ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Македонски народни песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: TOSE & Naum Petreski duet - Ima li pesna   Вто 03 Фед 2009, 11:02 pm

Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: zajdi zajdi.. alfa tv   Сре 04 Фед 2009, 2:12 amprekrasna emisija .. ama samo toa uspeav da go najdam scratch scratch
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пон 16 Фед 2009, 3:52 am

Петранка Костадинова - Кирјана вино продава


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пон 16 Фед 2009, 4:07 am

toooo sinapsaaaaaaaaaaaa
mojata pesna вежбај малку вежбај малку вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пон 16 Фед 2009, 4:20 am

Dadeto напиша:
toooo sinapsaaaaaaaaaaaa
mojata pesna вежбај малку вежбај малку вежбај малку
Ја погодив песната? Smile Smile Само немој да кршиш дезинфекција ;)

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Нед 01 Мар 2009, 2:13 pm

Многу ми го прават мерак новиве бендови што прават преработки на старите традиционални македонски песни, само така ке го сочуваме фолклорното богатсво.Твоите очи Лено / Баклава

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Нед 01 Мар 2009, 2:17 pm

Браво за Баклава! Многу се добри! Имаа концерт скоро, ама јас не отидов.
Нив сум ги слушал на концертот на Мизар лани, свиреа како предгрупа. Дури и отсвиреа една песна од Мизар - „Истекувам“.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 03 Мар 2009, 8:01 am

GokaGrozni напиша:
Твоите очи Лено / Баклава
Еве го и оригиналот, Бапчорки


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пон 09 Мар 2009, 2:14 am

Специјален поздрав до кумановчани!

Вања Лазарова feat. Влатко Стефановски
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 10 Мар 2009, 1:15 am

GokaGrozni напиша:
Многу ми го прават мерак новиве бендови што прават преработки на старите традиционални македонски песни, само така ке го сочуваме фолклорното богатсво.

Твоите очи Лено / Баклава
Ми ту Ашаколсум

Мори Чупи Костуричанки - Баклаванешто музиче 1 :nesto muzice: нешто музиче 1

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Сре 18 Мар 2009, 3:13 am

Александар Сариевски - Четворица комити


:nesto muzice: живели нешто музиче 1 живели :nesto muzice:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Чет 09 Апр 2009, 11:58 pm

Една стааара тетевска песна испеана пред 40-тина години

Група Тетовчани - Трпана.мп3


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Нед 03 Мај 2009, 5:18 am

Миле Кузмановски - Не кани ме

Те слушам мирисаш пред мене
а в гради: срце и невреме
и не знам како ке ми помогнеш
за да побегнам од тебе и од себе.

Те слушам и не си верувам
зар можам таков да бидам јас
да љубам кога срце не сака
кога немам никого на дуњава.

Не кани ме,со очите
не барај таква љубов да премолчиме.
Ќе заврне во душава
ееј таква тажна песна не си слушнала.

Ме боли тоа што немам збор
немам ни уста ни одговор
и кажи небесна убавино
како да го прелажам јас срцево.

Те слушам ништо не разбирам
љубовта велиш не одбрала
а дали еднаш си ме прашала
дали љубам некого на дуњава.

Не кани ме,со очите
не барај таква љубов да премолчиме.
Ќе заврне во душава
ееј таква тажна песна не си слушнала.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 26 Мај 2009, 1:43 am

Со маки сум се родила


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пет 05 Јун 2009, 1:34 am

Калдрма - Три години стана


Ја обожавам песнава.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Чет 11 Јун 2009, 3:19 am

Коооога пааадна наааа Пириииинаа
рааанет Јане Санданскиииииии

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Свирете ми тамбури - Нино Величковски   Нед 02 Aвг 2009, 2:14 pm

Свирете ми тамбури - Нино Величковски

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Пет 04 Сеп 2009, 12:33 am

Ова НЕ иде со мохито. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 20 Окт 2009, 5:11 amОваа е новокомпонована ама е евергрин. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Вто 20 Окт 2009, 9:06 pm

Ааа VoniVaras, добра е песнава, само не ќе да е народна. Smile Smile

Ова е поп класика, онака фестивалска песна. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски народни песни   Чет 26 Ное 2009, 2:19 am

О-па!