ФОРУМОТ Е НАШ
ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ФОРМУЛА 1_МК

Go down 
+8
Бе Перо
toise
Lidija
СтончиС
GokaGrozni
SiNaPsA`
Venco
Oliver The Macedonian
12 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyСаб 09 Мај 2009, 9:40 pm

Да да ... ништо ново, срце ми кажува дека оваа сезона е веќе готова Evil or Very Mad . Но како што викаш, да видеме утре мош ке има некој сапрајс, мада лично сакам тоа да биде од Алонсо, али тој ќе е тешко !
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyНед 10 Мај 2009, 5:39 pm

За жал моите стравувања дека ке биде се исто се обистинија. Трагикомично, со ова мислам дека трките на Ф-1 постануваат досадни и неинтересни за гледање. Нема никаков жар па дури и апла местенка, СРАМОТА !!! Каква иронија, Батон се весели ко да е добил 7 на лото а свесен дека ако (нивните од тимот, нели) не го заебеа Баричело ке беше само втор. Трката започна и одкако увидоа дека Баричело сигурно ке биде победник, чекај малку ај Браичело 3 пати у пит стоп а Педерот 2 пати, колку провидно и ниско. Баричело кутриот уште да заплачеше на пресот. Требаше да му залепи еден шамар на Батон и да го смири малку во таа еуфорија на радување. Мислам дека е ова е една од мизерните трки во Ф-1, какви што навремето ги имаше со Шумахер. Ниту спортски ниту фер Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyЧет 30 Jул 2009, 2:28 am

Се надевам дека се ќе биде добро со Фелипе Маса.
Кога ја гледам пак снимката од несреќата, си викам: колкави се шансите на човек да му се случи вакво нешто???
Јас во прв момент немав поим дека предмет удрил во неговата кацига. Видов само како Маса удира во заштитните гуми откако изгуби контрола над болидот. Ми беше чудно што дури ни болидот не беше премногу оштетен, а Маса беше онесвестен.
Како негови замени се спомнуваат Михаел Шумахер и Фернандо Алонсо, но мене не ми е ни битно, само сакам Фелипе што побрзо да се опорави и да нема некои трајни последици (на окото на пример).
На следната трка нема да го видиме Рено, а БМВ објави дека ќе се повлече по крајот на сезоната.

Оваа сезона во Ф1, по многу нешта, е најлошата што сум ја гледал.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyПон 31 Aвг 2009, 1:07 am

Кими Раиконен му ја честиташе годишнината на ФЕН со неговата прва победа во сезонава.

Шуќур.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyСаб 13 Мар 2010, 3:48 pm

Одличен старт на новава сезона во Ф1.

Прво едно големо браво за Алфа за одлично реализираниот пренос односно одличниот коментар на Игор Паневски. Супер го изведе и симултаниот превод на крајот при давањето на изјавите. Само така нека продолжи.
Оваа година со задоволство ќе се следи Ф1.

Сеа за резултатите на квалификациите.
Честитки за Фетел, ја потврдува констатацијата дека е ТОП возач. Штета што не го зема Феарари него наместо плачконо Алонсо. А и Ред Бул одлично го спремиле повторно болидот. Четири тима се доста изедначени а богами и форс индија пријатно изненадува.
Задоволен сум од настапот и на “моите“ Ферари поготово од Маса. Бидејќи Алонсо и не го обичам баш и не го рачунам у возачи, освен како освојувач на дополнителни бодови за тимот.

Добар настап имаше и “старецот“ Шуми кој ми е како втор фаворит за навивање меѓу возачите.

Сезонава со сите новитети, конкуренција и се, ми се чини дека ќе биде навистина една од најинтересните.

ПС. Логото на Лада стои на болидот на Рено поради спонзорсвото (одобрено од чичко Путин) на Газпром (владина компанија) која е сопственик и на Лада. Виталиј Петров остана без кредитот од банка со кој си го плати местото во Рено па мораше чичко путин да искешира некое евриче за да гледа русин во Ф1.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyВто 16 Мар 2010, 3:29 pm

Исто како што го засакав Кими Раиконен којшто од ривалски тим прејде во Ферари, така ќе морам и Фернандо Алонсо.
Си навивам за Ферари, а одма после нив за Михаел Шумахер, кој со 41 година и 3 години пауза, добро се покажа. Честитки за Ферари, изгледаа прилично убедливо на првата трка. Останува да видиме дали ќе ја задржат истата форма до крајот.

Има нови возачи (Бруно Сена, Виталиј Петров...), нови правила (нема долевање гориво во текот на трката, 25 поени за победникот итн...), нови тимови (Лотус), така што ќе биде интересно сезонава.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyВто 30 Мар 2010, 4:20 am

Тркава од изминатиот викенд беше навистина интересна! Одамна не сум гледал така добра трка. Уживав.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyПон 26 Jул 2010, 3:43 pm

Бидејќи спортот општо во светот назадува така и Ф1 неможе да биде имуна на тој “тренд“.
Дефиниција за спорт: „ A sport is commonly defined as an organized, competitive, and skillful physical activity requiring commitment and fair play.“
Бидејќи парите го вртат светот, го “вртат“ и спортот и поради тоа целосно се изгубија основните начела за рамноправно натпреварување во кое подобриот победува а публиката ужива.
Кажете ми еден спорт во кој сеуште е важен спортот и спортското натпрварување??????
Ф1 може да се каже дека и предњачи пред другите спортови бидејќи посекако е еден од поскапите спортови односно најскап, па така да одамна тука се побитни парите од спортскиот натпревар меѓу возачите.

Вчерашната трка ме водеше од радост на почетокот на трката до пист офф (изнервираност) при крајот.
Супер си тргнаа ферари (чиј што фан сум) и си викам конечно се опоравија и станаа конк*рентни. Фетел се држеше некако а сите други беа за класа послаби. Си се менуваа Маса и Алонсо во најбрзите кругови и константно им бегаа на сите. Помина промената на гумите и се си беше во ред и со двата болида и на тврдите гуми. Си викаш ок браво, се опоравија ќе гледаме поинтересни трки до крај на сезоната. Наместо два ќе се тркаат три тима и ќе има интерсни дуели.
Кога, ете ти ги од тимот му викаат на Маса пушти го (плачкото) Алонсо, демек побрз е. Па ако е побрз нека го претрка на стаза бе, не туку се забавајте со нас да гледаме местено тркање.
Маса ми се допаѓа како возач ама го нема она потребното за да биде шампион и затоа стално ќе си биде задња рупа на свирало. Кога немаш гз да им кажеш на тие гомната у тимот „што ве тркалам, јас ќе си возам па ако може нека ме помине“ ич не треба ни да седнуваш у болид. Нека си собере парталите и нека иде на пазарче да продава патлиџани.
Алонсо одсекогаш бил плачко и како таков никогаш и не сум го рангирал у квалитетни возачи. Џабе му се титули и победи кога не е спортист. Едноставно лигле е.

Оваа казна од 100 000 за ферари е малку и треба да си го добијат убаво по газот (како мекларен) за да малку од малку се подоправат.
Факт е дека и во другите тимови има местенки и тимски наредби (Ред Бул со предното крило на пр.) ама Ферари вака апла си го заслужи и треба од ФИА да го искористат случајов како пример за другите, и малку да ги подисплашат. За да може да гледаме натпревар а не парадно возење.
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 EmptyПон 26 Jул 2010, 3:46 pm

Бе Перо напиша:
Тркава од изминатиот викенд беше навистина интересна! Одамна не сум гледал така добра трка. Уживав.

„Една ластовичка не ја прави пролетта“ study

Што ќе кажеш за трката од овој викенд??? (во Џерманија што се возеше ;) )
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ФОРМУЛА 1_МК   ФОРМУЛА 1_МК - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ФОРМУЛА 1_МК
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: