ФОРУМОТ Е НАШ
ФОРМУЛА 1_МК 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ФОРМУЛА 1_МК 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ФОРМУЛА 1_МК

Go down 
+8
Бе Перо
toise
Lidija
СтончиС
GokaGrozni
SiNaPsA`
Venco
Oliver The Macedonian
12 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 4:28 pm

Темава ја отварам за сите фанови на Ф1 на форумов (и во Македонија), коментари за и околу спортот, како и за "квалитетното" водење на ТВ пренесот од господинот на Канал 5. Се надевам дека темава ке привлече коментари и мислења.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 4:44 pm

Оливер добородојде на форумот. Темата е одлична и мислам дека ке има коментари за истата ама за “господинот“ мислам дека нема потреба да коментираме. Ја сум фан на Алонсо и до последната трка само разочарувања ама ете конечно после долго време успеа да се искачи на тронот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 4:53 pm

Честито победа на Алонсо! Човекот е извонреден возач и се надевам дека следната сезона ќе дојде биде подобра за него Smile. Во однос на "господинот", ок, мислам и дека не заслужува некој поголем коментар, доволно е тоа Smile.
Јас сум фан на Mclaren и обично не се врзувам за возач, иако бев за Великиот Сена додека беше на патеките.
Благодарам за добредојде-то.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 5:01 pm

Нешто читав или слушнав, не се сечавам, дека има шанси од следната сезона Алонсо пак да се врати во Мекларен, ако биде така арно ке биде а ако не конечно ке треба Рено да ги поправи префомансите на своите возила, како што беше пред неколку години.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 5:09 pm

Добредојде за Оливер.
Пратам повеќе спортови, ама Формула 1 многу ретко гледам, така да појма немам ни кој е прв ни кој за кого вози и слично scratch . Се надевам дека ќе има тука конструктивна дебата за Формула 1, па ќе дознаам нешто повеќе и јас Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 5:55 pm

Алонсо за следната година тешко дека ќе се врати во Mclaren, меѓутоа и не се изјаснил каде ќе оди, сеуште.... Мислам дека од Хонда има најсериозна понуда, а исто така и БМВ сака да го има во своите редови. Рено секако дека ќе сака да го задржи, а најново е дека Торо Росо му понудил голема сума да вози кај нив. Мислам дека Алонсо нема да се повлече по пари и ќе го одбере тимот што може да му понуди најконкурентен болид. Инаку, во Mclaren, Ферари (од јаките) веќе нема место за следната година, потврдени се сегашните возачи.
Поздрав и до Sinapsa, се надевам, ке повеќе ќе се заинтересира за Ф1 Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:20 pm

Мој тим,Mc Laren
Водителот Evil or Very Mad ,има и поарен
Ноќната трка,изненади

ПС:Welcome
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:21 pm

GokaGrozni напиша:
Мој тим,Mc Laren
Водителот Evil or Very Mad ,има и поарен
Ноќната трка,изненади

ПС:Welcome
Браво Гока, McLaren шампиони !!!
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:49 pm

Здраво Оливер. Браво за темава и јас мислев да отворам тема за Формула (еден од двата спорта што ги гледам) ама од немукает не отворив до сега.
Јас навивам за Ферари и го фаворизирам Маса пред Кими ама го респектирам како тим и Мекларен, уште од времето на Сена и Прост (најдобар двоец на сите времиња). Такви големини а и спротивности да ги имаш во еден тим сигурно не му било лесно на Рон Денис, ама само тогаш немаше фаворизирање на еден возач во тимот. Од тогаш навака секогаш има еден “главен“ и еден “помошен“ возач. Ми се допаѓаат возачи со СРЦЕ и ЖАР во возењето а многу ме нервираат “плачковци“ како Алонсо (извини Венци :D ). Ако според некои најави дојде Алонсо за некоја година во Ферари ќе се откажам и од Ферари :o , и ќе навивам да бидат последни. За оваа сезона многу “малери“ (грешки) им се случија на Ферари и Маса и можеби најправедно би било Хамилтон да го освои шампионатот ама ќе видиме што ќе се деси до крај на сезона.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:52 pm

СтончиС напиша:
ама од немукает не отворив до сега
Мене ми извадија муабет дека ја гледам ама без тон :D Smile :lol: Question Question
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:56 pm

СтончиС напиша:
. Ми се допаѓаат возачи со СРЦЕ и ЖАР во возењето а многу ме нервираат “плачковци“ како Алонсо (извини Венци :D ). Ако според некои најави дојде Алонсо за некоја година во Ферари ќе се откажам и од Ферари :o , и ќе навивам да бидат последни.
Е браво бе Тончи прв пост у оваа тема и одма со навреди :lol: Не се слагам со тебе за Алонсо како Плачко. За мене е сеуште еден од најдобрите возачи а ако дојде до добар болид ке се увериш во тоа ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:58 pm

GokaGrozni напиша:
СтончиС напиша:
ама од немукает не отворив до сега
Мене ми извадија муабет дека ја гледам ама без тон :D Smile :lol: Question Question
Формула без тон не се гледа. Многу добро звучат болидите :D , сега германскиот и не го разбирам баш ама и не ми треба да разберам што има немецот (коментаторот на премиер спорт) да каже се си се гледа на екран што се случува. Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 6:59 pm

СтончиС напиша:
Здраво Оливер. Браво за темава и јас мислев да отворам тема за Формула (еден од двата спорта што ги гледам) ама од немукает не отворив до сега.
Јас навивам за Ферари и го фаворизирам Маса пред Кими ама го респектирам како тим и Мекларен, уште од времето на Сена и Прост (најдобар двоец на сите времиња). ....
Сена и Прост...тоа беа времиња, иако тогаш бев мал. Што се однесува за навивањето против Алонсо, што знам, човекот и не е плачко, мислам таква слика за него створи Рон Денис, заштитувајќи го Хамилтон (илити ХамилтонА, како што некој милува Smile ), ама дека е возач е. Последен возач што навлекол антинавивачи е Шумахер, и мислам и дека тој рекорд нема кој да му го сруши. Поздрав и со среќа на Ферари, ги почитувам како тим.
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:05 pm

Venco напиша:
СтончиС напиша:
. Ми се допаѓаат возачи со СРЦЕ и ЖАР во возењето а многу ме нервираат “плачковци“ како Алонсо (извини Венци :D ). Ако според некои најави дојде Алонсо за некоја година во Ферари ќе се откажам и од Ферари :o , и ќе навивам да бидат последни.
Е браво бе Тончи прв пост у оваа тема и одма со навреди :lol: Не се слагам со тебе за Алонсо како Плачко. За мене е сеуште еден од најдобрите возачи а ако дојде до добар болид ке се увериш во тоа ;)
Венци за Алонсо не реков дека не знае да вози, него дека многу повеќе троши енергија надвор од патеката во оговарање и жалење од другите. Де судии престрого го казниле де некој возач ова или она му направил, па кога почна и по својот тим (лани по Мекларен сега малку и по Рено) да плука и да се жали ја прели чашата и ич не го бендисувам.
Ако мисли дека сите треба да му се клањаат и да му се тргаат од пат (за да ги помине) ич нека не вози.
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:14 pm

Машка тема,но јас обожавам да гледам формула.Откако знам за себе,го пратам овос возбудлив спорт и секогаш со внимание сум ги следела големите имиња на формулата.Јас како тим во сегашно време фан сум на Ферари,и секако Маса како дел од тој тим,иаку и Кими е така проклето ладен возач!!!!За почеток толку за формулата,....инаку возач на сите времиња за мене беше и остана Сена.
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:15 pm

јас сум за ферари ама возачине абер немет
п.с. едниот да беше добар немаше од мекларен да го пуштет да си ојт а другиот е целосно изгубен (срека што имам хтв2)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:23 pm

Најпрво Оливер добродојде на форумот и од мене. Супер тема, не знам како и досега не беше поставена.
Ф1 пратам редовно и навивам за Ферари, како колегата Тончи за кого не знаев дека гледа Ф1, а уште помалку дека навива за ист тим како мене. :D
Многу малери го пратат Ферари оваа сезона, но за некои и сами си се криви. Кими Раиконен не може да се препознае во последно време. Се појавија шпекулации дека има проблеми во бракот и дека многу пиел. Дури и го зезаа за ноќната трка, со коментари дека ноќното брзо возење не му е нешто непознато. :lol:
Фелипе Маса е добар, иако неконстантен. Поголем пех од тој во Сингапур не можеше да му се случи. Од сите возачи во Ф1, за него сметам дека е најтемпераментен (во возењето) а и најмногу се радува на секоја своја победа.
Што се однесува до Алонсо, го делам мислењето со Тончи. Премногу е арогантен, нелојален и дава непромислени изјави. Човекот направи прво трансфер од Рено во Мекларен (лути ривали), па кога и таму виде дека еден дебитант е подобар од него, почна да го напаѓа отворено. По само една помината сезона во Мекларен, пак се врати во Рено. Јас се надевам дека нема да дојде во Ферари тој човек.

Мислам дека како за мој прв пост на темава, доволно беше. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:28 pm

Бе Перо напиша:
Се појавија шпекулации дека има проблеми во бракот и дека многу пиел. :D
Шпекулации?? Го имаат начекано како се ваља по тротоари Smile
Да се навтратм на Алонсо, гледам многу е експлоатиран денес Smile. Не се согласувам со мислењето на многумина дека во Мекларен беше послаб од дебитантот Хамилтон, туку така му одговараше на Рон Денис, бидејќи Хамилтон е негов штитеник од мал. Второ, да не заборавиме каков болид имаше Мекларен пред да дојде Алонсо, и како тој болид се разви по неговото доаѓање од Рено, каде што исто така го разви болидот. Молам бога да не иде у Ферари, навивам за Мекларен и не би сакал Алонсо да го имаме за противник.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:29 pm

Абе кај најдете да навивате за Ферари, тие само се местенки се расправаат, мафијаши Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:30 pm

Venco напиша:
Абе кај најдете да навивате за Ферари, тие само се местенки се расправаат, мафијаши Evil or Very Mad
И мене се некако така ми личи....посебно од времето на Шумахер...
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:34 pm

Пред неколку трки на Хамилтон му ја одзедоа победата а за слична таква грешка пред тоа на Маса му наплатија само казна од 10.000 франци .. смешно !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: ¤° Mika Hakkinen & Michael Schumacher °¤   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:37 pm


неколку интересни моменти...
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:37 pm

затоа ф-1 губи на популарност во европа ама добива во источните земји и за некое време во еу ке има само 2-3 трки зш ни се здосади да гледаме како мафијата носи победи а не возачине
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
Oliver The Macedonian


Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Best ever overtake in f1 history .. breath-taking   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК EmptyПет 03 Окт 2008, 7:41 pm

Venco напиша:
Пред неколку трки на Хамилтон му ја одзедоа победата а за слична таква грешка пред тоа на Маса му наплатија само казна од 10.000 франци .. смешно !!!
На Хамилтон му беа одземени 20 секунди од времето, што и не мора да значи дека му е одземена победата. На пример, ако тој победеше со разлика од 30 секунди пред вториот, казната од 20 секунди ништо немаше да му значи, бидејки пак ќе беше прв. Да не зборувам дека комплетно си ја заслужи казната (мислам дека, или претекна возач преку шикана-скрати пат, или комплетно избутка еден возач вон патеката, не давајки му простор да вози).
Инаку, не е точно дека постојат двојни стандарди. Маса и Кими неколку пати сезонава беа казнувани, последниот пат Маса на трката во Сингапур со тн. drive through penalty.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





ФОРМУЛА 1_МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ФОРМУЛА 1_МК
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: