ФОРУМОТ Е НАШ
Ај нека е честито - Page 2 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Ај нека е честито

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
АвторПорака
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:30 am

обавезно само кажете каква сакате cheers
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:33 am

Pancho Villa напиша:
ivi напиша:
на денешен ден е поставен 5000 пост па ај честито и нека се множат (ја го поставив)
Е баш супер Иви го направи јубилејнот пост..сега треба да правиш торта :d
НЕКА СЕ МНОЖАТ ПОСТОВИТЕ !!!
ЧЕСТИТО 5000 пост. Еве од мене да се почастите: (тазе испечаетни пари од 92 год.)
Ај нека е честито - Page 2 MacedoniaP7-5000Denar-1992-donatedoy_f

..............................................................................................................................................
Ај нека е честито - Page 2 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8


Последната промена е направена од SiNaPsA` на Чет 09 Окт 2008, 1:41 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:39 am

ivi напиша:
обавезно само кажете каква сакате cheers
Чупава КАТА мислам дека се викаше омилената торта на Гока lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:41 am

Pancho Villa напиша:
ivi напиша:
обавезно само кажете каква сакате cheers
Чупава КАТА мислам дека се викаше омилената торта на Гока lol!


ауууууууууууу морам да се консултирам со скарлет за рецептов оваа не ја занам ама ке ја научам да ја правам ЧУПАВА КАТА хмммм...... scratch
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:48 am

Cupava Kata? scratch
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:51 am

Scarlett O'Hara напиша:
Cupava Kata? scratch

не си чула? ц ц ц е од кај сега РЕЦЕПАТ? :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 1:56 am

ivi напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Cupava Kata? scratch

не си чула? ц ц ц е од кај сега РЕЦЕПАТ? :D :D :D
не ме фаќајте за збор, можеби е и Мара,Стојна...кој ти знае,само знам дека е чупава
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 2:01 am

Pancho Villa напиша:
ivi напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Cupava Kata? scratch

не си чула? ц ц ц е од кај сега РЕЦЕПАТ? :D :D :D
не ме фаќајте за збор, можеби е и Мара,Стојна...кој ти знае,само знам дека е чупава
Ne jas prvpat slusam za nekoja cupava torta! :shock:
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 2:04 am

[quote="Scarlett O'Hara"]
Pancho Villa напиша:
ivi напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Cupava Kata? scratch

не си чула? ц ц ц е од кај сега РЕЦЕПАТ? :D :D :D
не ме фаќајте за збор, можеби е и Мара,Стојна...кој ти знае,само знам дека е чупава
Ne jas prvpat slusam za nekoja cupava torta! :shock:[/quo

ај скарлет ке ја направи а јас ке ја исчупам lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 2:10 am

Samo recept mi treba!Aj Greeny moze ke mi go dade receptot! :D
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 2:13 am

Scarlett O'Hara напиша:
Samo recept mi treba!Aj Greeny moze ke mi go dade receptot! :D
а Грини е како книгата Народен кувар ? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 2:15 am

Pancho Villa напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Samo recept mi treba!Aj Greeny moze ke mi go dade receptot! :D
а Грини е како книгата Народен кувар ? :D
Ke vidime,ako go znae receptot mozebi i e! :D
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 3:59 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Pancho Villa напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Samo recept mi treba!Aj Greeny moze ke mi go dade receptot! :D
а Грини е како книгата Народен кувар ? :D
Ke vidime,ako go znae receptot mozebi i e! :D

Tortata ne e 'torta' nego kolac, i se vika Cupava Kata!!!
Testoto e kako za lenja (mrzliva) pita: kora znaci, pa rendano jabolko ili visni, pa gornata kora se renda preku; renda se testoto za da izleze cupavo!!! I taka se dobiva Cupava Kata!!! A receptot ako sakate, samo kazete!!! Inaku, BubaMawa ako go vidi postot, mislam deka po kujna ke imam rabota i ke zamirisa po doma ubava, cupava Kata (na cimet i limonova korica)!!! geek
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyЧет 09 Окт 2008, 4:03 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Pancho Villa напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Samo recept mi treba!Aj Greeny moze ke mi go dade receptot! :D
а Грини е како книгата Народен кувар ? :D
Ke vidime,ako go znae receptot mozebi i e! :D

Што ќе ви е Грини, кога Гала јас си ја имам lol!
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyПет 10 Окт 2008, 4:14 am

машала 5500 станаа...во последните 24 часа 500 поста...тоа е резултат
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 12 Окт 2008, 11:44 pm

Честитки до мене за 200 тиот пост, а сега веќе 201 виот Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 12 Окт 2008, 11:52 pm

Билјана напиша:
Честитки до мене за 200 тиот пост, а сега веќе 201 виот Smile
машала...нека се множат
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 12 Окт 2008, 11:54 pm

Билјана напиша:
Честитки до мене за 200 тиот пост, а сега веќе 201 виот Smile
Честитки и од мене. Да ти се множат (по 3, за да ме стигнеш ;) :D )


Леле стварно алармантно е ова колку мелам! Толку ли го тупам? :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 12 Окт 2008, 11:54 pm

Pancho Villa напиша:
Билјана напиша:
Честитки до мене за 200 тиот пост, а сега веќе 201 виот Smile
машала...нека се множат

фала фала :heart: :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 12 Окт 2008, 11:56 pm

Фала и на тебе Бе Перо ама за да те стигнам треба во трета брзина да префрлам а не само во прва да возам - тупам де.. :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: ЧЕСТИТО   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 19 Окт 2008, 3:00 pm

Најновиот регистриран член е MisterNO

Ај нека е честито - Page 2 MrNO01

ДОБРЕДОЈДЕ :D Smile 8) :lol: Twisted Evil :heart:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyНед 19 Окт 2008, 3:06 pm

Честитки и од мене!Малку е затаен само не се опушта толку лесно во 'новитети'.Се надевам дека бргу ќе го скрши мразот ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
MisterNO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 5
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-10-18

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Добро ве најдов :))   Ај нека е честито - Page 2 EmptyСре 22 Окт 2008, 12:52 am

Фала на честитките од сите!!! Smile
Ќе биде интересно..

Поздрав,
Jerry Drake a.k.a. MisterNO :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyСре 22 Окт 2008, 12:53 am

MisterNO напиша:
Фала на честитките од сите!!! Smile
Ќе биде интересно..

Поздрав,
Jerry Drake a.k.a. MisterNO :D

Ај честито прв пост!! cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 EmptyСре 22 Окт 2008, 1:45 am

Голем поздрав до поновите членови Синдарела и Мистер Но.
Пепелашка од бајките ни дојде на форум а како што гледам денес и е роденден.
Па среќен роденден Синдарела, и многу радост и успех во животот ти посакувам. cheers
Мистер Но поздрав и до тебе и што почесто да те гледаме на форумот.
Ај нека е честито - Page 2 Beerrb1

Ај нека е честито - Page 2 Chocolatenarrowweb300x4ap0
Повелете пиво за Мистер Но и торта за Синдарела.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ај нека е честито - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ај нека е честито   Ај нека е честито - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ај нека е честито
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ОПШТО-
Отиди до: