ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 10:46 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
А јас, да ви кажам, настинав, и тоа се’ си мислам дека ми е од онаа температурата во пештерата.... scratch
А-у!
Од времево многу луѓе испонастинаа. Ајде, гледај што побрз да оздравиш за ајвар-мејкинг сизон! тра-ла-ла

Некој тешко ме проколнал или пак некому ептен сум згрешила, нема друго afro

БолесВа трае-и-трае..... Ако инсистирате, можам да ви раскажам кои антибиотици и кој сируп го пијам, од колку милиграми и слично тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 11:08 pm

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
А јас, да ви кажам, настинав, и тоа се’ си мислам дека ми е од онаа температурата во пештерата.... ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_scratch
А-у!
Од времево многу луѓе испонастинаа. Ајде, гледај што побрз да оздравиш за ајвар-мејкинг сизон! ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 76788

Некој тешко ме проколнал или пак некому ептен сум згрешила, нема друго ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_rr

БолесВа трае-и-трае..... Ако инсистирате, можам да ви раскажам кои антибиотици и кој сируп го пијам, од колку милиграми и слично ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 76788
Јас ги знам сите можни сирупи и антибиотици заради децава,кажи ми да те советувам,џоа еким сум ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 668602 ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_king
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 11 Сеп 2009, 1:01 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
А јас, да ви кажам, настинав, и тоа се’ си мислам дека ми е од онаа температурата во пештерата.... scratch
А-у!
Од времево многу луѓе испонастинаа. Ајде, гледај што побрз да оздравиш за ајвар-мејкинг сизон! тра-ла-ла

Некој тешко ме проколнал или пак некому ептен сум згрешила, нема друго afro

БолесВа трае-и-трае..... Ако инсистирате, можам да ви раскажам кои антибиотици и кој сируп го пијам, од колку милиграми и слично тра-ла-ла
Стави едно тенџере на глава, заврти го 6 пати, викај „ќе оздравам“ и слушај Вајтснејк и гарантирано ќе оздравиш. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 11 Сеп 2009, 1:16 am

eftimoskatb напиша:
БолесВа трае-и-трае.....

Бабин ми рецепт-
а.Супа ( врела ) со бибер
б.Чорапи во оцет ( ако имаш температура )
в.Греано винце ( црно )
г.Јамболија или јорган ( за да се презноиш )
д.Спремни резервни ( ѕиври, маици и поткошуљи ) за пресоблекување
д/2.Ако е потребно и 2-3 пати на ноќ
ѓ.Утре ден на пешачење, морално е ( оваа под ѓ ) ако треба и с`с зор
е.Лимонади ( домашни ) и без залегнуење

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 11 Сеп 2009, 7:11 pm

GokaGrozni напиша:
eftimoskatb напиша:
БолесВа трае-и-трае.....

Бабин ми рецепт-
а.Супа ( врела ) со бибер
б.Чорапи во оцет ( ако имаш температура )
в.Греано винце ( црно )
г.Јамболија или јорган ( за да се презноиш )
д.Спремни резервни ( ѕиври, маици и поткошуљи ) за пресоблекување
д/2.Ако е потребно и 2-3 пати на ноќ
ѓ.Утре ден на пешачење, морално е ( оваа под ѓ ) ако треба и с`с зор
е.Лимонади ( домашни ) и без залегнуење

Браво Гока! Одичен избор како човек да си помогне при вирусче! Некој пат точките се до ш! Важно да помогнат...
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 11 Сеп 2009, 7:42 pm

Lidija напиша:

Браво Гока! Одичен избор како човек да си помогне при вирусче! Некој пат точките се до ш! Важно да помогнат...
Што се тоа случува со Матка ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 11 Сеп 2009, 10:15 pm

GokaGrozni напиша:
Lidija напиша:

Браво Гока! Одичен избор како човек да си помогне при вирусче! Некој пат точките се до ш! Важно да помогнат...
Што се тоа случува со Матка ?

Бев јас на 8 септември,вторникот! Езерото е испуштено,но не е целата вода.Правеле тунел на Матка-2,па морале да го испразнат езерово,а и кај браната на Матка-1 искористиле да се очисти малку коритото!Навистина се изненадив кога го видов и тогаш ми рекоа дека уште 7/8 дена ќе биде вака,без вода!Навистина чудна глетка!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 12 Сеп 2009, 12:54 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
А јас, да ви кажам, настинав, и тоа се’ си мислам дека ми е од онаа температурата во пештерата.... scratch
А-у!
Од времево многу луѓе испонастинаа. Ајде, гледај што побрз да оздравиш за ајвар-мејкинг сизон! тра-ла-ла

Некој тешко ме проколнал или пак некому ептен сум згрешила, нема друго afro

БолесВа трае-и-трае..... Ако инсистирате, можам да ви раскажам кои антибиотици и кој сируп го пијам, од колку милиграми и слично тра-ла-ла
Стави едно тенџере на глава, заврти го 6 пати, викај „ќе оздравам“ и слушај Вајтснејк и гарантирано ќе оздравиш. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

lol! lol! lol!

A за косата не кажа, да ја пуштам? тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 12 Сеп 2009, 12:59 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
А јас, да ви кажам, настинав, и тоа се’ си мислам дека ми е од онаа температурата во пештерата.... scratch
А-у!
Од времево многу луѓе испонастинаа. Ајде, гледај што побрз да оздравиш за ајвар-мејкинг сизон! тра-ла-ла

Некој тешко ме проколнал или пак некому ептен сум згрешила, нема друго afro

БолесВа трае-и-трае..... Ако инсистирате, можам да ви раскажам кои антибиотици и кој сируп го пијам, од колку милиграми и слично тра-ла-ла
Стави едно тенџере на глава, заврти го 6 пати, викај „ќе оздравам“ и слушај Вајтснејк и гарантирано ќе оздравиш. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

Ааа, овие гарант не ги знаеш, „задњи крик технике“ се Smile Zinnat се викаат, мирисаат чудно и вчера на лекар ме унапредија: до пред некој ден ги пиев тие од 250 мг, а сега од 500. lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПон 14 Сеп 2009, 12:22 am

GokaGrozni напиша:
eftimoskatb напиша:
БолесВа трае-и-трае.....

Бабин ми рецепт-
За превентива
-Лук скоро со секој оброк, дури и за појадок
-Носи ѕиври во секој месец што има > Р < во името, не седи на камен во истите месеци
-Кога фаќаш хоризонтала, покриј се, берем кичмата
-Не седи до и околу ќумбет
-После туширање, никаде, бањката треба да влезе во телото
-Кога ти се кочан рацете, изтриј ги со снег
-На пат без гуњче не поаѓај

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПон 14 Сеп 2009, 1:26 am

Цитат :
Од контекст
камикази - ајде да летаме


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПон 14 Сеп 2009, 9:29 pm

eftimoskatb напиша:


Ааа, овие гарант не ги знаеш, „задњи крик технике“ се ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_smile Zinnat се викаат, мирисаат чудно и вчера на лекар ме унапредија: до пред некој ден ги пиев тие од 250 мг, а сега од 500. ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Lol
Е овие стварно не ги знам ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_scratch
Од сега натака следи ги напаствијата на Гока ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 16 Сеп 2009, 12:59 am

Умрел Патрик Свејзи...баш денес го гледав на Опра шоу,славеа 20 години од Валканиот танц...
Еве ја песничката,незаборвна е ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 834602
https://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 16 Сеп 2009, 1:08 am

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 834602 Многу ми се допаѓа почетокот на Брилијантин(кога сме веќе кај музичките филмови) ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 65685
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 16 Сеп 2009, 8:28 pm

Леле, баш ми е жал за Патрик Свејзи... Го засакав во „Север и југ“, а Dirty Dancing ми беше филмот на мојот живот кога бев основно, сум го гледала 7-8 пати Smile

Нека му е лесна земјата, тоа е, сите ќе одиме таму....
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 18 Сеп 2009, 11:42 pm

Енибади хоум? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 25 Сеп 2009, 12:45 am

http://www.vest.com.mk/?ItemID=127F6ED826E24B47B359C97468E1C808&arc=1


Се роди бебе тешко рекордни 8.7 кила
Докторите се намачиле додека да го извадат малиот Индонезиец од утробата на мајка му бидејќи има многу долги нозе
ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 70D72D0AC1E3904C99CE8D16E2057FEAЏАКАРТА, 24 септември - Индонезијка роди машко дете тешко 8,7 килограми, што е најтешкото новороденче забележано во историјата на земјата, соопшти вчера докторот.
Бебето, кое уште нема име, долго е 62 сантиметри и се роди со царски рез во државна болница во провинцијата Северна Суматра, изјави гинекологот кој учествувал во целата операција...
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 25 Сеп 2009, 6:27 pm

Лелееее.... А мајката, жива е? lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 26 Сеп 2009, 5:13 am

eftimoskatb напиша:
А мајката, жива е? lol!

Добар стих, се согласуваш ..

Цитат :
Ono što pokušavam sad
Ti nećeš za ceo svoj život.

Пред малку го сватив, стихот де.


ПС.1.-Мала паралела = Can't you hear me knockin' on your door




ПС.2. =Пурпурно длабоко ( можби во анкета )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 26 Сеп 2009, 9:44 pm

eftimoskatb напиша:
Лелееее.... А мајката, жива е? ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Lol
Абе,она си знае,хе,хе...пишува уште дека јадело скоро секоја минута,оф срце тоа како ќе постигнат да го наранат ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 980669
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 26 Сеп 2009, 9:49 pm

Уште еден стих поврзан со бебето од 9 к.г. -Хоќу сад и хоќу све- ( Партибрејкерс, нормално )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСаб 26 Сеп 2009, 10:02 pm

GokaGrozni напиша:
Уште еден стих поврзан со бебето од 9 к.г. -Хоќу сад и хоќу све- ( Партибрејкерс, нормално )
Ха,ха,како ќе ги пее овие стихови,којзнае колку е грлато ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 534839
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 29 Сеп 2009, 3:47 pm

Пред да се исклучам од фејсбукот случајно кликнав една апликација за да ми ја даде инспиративната пораката на денот за мене.
Ми испадна дека пораката на денот за мене е „Мејк а пис“ Smile (јака инспирација добив тра-ла-ла )
И нормално морав да одидам да извршам “пис“ . Smile
Ако некој не ми ја разбра шегата, еве ви го италијанов да ви објасни како е да се изгубиш у превод. тра-ла-ла (имаше и филм вакав нели Smile )



(Италијан во ресторан на Малта) тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 30 Сеп 2009, 9:45 am

VoniVaraS напиша:
(имаше и филм вакав нели Smile )

Јас пак вчера, ставајки еден линк на ФБ сакав да постирам и текст од една песна, нешто слично како италијанов прераскажано во 2-3 реченици.


TOM WAITS lyrics - 16 Shells From A Thirty-Ought-Six

I plugged 16 shells from a thirty-ought-six
and a Black Crow snuck through
a hole in the sky
so I spent all my buttons on an
old pack mule
and I made me a ladder from
a pawn shop marimba
and I leaned it up against
a dandelion tree

And I filled me a sachel
full of old pig corn
and I beat me a billy
from an old French horn
and I kicked that mule
to the top of the tree
and I blew me a hole
'bout the size of a kickdrum
and I cut me a switch
from a long branch elbow

I'm gonna whittle you into kindlin'
Black Crow 16 shells from a thirty-ought-six
whittle you into kindlin'
Black Crow 16 shells from a thirty-ought-six

Well I slept in the holler
of a dry creek bed
and I tore out the buckets
from a red Corvette, tore out the buckets from a red Corvette
Lionel and Dave and the Butcher made three
you got to meet me by the knuckles of the skinnybone tree
with the strings of a Washburn
stretched like a clothes line
you know me and that mule scrambled right through the hole

Now I hold him prisoner
in a Washburn jail
that stapped on the back
of my old kick mule
strapped it on the back of my old kick mule
I bang on the strings just
to drive him crazy
I strum it loud just to rattle his cage
strum it loud just to rattle his cage

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Презентација на таленти :)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПет 09 Окт 2009, 2:57 am

Таленти фром Свидн. Smile
ЗАДОЛЖИТЕЛНО КЛИК

Втори таленти фром Кроејша Smile


А нормално оригиналот на овие погоре е фром Индија.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: