ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Анимиран (цртан) филм

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 5:03 pm

Тема за сите љубители на цртаниот филм, на сите оние ликови со кои растевме (и уште растеме :D ).
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Gustav   Вто 07 Окт 2008, 5:05 pm


Here's the man!


Последната промена е направена од Oliver The Macedonian на Вто 07 Окт 2008, 5:19 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Доаѓа зима, подготвувајте се   Вто 07 Окт 2008, 5:06 pm

Smile
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: епизода: Боици (Мечето Ушко)   Вто 07 Окт 2008, 5:09 pm


Јас мислам од оваа почнува се ! afro
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Кукури и Кокода   Вто 07 Окт 2008, 5:14 pm


Едно детство не може без овие !!!!
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Калимеро - епизода: Спасител   Вто 07 Окт 2008, 5:15 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Којотот и Брзата птица итрица - еп: Несреќни случки на патот   Вто 07 Окт 2008, 5:17 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Хипо и Чипо епизода: Тореадор   Вто 07 Окт 2008, 5:19 pm


Оваа е супер!!!
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 5:20 pm

Morpheus напиша:

Оваа е супер!!!
Браво Morpheus, вистинска антологија на цртаниот филм :D
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 5:24 pm

Досегашниве постови претставуваат еден прекрасен период,барем во мојот живот,но за жал некои нови цртани филмови и ликовите во нив едноставно не можеш да му ги објасниш на дете што е у ствари тоа,животно ли е,мутант ли е......!!!!! :silent:
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Baltazar   Вто 07 Окт 2008, 5:26 pm

Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 5:26 pm

Morpheus напиша:
Досегашниве постови претставуваат еден прекрасен период,барем во мојот живот,но за жал некои нови цртани филмови и ликовите во нив едноставно не можеш да му ги објасниш на дете што е у ствари тоа,животно ли е,мутант ли е......!!!!! :silent:

Така, така.... Не знам дали ние така гледаме на работите, можеби денешниве деца гледаат поинаку, но имам исто мислење, денешниве херои, за разлика од оние од нашето време, и не ги учат децата на вистинските вредности....за жал.
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Густав сака да се жени !   Вто 07 Окт 2008, 5:27 pmПоследната промена е направена од Morpheus на Вто 07 Окт 2008, 5:31 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: La Linea   Вто 07 Окт 2008, 5:29 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 07 Окт 2008, 6:34 pm

браво кај ги имаш најдено
дај нешто со грашковци,пожарникарот сем,летечките мечиња
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: The Poddington Peas - Opening Titles   Вто 07 Окт 2008, 7:01 pm

toise напиша:
браво кај ги имаш најдено
дај нешто со грашковци,пожарникарот сем,летечките мечиња

Еве ги и грашковците Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Pat and Mat - The Grill   Вто 07 Окт 2008, 7:13 pm

јас и ден денес си го сакам Пат и Мат


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Medved Bojan - gasilec   Вто 07 Окт 2008, 7:17 pm

овој сум го мразел

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Мрмот - Кенгурчето Опа-Опа   Вто 07 Окт 2008, 7:28 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: МРАЗУЛКО и мечето   Вто 07 Окт 2008, 7:29 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Радувањата на Радован   Вто 07 Окт 2008, 7:37 pm

и овон не сум го симпатишел премногу


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Козле - Бозле   Вто 07 Окт 2008, 7:38 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Кире Бананамен   Вто 07 Окт 2008, 7:40 pmоваа е мојот скромен допринос кон темава,идол ми е оној Густав убедливо нај добар цртан филм !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ц’тани!   Вто 07 Окт 2008, 10:20 pm

Кај ги ископавте бе цртаниве, БРАВО! lol! lol!

Јас дефинитивно најмногу го сакав Балтазар. Особено кога ќе ја дадеа подолгата варијанта, со будењето и легнувањето на животните по цртаниот, ви текнува???

Најубави креветчиња имаа лавот и гасеницата :P
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: СНОРКИЕВЦИ   Вто 07 Окт 2008, 10:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   

Вратете се на почетокот Go down
 
Анимиран (цртан) филм
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: