ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyВто 17 Ное 2009, 9:38 pm

Не знаев во која тема да пишам, па се решив за овде...
Да ви се пофалам дека денес си купив постер од Ramones кој фино ќе ми дојде во тазе варосаната соба. Smile

Еве го:
ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 0ec9b370b34a4f8386cfd470c0a89388
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 18 Ное 2009, 12:46 am

Ај добра вечер, си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете Smile
Претходно пишав дека се заакав со едни работи од моето хоби и така да немам време а и паметот ми е се во таа работа. Имам уште многу додека да ја зваршам, ама полека ке биде. Инаку ништо посебно од овој дел на нашата. Мак фест бидна и помина, ниту го приметив дека го имаше а паралелно со него се одржа и пастрамалијада и замислите, и тоа не го приметив тра-ла-ла
Што се однесува до хоби акитвностите ги имаше многу овие 2-3 месеци, имавме 7 гости од Италија во октомври со кои заедно се такмичевме од Штип. Овој викенд браневме Европска титула од лани и кога мислевме дека ја одбранивме, загубивме плачкоТО ...
Тоа би било на кратко едно јавување, како што реков, да не ме забравете Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 18 Ное 2009, 7:46 pm

Бе Перо напиша:
.. денес си купив постер од Ramones ..
Љубоморен !!
Venco напиша:
.. си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете ..
.. е тоа никако !

PS.Јас пак денес бев сведок на неОСТВАРУВАМЕ !!
PS#2.Менувам потпис, ЈАВНО

uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 26 Ное 2009, 10:47 pm

Venco напиша:
Ај добра вечер, си викам чекај да се јавам оти ке ме забравете Smile
Претходно пишав дека се заакав со едни работи од моето хоби и така да немам време а и паметот ми е се во таа работа. Имам уште многу додека да ја зваршам, ама полека ке биде. Инаку ништо посебно од овој дел на нашата. Мак фест бидна и помина, ниту го приметив дека го имаше а паралелно со него се одржа и пастрамалијада и замислите, и тоа не го приметив тра-ла-ла
Што се однесува до хоби акитвностите ги имаше многу овие 2-3 месеци, имавме 7 гости од Италија во октомври со кои заедно се такмичевме од Штип. Овој викенд браневме Европска титула од лани и кога мислевме дека ја одбранивме, загубивме плачкоТО ...
Тоа би било на кратко едно јавување, како што реков, да не ме забравете Smile

Венцо, кај си бе???? Smile

А бе како ќе сме те заборавеле, таман работа! Баш те мислев пред некој ден и сега вака ќе ти најавам дека во сабота на 5-ти декември со една колешка се спремаме да одиме на шопинг во Штип. Ејјј, ама звучи ова, „на шопинг во Штип“ тра-ла-ла Е не, во Солун!
И ти викам, планирам и да ја извозам малку колава до таму, па ако си слободен, ќе ти се јавам да се видиме. Таман и да ми раскажеш што е таа работа што ја спремаш, а и да не’ однесеш на добра пастрмајлија. Ама штипска да биде! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 26 Ное 2009, 10:49 pm

[quote="GokaGrozni
PS.Јас пак денес бев сведок на неОСТВАРУВАМЕ !!


uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa uuuaaa[/quote]

Што биднало?
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyПет 27 Ное 2009, 2:44 am

eftimoskatb напиша:

Венцо, кај си бе???? Smile
А бе како ќе сме те заборавеле, таман работа! Баш те мислев пред некој ден и сега вака ќе ти најавам дека во сабота на 5-ти декември со една колешка се спремаме да одиме на шопинг во Штип. Ејјј, ама звучи ова, „на шопинг во Штип“ тра-ла-ла Е не, во Солун!
И ти викам, планирам и да ја извозам малку колава до таму, па ако си слободен, ќе ти се јавам да се видиме. Таман и да ми раскажеш што е таа работа што ја спремаш, а и да не’ однесеш на добра пастрмајлија. Ама штипска да биде! lol!

Здраво Тање, ... тука сум ама како што реков, во последно време преокупиран со хобито. Баш убаво што ке наминеш и секако дека ке се видеме. На 5-ти сум слободен, на работа сум на 6-ти.
Инаку викендот сме пак на натпревар и со овој конечно ја завршуваме сезоната на натпревари за оваа година. Што се однесува за шопингот, многу смешно ми беше кога одамна (не се секавам точно пред колку време) во еден дневен весник прочитав "Скопјани наместо во Солун организирано идат на шопинг во Штип" тра-ла-ла После разбрав дека така организирано идат по конфекциите и на лицу места шопингуваат, из прве руке Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyПон 30 Ное 2009, 9:44 pmНезнам од кај се веселиве дечки ама многу “јако“ играат. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 02 Дек 2009, 12:47 am

Перо, ај објасни го потписот?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 02 Дек 2009, 1:14 am

eftimoskatb напиша:
Перо, ај објасни го потписот?
lol! lol!
Пред некој ден гледав реклама на А1 од Големиот Брат, и во тоа шоу, на двајца учесници им дозволиле да одржат бокс меч. Е сега, ги натерале и двајцава да кажат некоја заканувачка порака за противникот пред камера (како што прават вистинските боксери) и тој Радиша, којшто вака изгледа како сеЛак првокласен, вика: „Чу те патошем!“
lol!

А ај ти твојот потпис објасни го? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 02 Дек 2009, 10:48 am

VoniVaraS напиша:


Незнам од кај се веселиве дечки ама многу “јако“ играат. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
НЕПРЕЦЕЊЛИВО !

ПС.И мојот потпис е на срБски !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 02 Дек 2009, 11:56 pm

Бе Перо напиша:

А ај ти твојот потпис објасни го? Smile

Аааа, ти мал си, не ја знаеш „Џекна још није умрла, а ка’ че, не знамо“ lol! lol! Или ја знаеш????

Тоа беше една славна црногорска серија порано на времето, со ептен јаки ликови (Џекна им се викаше кравата), а еден од нив беше и Радосав. Жена му на Радосав, Лепосава (ако не се лажам), го испрати мажот и’ со овие зборови: „Ајде Радосаве, на коња па у Минкен!“

А потписов, инаку, ми е во чест на безвЕзниот режим afro
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyВто 08 Дек 2009, 4:24 am

Мадона преведена (или синхронизирана) на српски

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyВто 08 Дек 2009, 1:00 pm

Бе Перо бе, па ја имаше оваа “раскажувачка песна две страни поназад. живели
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyВто 08 Дек 2009, 1:28 pm

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:

А ај ти твојот потпис објасни го? Smile

Аааа, ти мал си, не ја знаеш „Џекна још није умрла, а ка’ че, не знамо“ lol! lol! Или ја знаеш????

Тоа беше една славна црногорска серија порано на времето, со ептен јаки ликови (Џекна им се викаше кравата), а еден од нив беше и Радосав. Жена му на Радосав, Лепосава (ако не се лажам), го испрати мажот и’ со овие зборови: „Ајде Радосаве, на коња па у Минкен!“

А потписов, инаку, ми е во чест на безвЕзниот режим afroРепликата е на крајот од клипов. тину-нину

Туп-Туп

БезвЕзниов режим ќе си профункционира за сите што си имаат биометриски пасош (некои се ставени на список за сликање во 2011 г. тра-ла-ла ) и доволно јеура у џеб да покажат на граница и тоа си е сосема доволно според мене.
Ова што ќе не стават на чекање, за преговори со ЕУ, мислам и дека е подобра варијанта (до тогаш и повеќе луѓе ќе имаат од новите пасоши Smile )отколку под притисок да не натераат да се самопоништиме.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyВто 08 Дек 2009, 2:32 pm

VoniVaraS напиша:
Бе Перо бе, па ја имаше оваа “раскажувачка песна две страни поназад. живели
Упс, се извинувам, не сум видел. упс
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСаб 12 Дек 2009, 9:35 pm

Хахахахаха lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Браво, Тончи, за клипов!

„Ајде Лепосава, ти дижи креденац, а ја чу те куражит’! lol!


БРАВО! Зошто бе не ја репризираат серијава????
(наместо оние глупости ,Велики брат’ и слични с....)
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСаб 12 Дек 2009, 9:37 pm

Да го пофалам Васко за подновениот изглед на форумот,ајде полека ,полека се спремаме за новогодишни празници! јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСаб 12 Дек 2009, 9:43 pm

VoniVaraS напиша:
Бе Перо бе, па ја имаше оваа “раскажувачка песна две страни поназад. живели

Леле, многу е забавен спотов еј lol! lol!
Алал да им е за идејава!!!!


(не го видов дури сега, го гледав на он.нет кога се појави, ама сега ми текна да прокоментирам Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyНед 13 Дек 2009, 12:12 am

Далила напиша:
Да го пофалам Васко за подновениот изглед на форумот,ајде полека ,полека се спремаме за новогодишни празници! јуху-јуху-јее
Фала за забелешката study Малку да го вклопиме ФеН во новогодишниот амбиент Smile

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyПон 14 Дек 2009, 11:55 pm

VoniVaraS напиша:

Незнам од кај се веселиве дечки ама многу “јако“ играат. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Журкааа! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСаб 26 Дек 2009, 1:40 am

Како тоа Црногорците се борат против свинскиот грип Smile