ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Анимиран (цртан) филм

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Станлио и Олио :)   Пон 13 Окт 2008, 1:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Bozo the Clown - "Chicken Burgler Bungler"   Пон 13 Окт 2008, 1:49 pm

РЕПЛИКА

Овој е поарен !!


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Пон 13 Окт 2008, 1:57 pm

Признавам, поарен е !
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 15 Окт 2008, 2:57 am

Успеав преку еден руски торент да симнам 9 епзоди од цртаниот со козаците.
Кај нас е даван само тој со девојките и пиратите а многу се добри и другиве.
Ако имет заинтересирани нека се јават вршам дистрибуција низ цела Македоија. Basketball :lol:
ЦД-то ќе биде завиткано во бел лист, по цена од 0 (нула) денари.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 15 Окт 2008, 2:59 am

СтончиС напиша:
Успеав преку еден руски торент да симнам 9 епзоди од цртаниот со козаците.
Кај нас е даван само тој со девојките и пиратите а многу се добри и другиве.
Ако имет заинтересирани нека се јават вршам дистрибуција низ цела Македоија. Basketball :lol:
ЦД-то ќе биде завиткано во бел лист, по цена од 0 (нула) денари.
А може да пастираш линк од торентот? :oops:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 15 Окт 2008, 3:20 am

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
Успеав преку еден руски торент да симнам 9 епзоди од цртаниот со козаците.
Кај нас е даван само тој со девојките и пиратите а многу се добри и другиве.
Ако имет заинтересирани нека се јават вршам дистрибуција низ цела Македоија. Basketball :lol:
ЦД-то ќе биде завиткано во бел лист, по цена од 0 (нула) денари.
А може да пастираш линк од торентот? :oops:
Ќе проверам утре на работа ама мислам дека го избришав. :(
Се симнаа цртаните и изгледа направив ремув.
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Сре 15 Окт 2008, 3:45 am

Asterix i Obelix e mnogu dobar crtan film!Epten se smesni! :D
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Kiwi!   Сре 15 Окт 2008, 4:09 am

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: МАЛКУ ДОСАДНО АМА СМЕШНО   Сре 15 Окт 2008, 4:14 am

ВРЕДИ ДА СЕ ВИДИ
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: хехехехе   Сре 15 Окт 2008, 4:20 am

УШТЕ ЕДНО ИНТЕРЕСАНТНО КРАТКОМЕТРАЖНО ФИЛМЧЕ ... ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: СУПЕР АНИМАЦИЈА   Сре 15 Окт 2008, 4:26 am

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Васја-најмалото џуџе   Пет 17 Окт 2008, 12:41 am

Запазете колку се незаменливи гласовите на нашата синхронизација :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тошо Мачорот   Пет 17 Окт 2008, 4:31 am


Се чудам како не се сетив на овој цртан до сега. Еден од најомилените.
Најдобри позајмувачи на гласови при сонхринизација на цртаните нели беа:
Борис Мајсторов, Таска Балабанова, Димче Мешковски и секако Владимир Ангеловски - Дади како Тошо Мачорот.
Во едно интервују тој самиот кажа дека е посебно горд на оваа синхронизација и ја смета за негов најголем успех,
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Микроби   Пет 17 Окт 2008, 4:37 am

Микроби, унгарски цртан кој се разликува од претходните цртани по содржината, по тоа што „главна улога“ е робот.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Зајакот и ловецот   Пет 17 Окт 2008, 4:41 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Бети Буп   Пет 17 Окт 2008, 4:49 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Charlie Brown and Snoopy   Пет 17 Окт 2008, 4:52 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тетка Биберовска   Пет 17 Окт 2008, 5:01 am


Ова беше добар цртан филм од јапонска продукција. Денешниве цртани што доаѓаат од таму (покемон, дигимон...) не ме се бендисуваат ама ич. Иако денешниве деца ги сакаат.
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Пет 17 Окт 2008, 5:21 am

Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Саб 25 Окт 2008, 3:29 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Саб 25 Окт 2008, 3:32 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Мачорот Силвестер   Нед 26 Окт 2008, 11:25 pm

Eпизода: Циркусот на Џивџи

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 04 Ное 2008, 3:52 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   Вто 11 Ное 2008, 4:00 am

Kung FU PANDA

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Be Prepared   Нед 23 Ное 2008, 11:04 pm

од мојот омилен цртан филм Lion King
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Анимиран (цртан) филм   

Вратете се на почетокот Go down
 
Анимиран (цртан) филм
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: