ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Само за смеење.....

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:17 am

znaci vaka..
sakav da vi pokazam edni sliki i nekoi izvadoci od sve i svasta ... za da se nasmeeme....
ama bago nema kade da gi stavam scratch scratch scratch
zatoa eve tema za svastarija za smeenje ...
naslovot kasuva se :roll: :roll:


epa makedonce...

e vaka se raboti...

:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:


Последната промена е направена од Dadeto на Нед 08 Фед 2009, 1:22 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:18 am

zosto ... zatoa.... prv del Twisted Evil Twisted Evil

lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:20 am

pa vtor del... Twisted Evil


lol! lol! :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:26 am

А-уууу феминизам!!! Аплауз lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:31 am

emi kako ne... a kazes vistinata odma feminizam :roll: geek

ami pazi ova ej ....

TURSKI PREVOD

БЛИЗНАЦИ - сарадан чоџук
ГРУПЕН СЕКС - буљук фукара
БИНГО - ќелепур к’смет
РАСПУШТЕНИЦА - сиктер ан’ма
ПРЕМИЕР - далаверџи чауш
МИНИСТЕР - резил чауш
ПРАТЕНИК - орта калпазан
АМБАСАДОР - џенем суртук
САКСОФОН - тенеќе зурла
ВОЈСКА - чифте сурија
БРАК - ујгун јарем
ВЕСНИК - абер јазија
ФАРМЕРКИ - ѕевгар ѕиври
ЦАРИНИК - арач намќор
СТЕЧАЕЦ - ептен борчлија
АЛАДИНОВА ЛАМБА - ѓурулти бардак
ПАДОБРАНЕЦ - чад’р будала
ОГЛЕДАЛО - карши сурат
ЛИМЕНКА ПИВО - тенеќе бира
СЕПАРЕ - башка лезет
ТЕЛЕФОН - абер гајтан
МОБИЛЕН - џенем абер јок гајтан
ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ - алтан биљбиљ
БРЗА ПОМОШ - турбо еким
РАДИО - ѓурулти кути
ТЕЛЕВИЗОР - сурат кути
ПОВРАТЕН БИЛЕТ - пишман карта
БРЗАТА ПТИЦА ИТРИЦА - турбо биљбиљ ептен курназ
КОЈОТОТ - ем баксуз ем абдал
АНАНАС - машала шишарка
ЛЕКАР-СТАЖИСТ - аџами еким
ДЕТСКА СОБА - чоџук одаја
ШВАЛЕРКА - јабанџи мерак анама
СОПРУГА - дибидуз баксуз
СОПРУГ - тапија абдалРакија

0.1 л - demo
0.25 л - trial version
0.5 л - personal edition
0.7 л - professional edition
1.0 л - network edition
1.75 л - enterprise edition
3 л - for small business
5 л - corporate edition
Буренце домашна - home edition
шише вино - Service pack
Пиво - patch
Утринска расолница - Recovery tool
Појадок - plugins
Сoca-Сola, Fanta, 7-UP - trojan viruses


:hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:32 am

Хммммм тука ке се ратуе Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:34 am

abe nemate sansi ne se filmajte geek geek


pazi i ova ....

tipovi na mockovci

Возбуден тип
Не можат да ја најдат дупката, ги кинат пантолоните во лутина, пуштаат неколку капки во гаќи.

Љубопитен тип
Погледнува преку писоарот кај другиот до него за да го ѕирне и неговиот алат.

Љубопитен тип 2
Пушта полека и тивко капка по капка гледајќи насекаде околу себе.

Вообразен тип
Моча со главата дигната нагоре и испушта звуци во знак на олеснување.

Несигурен тип
За секоја случај откопчува пет копчиња, иако и само две ќе завршат работа.

Детски тип
Гледа во меурчињата кои се прават од урината додека моча.

Лош тип
Моча од еден метар далечина, пола по ѕидот, пола во писоарот.

Напиен тип
Го вади, гледа два, го трга едниот настрана и моча в гаќи.

Срамежлив тип
Ги избегнува писоарите и оди да моча во кабина.

Дружељубив тип
Им се придружува на пријателите за мочање без разлика дали му се моча или не.

Научник
Чита весник додека моча.

Ефикасен тип
Чека додека не му се оди по голема нужда и ги прави и двете работи наеднаш.

Економичен тип
Го удира алатчето од страните на писоарот за да ги отстрани капките.

Загрижен тип
Не е многу сигурен во себе, кришум погледнува во писоарот додека моча.


:hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:48 am

Лошиов тип е занимлив :roll: :roll: :nesto muzice:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:50 am

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
eve nesto od realnosta geek geek

видови на плата !!!

Кромид плата: ја гледаш, ја земаш и почнуваш да плачеш.

Кучка плата: не ти помага во ништо, од нејзе само страдаш.

Диета плата: те тера да јадеш се помалку и помалку.

Атеистичка плата: се сомневаш во нејзинито постоење.

Волшебничка плата: ќе направиш неколку потези и ја снемува.

Плата бура: незнаеш кога ќе дојде, ниту колку ќе трае.

Црн хумор плата: се смееш за да не заплачеш.

Конзервативна плата: ти ја одзема инспирацијата.

Импотентна плата: кога највеќе ти треба, те остава на цедило.

Менструална плата: доаѓа еднаш месечно и трае околу 4-5 дена.


:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 1:59 pm

Bravo za Dadeto! Аплауз од Гавриловиќа
Car si! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 2:30 pm
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 5:24 pm

love leter from Tetovo


УБОО МОЕ ГОЛУПЧЕ

Нејќем да те сакалдисуем, ама срцево ми Ќипе од муќе и сеќирације.
Ја когај слушам што ми кажуа за тебе!

Прееска го сретнав у "Чапчоо Сокаче" Петрета-Кандило од Коутук и ми кажуеше како те видеу на корзо у Скопје со некоа караконџула,
што на образите и бузете турила по поу ока белило и црвило.

Ти бар знаеш како сум наорлена на тебе, па тогај зошто ме тураш у гајле?

Зашто ми праеш таквија збрќе. Ја сум ти рекла: Нејќем да се влечем по тебе ка партаука и нејќем да ме пуцаш ка јојо.

Тија дејќе скопсќи, срчка да ги изеде, сараџа да ги отреби и рофија да ѓи дамлоса, што не остајле ни петеу у чаршија раат,
а камоли тебе сурат мој напишан.

Кандило ми вика да не берем многу гајле и ич да не се сакаудисуем, зошто тија биле како короконџуле и оцерени ка будалинќе.

Ако е ова вистина - арно, ама ако са оплакнати еден дн ќе дојдем од апансас и когај ќе ѓи фатим,
влакно на глава нема да им остаем, ќе ѓи искубем ка чафќе, и ќе ѓи напраем ка папајце.

Ама ми се чини и ти си за утепуење, зошто когај доаѓаш у Тетоо и когај ќе ти брбнем за ниф, ка очите да сум ти ѓи извајла.
Ќе почнеш да ѓи цпуеш боштум абер немаш за ниф. Ќе ми речеш дека мораш да идеш на "Два Бреста" на фурна да наручаш за утрента пастрмајлије,
иако ти убоо знаеш дека пастрмајлијете ги прае Драго Топалот.

Ме мафташ ка будаљинка на мртво, а и ладен си станау у последно време према мене и ич не ме сајдисуеш.
Сигурно зашто не носим најлонќе ка скопјанќете. Ако је за тоа ќе идем у Вратница и ќе купим и тоа америчќи ,
па тогај ќе видимо чиви ноѓе и чиви бутќе са пубаај.

Имам многу да ти кажуем ама нејќем више преку писмо.
Па те молим да дојдеш што побргу, жити мене, зашто више немоем да издржим појќе, сум станала ка коу лозјарски.

За поздрав ти праќам по Славета "Цунибаба" малу орае, коштање, раќија џенарикојца, винце поткомиње и една кошница јабуќе.

Сега на крај те цунуе шиесе и шес пута твоата осантерисанаМ Е Н Ч А:hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 5:35 pm

ZNANJE-IMANJE

ЉУБОВ: Збор од пет букви - два самогласника, три согласника и два идиота.
----------------------
АРХИТЕКТ: Тип кој не бил доволно маж да стане инжинер ниту доволно пе*ер за да стане дизајнер.
---------------------
БАНКАР: Тип кој ќе ти го позајми својот чадор на сончев ден и ќе ти го побара назад кога почнува да врне.
---------------------
ИЗВИДНИК: Дете облечено како кретен кому му командува кретен облечен како дете.
---------------------
КОНСУЛТАНТ: Тип кој ќе ти го симне часовникот од рака, ќе ти каже колку е саат и после ќе ти го наплати тоа.
---------------------
ДИПЛОМАТ: Оној кој ќе ти каже да одиш у пизду материну и тоа ќе ти го каже на таков начин што едвај ќе чекаш да почне патувањето.
---------------------
ГЛАВОБОЛКА: Контрацептивно средство за жени.
---------------------
ЕКОНОМИСТ: Стручњак кој утре точно ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се остварило денес.
---------------------
КВАНТЕН ФИЗИЧАР: Слеп човек кој во мрачна соба бара црна мачка која не е таму.
ФУДБАЛ: Тоа е она за што се мажи секоја жена, без да знае.
---------------------
HARDWARE: Дел од компјутерот кој прима удари секогаш кога ќе погреши софтверот.
----------------------
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: Индивидуа која поседува капацитет да размислува повеќе од два часа за нешто што не е секс.
----------------------
ЈАЗИК: Сексуален орган кои некои идиоти го користат за говор.
----------------------
ПРОГРАМЕР: Тоа е оној тип кој ќе ти реши проблем кој не си ни знаел дека го имаш на начин кој не го разбораш.
----------------------
ПСИХОЛОГ: Оној кој гледа во сите останати кога некоја згодна девојка ќе влезе во просторијата.
----------------------
ТИМСКА РАБОТА: Можност вината да се префрли на друг.
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 8:28 pm

Ajde i jas nesto da postavam na temava.:D
" border="0" alt="" />
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 8:44 pm

" border="0" alt="" />" border="0" alt="" />
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 8:45 pmВратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 08 Фед 2009, 8:48 pm


Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 3:52 am

POZNAJ PO PRDENJE ...


Учтив: Прди и вика “ПАрдон„
Циник: Прди и те гледа в очи.
Кавалер: Прво ја остава дамата да прдне.
Побожник: Прди и кажува - “божја волја“
Безобразен: Прди од чисто задоволство
Осетлив: Прди и вика “аххх“
Весељак: Прди со мотото “кој прди зло не мисли“
Идеалист: Прди од желба, не од газот.
Сентиментален: Прди и мисли како би било добро ич да не прднел.
Неодлучен: Прдуљка по малку и никако асално да прдне.
Наивен: Прди и мисли како направил нешто многу срамно.
Нестрплив: Едвај чека да прдне.
Добро воспитан: Прашува за дозвола пред да прдне.
Агресивен: Прди и сите прозорци се тресат.
Реалист: Го смета прдежот за нормална работа.
Егоист: Прди само за себе.
Срамежлив: Прди и поцрвенува и се крие.
Музичар: Прди и одредува дали се работи за мол или за дур.
Гурман: Прди со различни звуци и мириси.
Подмолен: Прди за никој да не осети.
Дволичен: Прди и прашува кој прднал.
Дискретен: Прди и вика “ова нека остане меѓу нас“
Невнимателен: Прди и се посерува в гаќи.
Флегматичен: Сеедно му е дали ќе прдне или не.
Колегијален: Дава прилика и на другите да прднат.
Песимист: Уште не ни прднал, а мисли се посрал.
Скептик: Сака да прдне, но не верува дека може.
Старец(од времето на Југославија): Прди и кажува како јако се прдело во времето на Југославија.:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 4:11 am

Даде а она за Велешаните го имаш ли? Некаде го имав читано ако го имаш стави го.


Видете ја сликава :D

Ахахахахахаха lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 4:20 am
8) 8) 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 4:28 amхи-хи-хи
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 4:55 am

:hayel: :hayel: :hayel:
dobri se dobri и ние сме негови
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 5:09 pm

О Писменах!


вежбај малку вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 5:18 pm


Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 09 Фед 2009, 5:20 pmха хаааа......
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   

Вратете се на почетокот Go down
 
Само за смеење.....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: