, пази“! :lol:
-Нинџа Желки -највеќе го сакав Микеланџело и учителот Сплинтер. Какви ли само мудри совети им даваше на желките...
-Мики Маус и дружината - најмногу го сакав Шиљо :lol:
-Краткометражните цртани со Тимон и Пумба
и секако неповторливите
The Simpsons

Сигурно има уште некои, ќе ми текнат... :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 11:40 pm

А бе како ми ги погодивте сите цртани што ги сакав и што ми беа интересни,ви текнува на овој Тарзан,многу го сакав
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: HE-MAN   Вто 07 Окт 2008, 11:43 pm

Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: БУЛИ БУЛИ БУЛИ БУЛИ БУЛИ БУЛИ БУЛИ   Вто 07 Окт 2008, 11:48 pm

Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ШУ ШУ ШУ ШУ ПИПЛ   Вто 07 Окт 2008, 11:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ЛЕЛЕ НЕКОЈ НЕКА МЕ СОПРЕ   Вто 07 Окт 2008, 11:54 pm

НЕ МОЖАМ ДА ЗАПРАМ,МНОГУ САКАМ ЦРТАНИ bounce bounce bounce
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 08 Окт 2008, 12:08 am

Бе Перо напиша:
Мене овој Мразулко што го поставил Гока ме плашеше како мал. :lol:
Јас ги сакам следниве цртани:
-Снупи
-Том и Џери
-Looney Tunes -особено оној со петелот што многу збори и кучето.
-Ла Линеа -Баљум-Баљум - се вадев од памет кога ќе пропаднеше и секогаш ми идеше да му довикнам: „Глеј напред бе, пази“! :lol:
-Нинџа Желки -највеќе го сакав Микеланџело и учителот Сплинтер. Какви ли само мудри совети им даваше на желките...
-Мики Маус и дружината - најмногу го сакав Шиљо :lol:
-Краткометражните цртани со Тимон и Пумба
и секако неповторливите
The Simpsons

Сигурно има уште некои, ќе ми текнат... :D
Се гледа дека си малечок flower Нинџа желки се понови,а и Тимон и Пумба,Мразулко и мене ми беше малку чуден scratch,Тхе Симпсонс се исто така понови...
Сега ги знам и сите нови цртани што се даваат по ТВ...А дали ви текнува на цртаниот,малку подолг-ТРИ БАНАНИ,не можев да го најдам,ако некој го најде нека го постира bounce
Спорт Били засекогаш ќе ми остане во сеќавање со неговата ташничка(како женска ташна што ли нема Smile ) и Ванда од Вандалузија
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 08 Окт 2008, 12:15 am

Далила напиша:

Се гледа дека си малечок flower Нинџа желки се понови,а и Тимон и Пумба,Мразулко и мене ми беше малку чуден scratch,Тхе Симпсонс се исто така понови...
Сега ги знам и сите нови цртани што се даваат по ТВ...А дали ви текнува на цртаниот,малку подолг-ТРИ БАНАНИ,не можев да го најдам,ако некој го најде нека го постира bounce
Спорт Били засекогаш ќе ми остане во сеќавање со неговата ташничка(како женска ташна што ли нема Smile ) и Ванда од Вандалузија
Добро, ги знам јас и другиве што беа постирани, само не ми се толку омилени, не е дека не ги знам. Во денешниве цртани ретко-ретко да најдам некој добар, за никаде се...се се некои недефинирани суштества, премногу насилство, без некоја поента, лоши цртежи...
Инаку, за He-Man има една интересна анегдота која се раскажуваше во тоа време кога се даваше... Некое дете си го гледало Хи-Мен синхронизиран на српски, и во еден момент кога сакал да го имитира, рекол: „Ја сам мочааан!“ и мајката, цела вознемирена дотрчала „Кој е мочан бе?“ :lol: :lol: :lol:
Ехееее, го памтам она: „Во името на моќта на сивиот череп...“ :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Волкот што не може да го фати зајакот   Сре 08 Окт 2008, 2:57 am

само како беше она ...NU ZAEC ,NU PAGADI :bom:

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ги спомна некој ХИПО и ЧИПО?   Сре 08 Окт 2008, 2:59 am

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Junior and Karlson (with English subtitles). Part 1   Сре 08 Окт 2008, 10:36 am


Овој Карлсон редовно ме нервирал, ама цртаниот има добра музика Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Пожарникарот Сем   Сре 08 Окт 2008, 1:53 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Штрумфови   Сре 08 Окт 2008, 1:59 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Блуфонци   Сре 08 Окт 2008, 2:04 pmПоследната промена е направена од toise на Сре 08 Окт 2008, 2:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Перо ракунот   Сре 08 Окт 2008, 2:05 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 08 Окт 2008, 2:05 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Диносаурусот Денвер   Сре 08 Окт 2008, 2:07 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Марко и Шарко   Сре 08 Окт 2008, 2:10 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Пинк Пантер   Сре 08 Окт 2008, 2:12 pm

Smile
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Летечките мечиња   Сре 08 Окт 2008, 2:14 pm

Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: "umka" - Russian cartoon   Сре 08 Окт 2008, 3:19 pm


Руските цртани се како бајки.
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 08 Окт 2008, 4:15 pm

А дали се сеќавате на цртаниот со тројцата Козаци (слаб висок. низок и еден крупен) кои се бореа со пиратите и ги ослободија девојките. :D Многу добра музика имаше.
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 08 Окт 2008, 4:56 pm

СтончиС напиша:
А дали се сеќавате на цртаниот со тројцата Козаци (слаб висок. низок и еден крупен) кои се бореа со пиратите и ги ослободија девојките. :D Многу добра музика имаше.
Еееејјј, легенда од цртан филм, кој ќе го најде нека го стави.
ЗАКОН Е !
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Тројцата козаци - ЦРТАН ФИЛМ   Сре 08 Окт 2008, 4:58 pm

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   

Вратете се на почетокот Go down
 
Анимиран (цртан) филм
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: