ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Вицеви и смешни реплики

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 13 Сеп 2008, 6:59 pm

Green Power напиша:


lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Грини бе кај го најде ова! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 14 Сеп 2008, 2:38 pm

СтончиС напиша:
Robin Hood Men in Tights MeetinLittle John and Will Scarlett (O`Hara) Smile
Mnogu dobra komedija lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Robin Hood :Men In Thights   Нед 14 Сеп 2008, 2:51 pm

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 14 Сеп 2008, 3:09 pm

GokaGrozni напиша:
Lezi Crnogorac u travi i vice na zenu: 'Zenturacoo, a bog te ubio, daj mi serum za zmije!'
Pita zena: 'Da te nije ujela slucajno?'
Crnogorac: 'Nije, ali evo je idze.'
:lol: :lol: :lol:
Црногорско-комјутерски виц :D
UPOZORENJE!
Vaš kompjuter je zaražen crnogorskim virusom!!!
Ali ne brinite se, on tu samo sedi i ništa ne radi! bounce bounce bounce

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: А, има ли цели?   Нед 14 Сеп 2008, 6:53 pm

Сликата е многу смешна, а ја презедов од он.нет, може сте ја виделе:

[img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 14 Сеп 2008, 11:50 pm

Тања напиша:
Сликата е многу смешна, а ја презедов од он.нет, може сте ја виделе:

[img][/img]
Цели не продаваат ? :lol: . Само искршени на парчиња :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 15 Сеп 2008, 12:01 am

Во една дискотека во Охрид за Нова Година имаше едно „хигиенско“ објаснување:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 15 Сеп 2008, 12:02 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТаЊири   Пон 15 Сеп 2008, 12:03 am

Ќе си купиш две-три парчиња, па може и ќе ги составиш :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Кери
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 6
Регистриран на : 2008-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 18 Сеп 2008, 2:12 am

Македонско – Јапонски речник

маж = тушиба, тунешиба
швалер = јакошиба
проститутка = напичето мусесака
курва = накуро јава, куро сака, пи*ка ко јама
швалерка = Чук-чук чао
швалер = Чук-чук тек-тук
Црногорец = Лен Чу Га
Киро Глигоров = Окото Саката
Бранко Црвенковски = На Киро Куро
фичо = то бучи ко лудо
птиците умираат пеејки = циу,циу..........................туп
директор = тешибакасака
американски авион boeing767 = ЈАО ПАО
варбург = јако дими
лезбејки = се каса попицу
Пенис = у пици му буси
секс = накуро јапучи
е*ач = куро косалама
пушење = сокуро сегуши
Киро има секс = Кирошиба
пе*ер = нагаз сакаМакедонско – Турски речник

групен секс - булук фукара
групен секс – калабалаебалок
далновод - џенем гајтан, уџум струја
аптека – еким бакалче
пендрак – сус гума
застава 101 конфорт – бајрак бир ич бир охохо
мобилизација – катил ферман
златен даб – алтан ќутук
к*р – чат пат суџук
кондом – куртул најлон, лезет ластик
ананас – машала шишарка
Бетмен – шишмиш ефенди
цитрон – машала лимон
брзата птица итрица – турбо бимбиљ ептен курназ
којотот – ем абдал ем баксуз
лична карта – сурат тапија
телефон – абер гајтан
мобилен тел. – абер јок гајтан, џенем абер јоктур гајтан
пасош – џенем тапија
повратна карта – пишман карта
птиците умираат пеејќи – бимбиљ пупунец црррррр....
брза помош – турбо еким
флипер – апашкутија
тенк – беља багер
аладиновата ламба – ѓурулти бардак
виагра – сиким иљач
телевизор – суратли кутија
радио – ѓурулти кутиа
дискотека – џумбуш клуб
експрес лонец – инстант тенеќе
планинар – баир будала
алпинист – ептен баир будала
сепаре – башка комфор
огледало – накарши сурат
киндер јајце – чоџук ташак
златно славејче – алтан биљбиљ
Windows – Пенџерлаци
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Windows XP на босански јазик   Чет 18 Сеп 2008, 2:21 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 18 Сеп 2008, 2:25 am

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Пази доле што пребарува на Google: Velke sise lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Црногорски виц   Чет 18 Сеп 2008, 2:36 pm

Sreli se pile i crv u Crnoj Gori.
Crv rece piletu: 'Dje si, sokole, nijesam te vidio trista godina!'
a to ce pile: 'A dje si ti, zmijo ljuta!'

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 24 Сеп 2008, 11:38 pm

Ulovili Srbin, Šiptar i Makedonac zlatnu ribicu, i ona kaže da će im ispuniti po jednu želju ako je puste.

Makedonac:
- "Ja hoću da moja makedonija bude slobodna i bez Šiptara." Ribica ispuni.

Šiptar:
- "Ja hoću da Kosovo bude slobodno, bez Srba i da napraviš najveći zid oko Kosova da niko ne može da preskoči."...Puff i ribica ispuni.

Srbin:
- "Je li ribice, pustal' taj zid vodu?"
Ribica:
- "Ne."
Srbin:
- "PUNI!"
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 25 Сеп 2008, 1:29 amПоследната промена е направена од Angela на Пет 26 Сеп 2008, 1:16 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: хихи   Чет 25 Сеп 2008, 1:30 am

lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 12:42 amПоследната промена е направена од Angela на Пет 26 Сеп 2008, 1:22 am. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: :)   Пет 26 Сеп 2008, 12:43 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 12:45 am

Оваа последнава со желкава ми е најинтересна. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 1:29 am

телекомуникациски виц
Кралицата Елизабета, Џорџ Буш и Бранко Црвенковски заедно отишле директно во пеколот.

По некое време, Кралицата рекла:

- Ми недостасува Англија. Сакам да се јавам и да видам што прават сите луѓе таму.

Завртила, разговарала 5 минути и го прашала Ѓаволот колку должи.

- Пет милиони фунти, рекол тој, Елизабета напишала чек и му го дала.

По некое време, Буш станал љубоморен и почнал да вреска:

- Сега јас сум на ред! Да завртам во Америка и да ги прашам сите како живеат без мене!

Завртил, муабетел 2 минути, прашал колку потрошил, Ѓаволот му рекол 10 милиони долари, овој напишал чек и се смирил.

Бранко станал уште пољубоморен и државнички извикал:

- И јас сакам! Сакам да видам што прават луѓето во Македонија! Сакам да разговарам со сите! Со мојот кабинет, со Шема, со Медо, со Коста, ма со сите!

Завртил во Македонија, зборел, зборел, зборел... го фатило 2 саата муабет. Конечно спуштил и прашал:

- Колку дужам?

- Десет денари, рекол Ѓаволот.

- Како тоа 10 денари? Ови разговараа само неколку минути па платија еден тон пари а јас за два саата само 10 денари?

- Знаеш, кога вртиш од еден пекол во друг, тоа ти е локал.
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 1:33 am

Angela напиша:
телекомуникациски виц
Кралицата Елизабета, Џорџ Буш и Бранко Црвенковски заедно отишле директно во пеколот.

По некое време, Кралицата рекла:

- Ми недостасува Англија. Сакам да се јавам и да видам што прават сите луѓе таму.

Завртила, разговарала 5 минути и го прашала Ѓаволот колку должи.

- Пет милиони фунти, рекол тој, Елизабета напишала чек и му го дала.

По некое време, Буш станал љубоморен и почнал да вреска:

- Сега јас сум на ред! Да завртам во Америка и да ги прашам сите како живеат без мене!

Завртил, муабетел 2 минути, прашал колку потрошил, Ѓаволот му рекол 10 милиони долари, овој напишал чек и се смирил.

Бранко станал уште пољубоморен и државнички извикал:

- И јас сакам! Сакам да видам што прават луѓето во Македонија! Сакам да разговарам со сите! Со мојот кабинет, со Шема, со Медо, со Коста, ма со сите!

Завртил во Македонија, зборел, зборел, зборел... го фатило 2 саата муабет. Конечно спуштил и прашал:

- Колку дужам?

- Десет денари, рекол Ѓаволот.

- Како тоа 10 денари? Ови разговараа само неколку минути па платија еден тон пари а јас за два саата само 10 денари?

- Знаеш, кога вртиш од еден пекол во друг, тоа ти е локал.
ДАЛ ДА ПЛАЧАМ ИЛ ДА ПЕАМ :roll: Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 1:52 am

Далила напиша:


ДАЛ ДА ПЛАЧАМ ИЛ ДА ПЕАМ :roll: Smile


пеј си и смеј се.. кој пее зло не мисли :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 26 Сеп 2008, 1:53 am

...А кој мисли не му е до пеење. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Малку долг виц   Пет 26 Сеп 2008, 3:03 pm

Се шетаат татко и инеговиот 8 годишен син низ супермаркет и поминуваат покрај рафтот со кондоми.
Синот. Тато што се овие?
Таткото. Тие синко се викаат кондоми и служат за да се има безбеден секс.
Синот. А да учевме за тоа на часот по „Здравје“.
Синот зема едно пакување и го прашува таткото.
А тато зошто се во пакување по три?
Таткото. Тие се синко за средношколци: еден за во петок еден за во сабота еден за во недела.
Idea Синот. Аха јасно ми е. И здогледува пакување со 6 кондоми и пак прашува.
А овие тато за кого се?
Таткото. Тие синко ти се за студенти: два за во петок два за во сабота и два за во недела. Idea
И во тој момент синот здогледува пакување од 12 кондоми и извикува
Лелее а за кого се овие бе тато Question Exclamation
И таткото со натажена фаца. Тие синко ти се за женети мажи: еден за во Јануари, еден за Февруари еден за Март ......
scratch 🇳🇴
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Белешки од судница   Пет 26 Сеп 2008, 7:03 pm

Се извинувам за латиницата и Англискиот ама не се преведува.
Многу слично со А бе Ц бе од К15. :lol: :lol: :lol:

ATTORNEY: Do you know if your daughter has ever been involved in voodoo?
WITNESS: We both do.
ATTORNEY: Voodoo?
WITNESS: We do.
ATTORNEY: You do?
WITNESS: Yes, voodoo.

И уште едно сведочење . lol! lol! lol!

ATTORNEY: This myasthenia gravis, does it affect your memory at all?
WITNESS: Yes.
ATTORNEY: And in what ways does it affect your memory?
WITNESS: I forget.
ATTORNEY: You forget? Can you give us an example of something you forgot?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви и смешни реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: