ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!

HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 

ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 17 Ное 2009, 9:38 pm

Не знаев во која тема да пишам, па се решив за овде...
Да ви се пофалам дека денес си купив постер од Ramones кој фино ќе ми дојде во тазе варосаната соба. Smile

Еве го:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 18 Ное 2009, 12:46 am

Ај добра вечер, си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете Smile
Претходно пишав дека се заакав со едни работи од моето хоби и така да немам време а и паметот ми е се во таа работа. Имам уште многу додека да ја зваршам, ама полека ке биде. Инаку ништо посебно од овој дел на нашата. Мак фест бидна и помина, ниту го приметив дека го имаше а паралелно со него се одржа и пастрамалијада и замислите, и тоа не го приметив тра-ла-ла
Што се однесува до хоби акитвностите ги имаше многу овие 2-3 месеци, имавме 7 гости од Италија во октомври со кои заедно се такмичевме од Штип. Овој викенд браневме Европска титула од лани и кога мислевме дека ја одбранивме, загубивме плачкоТО ...
Тоа би било на кратко едно јавување, како што реков, да не ме забравете Smile
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 18 Ное 2009, 7:46 pm

Бе Перо напиша:
.. денес си купив постер од Ramones ..
Љубоморен !!
Venco напиша:
.. си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете ..
.. е тоа никако !

PS.Јас пак денес бев сведок на неОСТВАРУВАМЕ !!
PS#2.Менувам потпис, ЈАВНО

uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 26 Ное 2009, 10:47 pm

Venco напиша:
Ај добра вечер, си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете Smile
Претходно пишав дека се заакав со едни работи од моето хоби и така да немам време а и паметот ми е се во таа работа. Имам уште многу додека да ја зваршам, ама полека ке биде. Инаку ништо посебно од овој дел на нашата. Мак фест бидна и помина, ниту го приметив дека го имаше а паралелно со него се одржа и пастрамалијада и замислите, и тоа не го приметив тра-ла-ла
Што се однесува до хоби акитвностите ги имаше многу овие 2-3 месеци, имавме 7 гости од Италија во октомври со кои заедно се такмичевме од Штип. Овој викенд браневме Европска титула од лани и кога мислевме дека ја одбранивме, загубивме плачкоТО ...
Тоа би било на кратко едно јавување, како што реков, да не ме забравете Smile

Венцо, кај си бе???? Smile

А бе како ќе сме те заборавеле, таман работа! Баш те мислев пред некој ден и сега вака ќе ти најавам дека во сабота на 5-ти декември со една колешка се спремаме да одиме на шопинг во Штип. Ејјј, ама звучи ова, „на шопинг во Штип“ тра-ла-ла Е не, во Солун!
И ти викам, планирам и да ја извозам малку колава до таму, па ако си слободен, ќе ти се јавам да се видиме. Таман и да ми раскажеш што е таа работа што ја спремаш, а и да не’ однесеш на добра пастрмајлија. Ама штипска да биде! lol!
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 26 Ное 2009, 10:49 pm

[quote="GokaGrozni
PS.Јас пак денес бев сведок на неОСТВАРУВАМЕ !!

uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa[/quote]

Што биднало?
Venco
Тупаџија со тапија

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пет 27 Ное 2009, 2:44 am

eftimoskatb напиша:

Венцо, кај си бе???? Smile
А бе како ќе сме те заборавеле, таман работа! Баш те мислев пред некој ден и сега вака ќе ти најавам дека во сабота на 5-ти декември со една колешка се спремаме да одиме на шопинг во Штип. Ејјј, ама звучи ова, „на шопинг во Штип“ тра-ла-ла Е не, во Солун!
И ти викам, планирам и да ја извозам малку колава до таму, па ако си слободен, ќе ти се јавам да се видиме. Таман и да ми раскажеш што е таа работа што ја спремаш, а и да не’ однесеш на добра пастрмајлија. Ама штипска да биде! lol!

Здраво Тање, ... тука сум ама како што реков, во последно време преокупиран со хобито. Баш убаво што ке наминеш и секако дека ке се видеме. На 5-ти сум слободен, на работа сум на 6-ти.
Инаку викендот сме пак на натпревар и со овој конечно ја завршуваме сезоната на натпревари за оваа година. Што се однесува за шопингот, многу смешно ми беше кога одамна (не се секавам точно пред колку време) во еден дневен весник прочитав "Скопјани наместо во Солун организирано идат на шопинг во Штип" тра-ла-ла После разбрав дека така организирано идат по конфекциите и на лицу места шопингуваат, из прве руке Smile
http://www.qsl.net/z31ja
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија

Број на мислења : 217
Локација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 30 Ное 2009, 9:44 pm