ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Вицеви и смешни реплики

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 1:20 am

Се собраме туа на виа свечен ден... да ја отвориме оваа тема за хумор, каде ќе ги собираме најдобрите вицеви, смешни реплики од филмови, скечеви, штосови и слично.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Црн хумор   Нед 07 Сеп 2008, 1:42 am

Дел од фимот- Потрага по Светиот Грал од Мони Пајтон, англиски црн хумор кадешто ја потенцираат глупавоста на англискиот народ :lol: :lol: :lol:И Тупаџискиот шлаг за крај: Африканска или Европска ластовица?!?


Последната промена е направена од Билјана на Нед 07 Сеп 2008, 2:21 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: В И Ц   Нед 07 Сеп 2008, 1:51 amaffraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 1:53 am

Таткото и` рекол на ќерката:
- Ќерко, вечер смееш да бидеш излезена до 10 саат. Во 10 сакам дома да те видам.

Доаѓа 10 саат, ќерката никаде ја нема. Проаѓа 11, 12, 1...и ете ти ја доаѓа ќерката некаде околу 2 саат после полноќ, во лоша состојба.

-Кај си ма ти, нели ти реков до 10 саат да бидеш дома, што е ова?
-Тато, ме силуваа.
.....
-Добро, тоа е пола саат. Кај си до сега? :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Четересет и четири :)   Нед 07 Сеп 2008, 1:58 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: МАРИХУАНА   Нед 07 Сеп 2008, 1:58 ambounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Спајдермен   Нед 07 Сеп 2008, 2:02 am

Се качил Спајдермен на врвот на зградата на МТВ во Скопје и рекол:

И сега што? :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Стадион   Нед 07 Сеп 2008, 2:06 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 2:06 amПоследната промена е направена од СтончиС на Нед 07 Сеп 2008, 2:07 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Вуди Ален:   Нед 07 Сеп 2008, 2:07 am

Не само што го нема Господ, туку пробај да најдеш водоинсталатер во недела!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Најбољи филм   Нед 07 Сеп 2008, 2:08 am

Вака отприлика и Гока раскажува филмови :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Се сеќавате ли на овие дебили ?   Нед 07 Сеп 2008, 2:12 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: А бе како дебили!   Нед 07 Сеп 2008, 2:14 am

А бе како дебили, ова беше еден од најсмешните скечови на ТЛН! :lol: :lol: :lol:

Минка кога заборави бројките да ги мести, се заигра :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Мамо ма!   Нед 07 Сеп 2008, 2:19 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Културна емисија :))))))))))))))))   Нед 07 Сеп 2008, 2:23 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 3:04 am

Robin Hood Men in Tights MeetinLittle John and Will Scarlett (O`Hara) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Гласовите на Симпсонови   Нед 07 Сеп 2008, 3:12 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 7:20 pm

Се скарале Супермен и Спајдермен. Револтиран, Супермен напишал графит:

Спајдермен е педер

Спајдермен му вратил:

А Супермен е Кларк Кент
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 7:24 pm

Си вози Трпе со колата по автопат и на радио одеднаш слуша:

„Почитувани слушатели, се извинуваме заради прекинот на програмата, но сакаме да ве предупредиме дека на автопатот М-75 еден автомобил со огромна брзина вози во спротивен правец.“

Трпе гледа низ шофершајбната и вика:
„Ехеее, да е само еден...“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Вуди Ален (пак)   Нед 07 Сеп 2008, 7:30 pm

„Што ако се’ е илузија и ништо не постои??? Во тој случај, дефинитивно прескапо сум го платил тепихот.“

„Кога ме киднапираа, моите родители веднаш се дадоа во акција: ја изнајмија мојата соба.“

„Мозокот? Тоа е мојот втор омилен орган.“

„Не дека се плашам од смртта, само не сакам да бидам таму кога ќе се случи.“

„Кога Бог би ми пратил некој јасен знак дека постои! На пример, поголема сума пари во некоја швајцарска банка.“
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Бах   Нед 07 Сеп 2008, 7:34 pm

Ова е смешно ако ги изговорите заедно Е и Бах Smile

Еден е Бах. И тој умре.
Не знам дал` е Бах женско, ил` е Бах машко...


...крајот ми фали, не го знам :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 7:37 pm

Бе Перо напиша:
Ова е смешно ако ги изговорите заедно Е и Бах Smile

Еден е Бах. И тој умре.
Не знам дал` е Бах женско, ил` е Бах машко...


...крајот ми фали, не го знам :D
]
biten e pocetokot
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 8:18 pm

Бе Перо напиша:
Ова е смешно ако ги изговорите заедно Е и Бах Smile

Еден е Бах. И тој умре.
Не знам дал` е Бах женско, ил` е Бах машко...


...крајот ми фали, не го знам :D

...Ама знам дека е Бах татко на музиката.“ ;)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 8:59 pm

Луѓето секогаш за себе ја бараат вистинската личност, наместо да се потрудат самите да станат вистинска личност.

Ако не постојат глупави прашања, тогаш какви прашања поставуваат глупавите луѓе?!


...водите би можеле да го изгаснат она што огнот го напишал.

Ја ставам точката а знам дека ќе се изневерам!
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 07 Сеп 2008, 9:05 pm

Ако се чувствуваш добро-не се секирај ке ти помине :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви и смешни реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 11Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: