ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:42 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:

Од каде што произлегува дека цената на килимот е правопропорционална со веројатноста лепчето да падне на него од намачканата страна.

Точно така, а и на кој шалтер и да застанеш, пак другата редица ќе оди побрзо!!!

И вие пак некако на фудбал муабетот го свртивте....

Каков фудбал, кој тоа играл, каде, за што...? Smile

Ееееј, шо ми текна сеа.... Една пита со вишњи како ми се јаде, лелеееее.... или со кајсии.
А може и слатко од смокви. Гевгелиските смокви ги фалат.
И кривопаланечките сардуњи не се лоши, само вода у 15 до девет да им ставаш.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:46 am

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
.. ми се јаде, лелеееее....
БУЈРУМ, имам хоум мејд пастрмајлија ( пиво немам ) имам бело ладно винце, ама не ми се меша .. .. имам ги и оние главите .. .. комплет
Значи ти Гока, и официјално си во РАЈОТ. тра-ла-ла


Кривопаланечки компир да пробате, не сардуњи.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:47 am

А што се сардуњи и зошто се толку прецизни, ко антибиотици???
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:50 am

Ме збунивте или пивото си функционира ( сардуњи, смокви, пифтии .. ја ли мекици ) мајмун

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:51 am

Сардуњи колку што знам ( со ЦЕЛ РИЗИК јак мила душа, да погрешам како за пифтиите), вид на цвеќиња.

Е сега ако сум погрешил, ќе го јадам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:51 am

GokaGrozni напиша:
Ме збунивте или пивото си функционира ( сардуњи, смокви, пифтии .. ја ли мекици ) мајмун

Не е до твоето пиво, до нивното е lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:53 am

Бе Перо напиша:
Сардуњи колку што знам ( со ЦЕЛ РИЗИК јак мила душа, да погрешам како за пифтиите), вид на цвеќиња.

Е сега ако сум погрешил, ќе го јадам.


Хихихи! :hayel: :hayel:


Аааааа, тоа би биле значи САРДЕЛИ.... Ама зошто па сардели би се јаделе????????? Готоо, те поплави Дунав geek
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:54 am

Сардуњи се нешто како зумбули, ама не си исти и немаат боцки како трендафил, а во 15 до девет месечината е две третини појавена и влијае на хранливоста на коренот плус домородците (Маурите де) во Нов Зеланд добија поголеми права.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:55 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
Сардуњи колку што знам ( со ЦЕЛ РИЗИК јак мила душа, да погрешам како за пифтиите), вид на цвеќиња.

Е сега ако сум погрешил, ќе го јадам.


Хихихи! :hayel: :hayel:


Аааааа, тоа би биле значи САРДЕЛИ.... Ама зошто па сардели би се јаделе????????? Готоо, те поплави Дунав geek
Да бе сардели... :hide: :hide: пак нешто плеснав пак нешто плеснав пак нешто плеснав
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:56 am

SiNaPsA` напиша:
Сардуњи се нешто како зумбули, ама не си исти и немаат боцки како трендафил,

Аха!!!!!


Е Перо беее...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:57 am

САРДОНИ, бе драги НЕТ пријатеји, сардони се цвеќиња за разлика од сардели ( вид на конзервишана риба=со кромид [ совршена комбинација { оди со домашна }]) за сардони+бугарчици+мезлиќ Морфи вирмани да ви пишува

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 12:59 am

Перо, твојов потпис ме потсети на една од моите омилени мисли од Вуди Ален:

„Бев на курс по брзо читање и ја прочитав „Војна и мир“ за 20 минути. Се работеше за Русија.“

("I took a speed reading course and read 'War and Peace' in twenty minutes. It involves Russiа“.)


lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:00 am

GokaGrozni напиша:
сардели ( вид на конзервишана риба=со кромид [ совршена комбинација { оди со домашна }])

Ц! Тоа се САРДИНИ.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:00 am

GokaGrozni напиша:
САРДОНИ, бе драги НЕТ пријатеји, сардони се цвеќиња за разлика од сардели ( вид на конзервишана риба=со кромид [ совршена комбинација { оди со домашна }]) за сардони+бугарчици+мезлиќ Морфи вирмани да ви пишува

А бе Гока, ти се’ си испомешал:

САРДЕЛИ - цвеќиња,

САРДИНИ - риби!


тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:01 am

eftimoskatb напиша:
Перо, твојов потпис ме потсети на една од моите омилени мисли од Вуди Ален:

„Бев на курс по брзо читање и ја прочитав „Војна и мир“ за 20 минути. Се работеше за Русија.“

("I took a speed reading course and read 'War and Peace' in twenty minutes. It involves Russiа“.)


lol! lol!

lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:02 am

Гока, а во тој случај, САРДИНИЈА што е???? geek
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:03 am

Бе Перо напиша:
GokaGrozni напиша:
сардели ( вид на конзервишана риба=со кромид [ совршена комбинација { оди со домашна }])
Ц! Тоа се САРДИНИ.

The Same, важи исто како за сардели, саде троа помали

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:03 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Перо, твојов потпис ме потсети на една од моите омилени мисли од Вуди Ален:

„Бев на курс по брзо читање и ја прочитав „Војна и мир“ за 20 минути. Се работеше за Русија.“

("I took a speed reading course and read 'War and Peace' in twenty minutes. It involves Russiа“.)


lol! lol!

lol! lol!

И кај нас ја има таа глупост, тој курсот.... ИзненаЏење
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:05 am

eftimoskatb напиша:
Гока, а во тој случај, САРДИНИЈА што е???? geek
Имаш среќа што сум објаснувачки настроен, па самото име ти каЖиЕ, таму се конзервиШат али само сарделите, или беше само сардините
овца

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:07 am

GokaGrozni напиша:
eftimoskatb напиша:
Гока, а во тој случај, САРДИНИЈА што е???? geek
Имаш среќа што сум објаснувачки настроен, па самото име ти каЖиЕ, таму се конзервиШат али само сарделите, или беше само сардините
овца
А сардуњите?
Само во Крива Паланла ли ги конзервишат?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:09 am

GokaGrozni напиша:
eftimoskatb напиша:
Гока, а во тој случај, САРДИНИЈА што е???? geek
Имаш среќа што сум објаснувачки настроен, па самото име ти каЖиЕ, таму се конзервиШат али само сарделите, или беше само сардините
овца

Тоа ти е, Гока, салата од сардини. Значи, земја = салата, како Македонија („мешана салата“). Ете така да си знаеш geek

И да, во виното е вистината, а не во пивото!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:11 am

Знаев дека нешто сум утнал, јас со пиво само сечам и си вадам фикуси

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:11 am

Да ви кажам, јас ќе мора да си легнувам. А баш ми се пријадоа сардини scratch
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:13 am

Конзервирани Question Question

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 28 Мај 2009, 1:15 am

GokaGrozni напиша:
Знаев дека нешто сум утнал, јас со пиво само сечам и си вадам фикуси
Што тоа сечеш Гока?

А за фикусот имам еден добро познат стих:
„Изненадно тебе ми те ќари, а на мене фикус ми подари.“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 14Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: