ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 09 Окт 2009, 5:18 am

Онаа што изненадува кај колегата во горниов пост е нагло застранување кон мистериозниот источен мелос од една страна наспроти доследното фаворизирање на песни-брзозборки и константното почитување на скандинавскиот менталитет и култура ( види ТУКА ).

Е сега што тука не е јасно : вокалите ги менува со танцувачи ( машки род ) при тоа радикално ја одстранува гардеробата а приказната течно ( и прецизно ) ни ја презентира од слика во слика правејки прекрасен геогравски спој.

Е сега што тука е кристално јасно : математичката поврзаност, се е делливо на 2
-4 клипа ( вклучително и Loituma - Ieva's polka ) има 4 лика
-2 клипа, има 2 жири комисии
-2 клипа со по 4 чалми
-4 играчи со по 2 имитиции на смоквин лист
-2 клипа со по 4 бањарки

За мене малку е чудно како тоа ( хронолошки гледано ) целиот овој циклус остана без женски и како тоа авторот на постот не ни даде накакво објаснување за текстот ( Tunak Tunak Tun )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 09 Окт 2009, 5:31 amЕве го продолжуваме циклусот со женско и тоа домашно наше.
Имала талент за соблекување сеа што да праиме. овца
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 09 Окт 2009, 8:39 pm

Малку е постар клипов, ама добар е. SmileTurban boy kicks ass! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyСре 14 Окт 2009, 8:50 pm

Денес гледам низ град многу весели луѓе.
Со коли свират... се веат знамиња на сите страни... сите слават.
Затоа што:
„Европската комисија ни даде препорака за отпочнување преговори за влез во ЕУ“
Исто такани кажаа и дека извештајот ни е “позитивен“.

Е сеа мене малку ме буни ова ПОЗИТИВЕН.
Идеш на доктор за да те провери дали имаш бактерии или вирус некој (ко тест за сида на пр) и ти молиш бога извештајот да е негативен. Ако е извештајот позитивен (поготово за сидата нАли) тоа значи дека си наебал и то дебело. тину-нину
Е сеа овие од европа ни викаат дека сме “позитивни“ и тоа што значи? Дека кога ќе пристапиме во ЕУ ќе наебеме... Размислувачот Suspect и то дебело или дека имаме пуно вируси за лечење по дома (у државава де). не збори бе

Ма уствари позитивни позитивни, тоа ти е...
Ај со среќа нека ни е препоракава па ќе видиме на крај што ќе биде. Вевчани,Струмица ...
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 15 Окт 2009, 10:11 am

VoniVaraS напиша:
Ај со среќа нека ни е препоракава па ќе видиме на крај што ќе биде. Вевчани,Струмица ...
Можеби вчерашниот ден владата ке го прогласи за државен празник, можеби на собранискиот канал ке осамне и нова реклама каде што ( долу десно ) во потпис ке стои ОСТВАРУВАМЕ.Во секој случај добра вест.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 15 Окт 2009, 2:44 pm

GokaGrozni напиша:
VoniVaraS напиша:
Ај со среќа нека ни е препоракава па ќе видиме на крај што ќе биде. Вевчани,Струмица ...
Можеби вчерашниот ден владата ке го прогласи за државен празник, можеби на собранискиот канал ке осамне и нова реклама каде што ( долу десно ) во потпис ке стои ОСТВАРУВАМЕ.Во секој случај добра вест.

Во владата вчера беа многу среќни и прославуваа, ќе видиме што ќе направат воиднина.
Јас се сложувам дека е добра вест од Брисел ова ама за да почнам еуфорично да се радувам ќе ја почекам да „запее дебелата“.
Односно кога ќе се реши проблемот со името и кога ќе почнеме преговори со ЕУ за прием, под уставното име Р. Македонија.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 15 Окт 2009, 7:43 pm

VoniVaraS напиша:
ќе ја почекам да „запее дебелата“
Кој чека, ке дочека или џабе губи време !?

ПС.Трето нема !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 15 Окт 2009, 11:07 pm

Јас па се чудев вчера кога поминав низ центар и здогледав неколку коли со знамиња, појма немав што се случува...тоа да ти било, сме добиле “препорака за отпочнување на преговори“...

Честито, иако за славење е се уште рано.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 16 Окт 2009, 12:01 pm

VoniVaraS напиша:
GokaGrozni напиша:
VoniVaraS напиша:
Ај со среќа нека ни е препоракава па ќе видиме на крај што ќе биде. Вевчани,Струмица ...
Можеби вчерашниот ден владата ке го прогласи за државен празник, можеби на собранискиот канал ке осамне и нова реклама каде што ( долу десно ) во потпис ке стои ОСТВАРУВАМЕ.Во секој случај добра вест.

Во владата вчера беа многу среќни и прославуваа, ќе видиме што ќе направат воиднина.
Јас се сложувам дека е добра вест од Брисел ова ама за да почнам еуфорично да се радувам ќе ја почекам да „запее дебелата“.
Односно кога ќе се реши проблемот со името и кога ќе почнеме преговори со ЕУ за прием, под уставното име Р. Македонија.

GokaGrozni напиша:
VoniVaraS напиша:
ќе ја почекам да „запее дебелата“
Кој чека, ке дочека или џабе губи време !?

ПС.Трето нема !!


Бе Перо напиша:
Јас па се чудев вчера кога поминав низ центар и здогледав неколку коли со знамиња, појма немав што се случува...тоа да ти било, сме добиле “препорака за отпочнување на преговори“...

Честито, иако за славење е се уште рано.

Честито и од мене за препораката за почеток на преговори со ЕУ.
Иако имаме причина за мини „славење“ (со ж`та и туршија Smile )за оваа одлука, сепак мислам дека допрва во наредните два месеци треба да покажеме колку сме држава.
Да не се повторуваат оние исти (стандардни) грешки во политичкото дејствување и на власта и на опозицијата во немање на политички дијалог и други слични политички „излети“. ТАКАНАРЕЧЕНИТЕ експерти по општа пракса (од глобалното затоплување па се до шеска кариес) да прекинат со тресење на слама во празно по сите медиуми ради лична промоција и слава, туку да бидат во функција на сите 2 милиона и кусур граѓани.
Мислам дека оваа шанЦа не треба да се пропушти, бидејќи нас ни треба ЕУ многу повеќе, отколку што ние и требаме на неа.
Со добивањето на датумот ќе се почуствува поголема стабилност и сигурност за влегување на странски директни инвестиции и ќе може побрзо да се решава 18-годишниот „проблем“ поврзан со стопанството и вкупната економија во Македонија (пример е македонската берза), а истовремено ќе ни стојат на располагање и повеќе претпристапни европски финансиски фондови кои во апсолутна вредност се приближно еднакви на сумата на странски директни инвестиции за 2007 година во Македонија (нешто помалку од 400 милиони евра).
Све на све, доста бевме задњо свирало на БалканО!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyСаб 17 Окт 2009, 1:17 am

Покрај тоа што мангава се вика Перо Деформеро, има една многу луда шуби-дуби песна во хеви-турбо-фолк-метал стил што едноставно мора да се чуе и види тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла


Тооо Перооо удри на метаааллл!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyВто 20 Окт 2009, 1:54 amМонтипајтоновци со нивното смешно одење и една манекенка што го следи нивниот пример. SmileПС. Срам да му е на спикеров и се изнасмеа на кутрава девојка. jocolor
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyСре 21 Окт 2009, 4:37 pmДечково е премногу “елоквентен“ и се изразува на многу високо ниво, да бидам искрен јас ништо не го разбрав. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 22 Окт 2009, 9:53 am

VoniVaraS, фала и кај вас на елоквентноста

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 23 Окт 2009, 6:50 pm

VoniVaraS напиша:


Дечково е премногу “елоквентен“ и се изразува на многу високо ниво, да бидам искрен јас ништо не го разбрав. ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 76788

Јавни куќи може да се отворат помеѓу нашите роднини и вашите роднини... ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 534839 ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 76788 ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 76788

Оваа реченица е за во легендите ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 135753
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyНед 25 Окт 2009, 4:18 am

Мајсторов има изедено некоја лоша печурка... тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

„ За вашето примање зборови доколку може да го зборувам...“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 05 Ное 2009, 12:15 am

Начин како побрзо да се иселите.

П.С. Не го правете дома Smile

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyЧет 12 Ное 2009, 12:38 pm

ПреспаСкај напиша:
Акцијата „Ден на дрвото - засади ја својата иднина“ ќе се спроведе в петок на 13 ноември. Тој ден ќе биде прогласен за неработен и тогаш според метеоролозите се очекува врнежите од дожд да престанат и времето да биде убаво за пошумување.

„Иако е петок 13-ти, на некој начин специјално го избравме бидејќи тој ден се предвидува да има убаво време, се надевам и сигурен сум дека народот пак ќе излезе во огромен број“, вели за ПреспаСкај Борис Трајанов.

Во оваа четврта по ред акција за озеленување на Македонија ќе се засадат 7,5 милиони дрвца. Подготовките за акцијата се завршени во скоро сите региони во државата.


Без резервна поддршка за акцијава, ке пробам и јас нешто да засадам со свој расаден материјал.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 12 EmptyПет 13 Ное 2009, 9:10 pm