ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 09 Јун 2009, 11:51 pm

Блазе си ти, Венцо, за дворот.... Јас на оваа жештина херметички се затворив од сите страни зашто надвор ечи некоја албанска музика, слават од некаде, поим немам што е работава, ама од 6 саат го трпам ова с...е. Се обидувам да не се нервирам uuuaaa
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 09 Јун 2009, 11:56 pm

eftimoskatb напиша:
Блазе си ти, Венцо, за дворот.... Јас на оваа жештина херметички се затворив од сите страни зашто надвор ечи некоја албанска музика, слават од некаде, поим немам што е работава, ама од 6 саат го трпам ова с...е. Се обидувам да не се нервирам uuuaaa
Во такви ситуации се задава контра-удар: ја пушташ „Бисер балкански“ три пати погласно од нивната музика и да видиш после... Нели и онака општо познат факт за Македонците е дека сите активности престануваат со првите тонови од „Бисер балкански“. Smile Smile
Барем кај мене е тоа така. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:01 am

eftimoskatb напиша:
Блазе си ти, Венцо, за дворот.... Јас на оваа жештина херметички се затворив од сите страни зашто надвор ечи некоја албанска музика, слават од некаде, поим немам што е работава, ама од 6 саат го трпам ова с...е. Се обидувам да не се нервирам uuuaaa

Ќиту додека се барем на музика, да не почнат да свират со пиштолите и калашниковите Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:04 am

Леле, страшно е.... И после, во Македонија живееш!? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:07 am

Туку на цела мака, се изнасмеав на ова:
Какви ликови постојат во оваа наша земја.... :hayel: :hayel:
Ја зедов сликава од он.нет, проверете таму, има и други луди фотки од нашето секојдневие!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:26 am

Ова ти се вика одговорен станар тра-ла-ла
Венцо кревам и ја два прста за салатичка+ракиичка Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:29 am

SiNaPsA` напиша:
Ова ти се вика одговорен станар тра-ла-ла
Венцо кревам и ја два прста за салатичка+ракиичка Smile

Венцо досега ја олапа салатичката Smile
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:31 am

Размислував нешто многу битно: јас летоска не ги прашувам луѓево кај ќе одат или кај биле на одмор. Прееска зборував со една другарка и кога ја прашав што ќе прави летово - тотално се издепримирав.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:39 am

Две прашања ич нејќам:

- Каде на одмор?

и

- Каде за Нова Година?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 12:41 am

Бе Перо напиша:
Две прашања ич нејќам:

- Каде на одмор?

и

- Каде за Нова Година?

Да, глупи се.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 11:38 pm

Ама бил активен Перо денес на форумов geek
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 11:48 pm

eftimoskatb напиша:
Ама бил активен Перо денес на форумов geek
Е не, ќе се зезаме. geek
Мора малку да ве размрдам, шчо е ова, мрзи скопски. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 11:51 pm

ја сум активишан на лицето-книга, пишувам КОМЕНТАР

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 10 Јун 2009, 11:53 pm

GokaGrozni напиша:
ја сум активишан на лицето-книга, пишувам КОМЕНТАР
Исправка колега, не е лице-книга, туку сурат-тефтер. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 12:01 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Ама бил активен Перо денес на форумов geek
Е не, ќе се зезаме. geek
Мора малку да ве размрдам, шчо е ова, мрзи скопски. тра-ла-ла

Ти да се размрдуваш на горешчинава ар ју токинг ту ми
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 12:03 am

Кој го измисли ова спиењево, Господ здравје да му даде! :0sleeping:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 12:06 am

Иначе, кое е ова пријателчево Горанидис, некој да не знае? Smile
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 12:20 am

eftimoskatb напиша:
Кој го измисли ова спиењево, Господ здравје да му даде! :0sleeping:

Ќе си легнуваш?
Ај почекај до 00:07 поминуење Smile

ПС. Горанидис мене на шегаџија ми личит. ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 3:12 am

Абе вие уште не спиете? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Чет 11 Јун 2009, 11:20 pm

Бе Перо напиша:
Две прашања ич нејќам:

- Каде на одмор?

и

- Каде за Нова Година?

Ја го мразам и -Кај си ?Тоа чудо нешто колку ми е аверзија да му се правдам на некого/ја каде сум.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пет 12 Јун 2009, 1:05 am

Билјана напиша:
Бе Перо напиша:
Две прашања ич нејќам:

- Каде на одмор?

и

- Каде за Нова Година?

Ја го мразам и -Кај си ?Тоа чудо нешто колку ми е аверзија да му се правдам на некого/ја каде сум.
Веќе кога сме на таа тема... стварно, кај си? тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пет 12 Јун 2009, 3:50 am

Се гледа дека и е роденден на Тања... во 2:50 не сум ја видел никогаш будна. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пет 12 Јун 2009, 3:56 am

Денеска имаше најава на некоја телевизија за некој филм на Стивен Сигал, одеше нешто вака, човекот кој во Холивуд има скршено најповеќе коски.
Да ја чуе Чаки-Бој, ојде спикерот јабана.
И уште нешто чудно се случи денеска, Глигорче седеше веднаш до водителот на дневникот, како спеш`л-гест.
:hayel:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пет 12 Јун 2009, 11:21 am

Бе Перо напиша:
Се гледа дека и е роденден на Тања... во 2:50 не сум ја видел никогаш будна. тра-ла-ла

Тогаш се прибрав, ама не видов дека некој има присутен? lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Саб 13 Јун 2009, 11:26 am

Синоќа околу 20.20 часот додека одев за цигари, на враќање во офисот, видов НЛО ?! Не ми се веруваше дали тоа стварно ја го гледам ? Фино си леташе еден зелен објектич на хоризонтот и го гледав некоии 5 сек. додека го снема зад Исарот. Утрово на фејсбук читам и дека и наш Панчо го видел а синока слушнав дека и во Скопје било забележано, имало повеќе јавувања кај колегите. Дали ова ке значи дека туристичката сезона за марсовците започна тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: