ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Само за смеење.....

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Сре 11 Фед 2009, 3:15 am

ФОРУМ

Ахахахахахахахахаха lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Сре 11 Фед 2009, 3:25 am

:hagreen: :hagreen: :hagreen: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen:
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Сре 11 Фед 2009, 4:43 am

pampers nesto.. ovo.. ono... :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Чет 12 Фед 2009, 2:12 am

Најтолерантниот црнец

🆒
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Чет 12 Фед 2009, 2:27 am

Трчајте драги мои, џогирајте брзо..здраво е
geek


Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пет 13 Фед 2009, 8:44 pm

ДОБРИОТ ГРАВ ДАЛЕКУ СЕ СЛУША

Еден ден запознав прекрасен господин и веднаш се заљубив во него. Кога стана јасно дека ќе се земеме, решив да престанам да јадам грав. Неколку месеци подоцна, на мојот роденден, враќајќи се од работа ми се расипа колата. Бидејќи живеев на село, му се јавив на мажот и му реков дека ќе задоцнам бидејќи морав пешки да дојдам дома. Одејќи, по пат наидов на една мала кафана од каде се ширеше мирис на грав. Едноставно не можев да одолеам. Бидејќи имав уште доста пат до дома, претпоставив дека по пат ќе успеам да се ослободам од сите нуспојави. Влегов во кафаната и за половина час "решив" три чинии грав. Потоа продолжив со пешачењето и се потрудив по пат да се ослободам од целиот гас.

Кога стигнав дома, мажот беше пресреќен што ме гледа и рече:
"Драга, имам изненадување за вечера," и ми стави превез преку очи.

Ме однесе до масата за јадење и ме седна на мојата столица. Токму кога сакаше да го извади превезот, заѕвони телефонот. Пред да отиде да се јави, ме натера да се заколнам дека нема да го вадам превезот додека не се врати.

Гравот што го изедов, уште работеше а притисокот полека стануваше неиздржлив. Бидејќи маж ми не беше тука, ја искористив шансата се навалив и пуштив едно "гулабче". Но, не само што беше гласно, туку и смрдеше како камион со ѓубре, кој само што згазил твор. Земав една салфетка и се обидов да ја раздувам миризбата.

По ова се навалив на другата страна и отпуштив уште три. Овој пат миризбата беше уште полоша.

Бидејќи разговорот во соседната соба уште траеше, уште неколку минути продолжив со "нижење". Задоволството беше неизмерно. Кога чув дека маж ми го завршува муабетот, знаев дека тоа значи крај на мојата слобода, се размавтав со салфетката уште неколку пати и ги спуштив рацете во скут.

Кога маж ми се врати на лицето го имав најневиниот израз. Ме праша дали ѕиркав но јас го уверив дека седев мирна. Во тој момент, тој ми го тргна превезот и дванаесет гости кои седеа на масата, на глас извикаа:
"Среќен роденден!!!"
Паднав во несвест.Размислувачот Размислувачот :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пет 13 Фед 2009, 8:49 pm

podravi i cestitki

Поздрав до сестра ми Атиџе која е инвалид со песната “Стани моме да заиграш"

Поздрав до дедо ми кој инаку е глув со песната “слушај кај шумат шумите”

Поздрав до комшијата и неговиот новороден син со песната “Сине мој”

Поздрав до сите пожарникари со песната “Запаличу пола града”

Поздрав до мојот сосед кој има 70год. и е неженет со песната “Кад права љубов закасни”

Ги поздравувам свекор ми и свекрва ми кои се дојдени кај мене на вечера со песната “Од каде дојдовте да не дојдевте”

Ја поздравувам мојата золва од Австралија која сега иди со авион наваму со песната “Црна се чума зададе”

Ги поздравувам сите слепи со песната “Ако ме погледнеш во очи”

Ги поздравувам сите ќелави со песната “Во коси да ти спијам”

Го поздравувам мојот прадедо кој полни 101год. со песната “Сунце мое драго”

Го поздравувам комшијата со ново изградената куќа со песната “Удри гром у твој дом”

Го поздравувам ракометниот клуб Тутунски комбинат Бренд со песната “Кометал шампионе”

Ја поздравувам погребната организација со песната “Доџи и узмиме”

Кумот го поздравува своето крштениче со песната “Шта си се родио”:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Саб 14 Фед 2009, 2:26 pm
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Саб 14 Фед 2009, 5:42 pm

Билјана напиша:
ФОРУМ

Ахахахахахахахахаха lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


ЕЈЈЈЈЈ, ПА ОВА Е ЛИНК НА ГОДИНАТА!!!!!!!!!!!!!!

:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Саб 14 Фед 2009, 11:52 pm

Само уште точниот ден да го дознаеме да ни биде празник над празниците вежбај малку вежбај малку вежбај малку вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 15 Фед 2009, 3:46 pm

Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 15 Фед 2009, 4:04 pm

Scarlett O'Hara напиша:

хехмхм
добри фотки
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 15 Фед 2009, 4:13 pm

Благодарам
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 16 Фед 2009, 12:42 amlol! lol! lol! :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 16 Фед 2009, 1:56 amgeek geek geek geek
samo vie sedete pred pc :roll: :roll: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Сре 18 Фед 2009, 1:03 am

;) ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Саб 21 Фед 2009, 2:12 pm
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Саб 21 Фед 2009, 2:34 pm
девојка со точокО девојка со точокО девојка со точокО
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 22 Фед 2009, 1:23 amпахахаха!!! Еве пиво , не ко нашиве :bravo: :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Нед 22 Фед 2009, 3:37 pm

" border="0" alt="" />
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Пон 23 Фед 2009, 9:56 pm

Од официјалната страна на Филолошки факултет:


Ете Шекспир со што се занимавал lol! lol! lol! :hayel: :hayel:

П.С.
Се изнамачив додека го конвертирав фајлов во jpeg формат.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Вто 24 Фед 2009, 12:00 am

Бе Перо напиша:
Од официјалната страна на Филолошки факултет:


Ете Шекспир со што се занимавал lol! lol! lol! :hayel: :hayel:

П.С.
Се изнамачив додека го конвертирав фајлов во jpeg формат.

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, а бе кој е овој талент што го напишал ’воа!? lol! lol! :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:


А стварно, каков е тој специјален к... за Шекспир??????? :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Вто 24 Фед 2009, 12:52 amЕдна буква, живот значиТ ;) ;) geek
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Вто 24 Фед 2009, 12:55 am

eftimoskatb напиша:


А стварно, каков е тој специјален к... за Шекспир??????? :hayel: :hayel: :hayel:
Не знам, ама знам дека тој предмет не го зимам јас. lol! lol! lol! lol! :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   Вто 24 Фед 2009, 1:04 am

Ne se plasi Be Pero ne e za tebe za Shekspir e! :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Само за смеење.....   

Вратете се на почетокот Go down
 
Само за смеење.....
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: