ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Македонски народни песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Elena Velevska - Abre chicho   Пет 07 Ное 2008, 12:55 am
Се ближи нова година....идеално време и период за да се научат подзаборавените лекции!!!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пет 07 Ное 2008, 1:51 am

Green .. steta sto nema od kateto brezeva na youtube nisto .. od starite veleski pesni ... :( :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пет 07 Ное 2008, 2:20 am

Dadeto напиша:
Green .. steta sto nema od kateto brezeva na youtube nisto .. od starite veleski pesni ... :( :roll:

Ќе реагирам кај авторитетите, и виртуелни и реални, за да ја ставиме Катето на Youtube и за да ја доближиме до остатокот на светот :D ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Петранка Костадинова - Не кажувај либе добра ноќ   Пет 07 Ное 2008, 2:31 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пет 07 Ное 2008, 2:36 am

Green Power напиша:
Dadeto напиша:
Green .. steta sto nema od kateto brezeva na youtube nisto .. od starite veleski pesni ... :( :roll:

Ќе реагирам кај авторитетите, и виртуелни и реални, за да ја ставиме Катето на Youtube и за да ја доближиме до остатокот на светот :D ;)

ke reagiram i jas :o ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Гоце Николовски - Немој песно да ме лажеш   Саб 22 Ное 2008, 2:26 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ој, Вардаре Македонски   Саб 22 Ное 2008, 8:15 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Елена Велевска- Не си го продавај Колјо чифликот   Саб 22 Ное 2008, 9:04 pmАјде бе едно орце да завртиме убав ден денеска.. кој е ЗА? :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 25 Ное 2008, 3:02 pm

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 25 Ное 2008, 3:04 pm

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 25 Ное 2008, 3:07 pm

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Сузана Гавазова - Налеј, Налеј   Пет 28 Ное 2008, 12:08 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Ах каде е мојто либе   Саб 06 Дек 2008, 7:23 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Јонче Христовски - Да ме молат не се женам   Пон 08 Дек 2008, 1:22 am

„...Ако земам градска мома, ќе ме избрка од дома...“ :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ - Јано, мори   Саб 13 Дек 2008, 3:05 am

Ова е преработка на „Јано, мори“ од Влатко и Тадиќ. Не знам зошто, секогаш ме растажува песнава. :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Сношти поминав, заминав - Македонски Рози   Пон 15 Дек 2008, 2:31 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Слушам кај шумат шумите-Македонски Мерак   Пон 15 Дек 2008, 2:36 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Море сокол пие   Пон 15 Дек 2008, 2:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ми заплакало селото Ваташа   Пон 15 Дек 2008, 2:43 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ни прела гора, нит ткала- А.Сариевски   Пон 15 Дек 2008, 2:47 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Kalino mome-Bioritam i Suzana(orospijata):)))))   Пон 15 Дек 2008, 7:55 pm

Eve edna od najubavite makedonski narodni pesni! :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Tose Proeski=Zajdi,zajdi   Сре 17 Дек 2008, 6:30 pm

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Гемиџиите!   Саб 10 Јан 2009, 1:45 pm

Вечна им слава на големите гемиџии !


Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: 1762 Лето - Наум Бурназ   Саб 10 Јан 2009, 1:58 pm
:MK: :MK: :MK: cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Nikola Badev i Vaska Ilieva- legendi   Сре 28 Јан 2009, 3:45 am

Аплауз Аплауз Аплауз Аплауз
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонски народни песни
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: