ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Локални и претседателски избори - Март`09

Go down 
+9
toise
Билјана
eftimoskatb
СтончиС
SiNaPsA`
Бе Перо
Далила
Scarlett O'Hara
GokaGrozni
13 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:03 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:


Баш сакав ова прашање да го поставам во темата „Досие Скопје“, што мислите кој би бил најдобар градоначалник. Богами, тешко е да се избере - се’ кој од кој понеарен кандидат.
Немој, убава тема е таа, ќе ја извалкаме со тие нетокму кандидати за градоначалници.
Најлошо е кога немаш избор. Едноставно, нема што да се избира! Од шупло у празно.

Јас изгледа ќе ја гласам онаа Најчевска. Не сум воодушевена, ама ми се гледа ,прва меѓу последниве’ :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:07 am

eftimoskatb напиша:

Јас изгледа ќе ја гласам онаа Најчевска. Не сум воодушевена, ама ми се гледа ,прва меѓу последниве’ :roll:
Е добро, јас за никој. :D Таа многу нервозна ми стое. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:22 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

Јас изгледа ќе ја гласам онаа Најчевска. Не сум воодушевена, ама ми се гледа ,прва меѓу последниве’ :roll:
Е добро, јас за никој. :D Таа многу нервозна ми стое. тра-ла-ла

Е нервозна е, да lol! lol! А и многу поддржува хомосексуалци и секакви видови човекови права, што вака многу-многу не ми се допаѓа :D

Јеби га, ќе видиме до 22 март :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:26 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

Јас изгледа ќе ја гласам онаа Најчевска. Не сум воодушевена, ама ми се гледа ,прва меѓу последниве’ :roll:
Е добро, јас за никој. :D Таа многу нервозна ми стое. тра-ла-ла

Е нервозна е, да lol! lol! А и многу поддржува хомосексуалци и секакви видови човекови права, што вака многу-многу не ми се допаѓа :D

Јеби га, ќе видиме до 22 март :roll:
Лелееее, уште фали и геј парада да ни воведе...не бе ви викам јас: све е забегано. :D :D
Тој најдобар потпис ми беше. тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:33 am

Нека ги поддржат тогаш и педофилите,зоофилите, мортофилите, герофилите, пироманите и клептоманите и секако ќе добијат, ама шо нација ќе направат не знам!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:39 am

А да Ви дојдам јас за Градоначалник :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:43 am

Venco напиша:
А да Ви дојдам јас за Градоначалник :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel:
Венцо тебе со две раце ќе те заокружам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:48 am

Venco напиша:
А да Ви дојдам јас за Градоначалник :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel:


Слоганот нека ти биде: „И Скопје нека види пастрмајлија!“ тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 09 Мар 2009, 1:50 am

eftimoskatb напиша:
Venco напиша:
А да Ви дојдам јас за Градоначалник :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel: :hagreen: :hayel:


Слоганот нека ти биде: „И Скопје нека види пастрмајлија!“ тра-ла-ла
АААаааааааахахахахахахахаха :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
БРАВО!!!


П.С.
Пред малку одеше Еднооки каде што ја зезаа Најчевска со елечето хихихи :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyСре 11 Мар 2009, 8:27 pm

ЕДНА ПАСТРМАЈЛИЈА ЗА СИТЕ! geek
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyСре 11 Мар 2009, 9:15 pm

Вчера додека јадев во кујна по некоја случајност телевизорот ми беше пуштен на МТВ 1 и начекав претсавување поединечно на кандидатите за градоначалник на општина Гази Баба.
Бидејќи нели треба некој да се избере си реков ај баш да ги видам кои се кандидати. И што да видам Evil or Very Mad кој од кој бетер. Апсолутно да се немало никаков избор.
Едниот беше како да е пред стрелачки вод (можеби беше и посран од трема тра-ла-ла ), несигурен во себе и во тоа што го збори (чита) ама скроз.
И ни нагласи дека се тоа што планира го планира во соработка со градоначалникот на Скопје и владата. scratch
Вториот беше познат од порано (беше градоначалник на ГБ) и тој тогаш ништо не направи од ветеното и беше позаитересиран за “ДРУГИ“ работи. Evil or Very Mad
Третиот од нервоза и трема имаше таков ТИК со главата да неможев ни да го следам (лево - десно) :silent:
Избор на кандидати од “боли глава“ ни за куќен совет не се а камоли за градоначалници.

Ааа да, Тања после овие “моиве“ од ГБ, следеа кандидатите за општина Горче Петров, леле... тежок избор ќе имате и вие. тра-ла-ла
Едниот од што не го разбираше тоа што го чита (појма немаше што збори тра-ла-ла ) и не успеа за 3 мин. да дочита.

Како ми стои работава овие избори (барем првиот круг) ќе си седам дома и мудро ќе си молчам. Не гледам кандидат (од се што е понуда) што треба безрезервно да се подржи.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyСре 11 Мар 2009, 9:28 pm

Цитат :
Ние сме изгледа чекор пред времето
Што сакаше да каже претседателскиот кандидат на ДУИ, на таа тема ке размислувам вечерва !??
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyСре 11 Мар 2009, 9:44 pm

СтончиС напиша:

Ааа да, Тања после овие “моиве“ од ГБ, следеа кандидатите за општина Горче Петров, леле... тежок избор ќе имате и вие. тра-ла-ла
Едниот од што не го разбираше тоа што го чита (појма немаше што збори тра-ла-ла ) и не успеа за 3 мин. да дочита.

Како ми стои работава овие избори (барем првиот круг) ќе си седам дома и мудро ќе си молчам. Не гледам кандидат (од се што е понуда) што треба безрезервно да се подржи.

Јас знам за двајца. Едниот е некој независен кандидат Славољуб Тотиќ, кој не го познавам, ама според името што го носи - не ветува нешто добро lol!

А вториот е, нам веќе добро познатиот кандидат (по четврти пат, ако не се лажам), Сокол Митровски. Е, Сокол има вака звучно име, а плус и многу убаво паркче направи таму кај Тинекс. Како и секој добар градоначалник, особено е вреден пред избори :elephant:
Јас на 22-ри ќе одам да гласам, па кој ќе ми се бендиса според името, него ќе го заокружам. Ако може семејно и не знам уште какво гласање, јас ете ќе гласам „ономастички“.

М-да.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 16 Мар 2009, 2:48 am

А и ја да пишам еден ред тука Smile ... Како одминува времето на кампањата Фрле е некако се понервозен ?! Според последните резултати од анкетите тешко дека и до втор ке дојде, момчето почнува да се губи и да не бира зборови со навреди. Мене лично ме фаќа страв од такви типови кои се кријат зад уцени и сл. и кои за свои цели не бират средства ... сакам да речам (пу, пу далеку да е) да не испланират пак нешто ала атентатот на Кирче или убиството на Борис Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyПон 16 Мар 2009, 2:53 am

Фрле е стварно многу нервозен, а денес гледав и еден спот со извадоци од неговите колумни и речникот со кој се служи - срамота.

Искрено, многу сум скептичен за толку ќе бидат мирни овие избори затоа што „епа оние“ ќе се степаа кој прв да поставел цвеќе пред Скендербег, а не па за избориве. Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 1:30 am

Денес ПОШТЕНО се искарав на телефон со едни манијаци од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ.

Пред некој ден ми се јавија да ме прашуваат дали ќе сум гласала за Сокол Митровски, актуелен градоначалник на ЃП од ВМРО!? Ајде добро, им одговорив дека не знам.


Вечерва - ПАК. И пазете ги, ми се претставуваат дека се од Институт за демократија!?!? Гледам јас бројот - познат нешто, па им се прејавив:
- Од каде рековте дека сте?
- Од Институт за демократија.
- Да не сте од некоја партија?
- Не, од Институт сме.

Ај важи. Фала, пријатно.

И ме фати инает, се јавив на 188 да ми кажат чиј е бројот и испадна дека се од ВМРО. И после им се јавив и така им се развикав на телефон дека се безобразни и смрдливи лажговци, што сестра ми дојде да види што се случува lol!

А утре планирам да се јавам и во Институтот за демократија да им кажам дека ги злоупотребуваат, во општина ЃП, а богами и на некој медиум. Страшно ме изнервираа.
И на крај на таа глупавата што ме дриблаше и’ реков дека не само што нема да гласам за Сокол, туку и најверојатно ќе гласам за некој Албанец.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 1:37 am

Значи Тања, ти не за Сокол, туку за „орел“ ќе гласаш ;) lol! lol!
Знам, досадни се ко муви...

Мене на врата ми доаѓаат. Па ме „даруваат“ со безброј проспекти, програми, пенкалца....
Баш пред некој ден ми дојдоа, и ме прашуваат: „Што би сакале да се смени во вашата општина?“
Е, тука и мене ми дојде преку глава, ама сепак бев смирен и учтив, :D и му викам: „Сакам да ги соберете оние кучиња скитници што шетаат во глутници! Тоа е проблем со години.“ Дури му реков дека ако не знаат каде се, нека дојде со мене и јас ќе му покажам. Знам барем 5-6 места каде што редовно се збираат џукели. И на крај ми одговори: „Да, тоа ни е во приоритетите“. Е ај, баш да видиме.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 1:56 am

Бе Перо напиша:
Значи Тања, ти не за Сокол, туку за „орел“ ќе гласаш ;) lol! lol!
Знам, досадни се ко муви...

Мене на врата ми доаѓаат. Па ме „даруваат“ со безброј проспекти, програми, пенкалца....
Баш пред некој ден ми дојдоа, и ме прашуваат: „Што би сакале да се смени во вашата општина?“
Е, тука и мене ми дојде преку глава, ама сепак бев смирен и учтив, :D и му викам: „Сакам да ги соберете оние кучиња скитници што шетаат во глутници! Тоа е проблем со години.“ Дури му реков дека ако не знаат каде се, нека дојде со мене и јас ќе му покажам. Знам барем 5-6 места каде што редовно се збираат џукели. И на крај ми одговори: „Да, тоа ни е во приоритетите“. Е ај, баш да видиме.

Ма, гнаси. Гледам таму кај пазарот во Тафталиџе го средуваат тротоарот - нормално, пред избори. Да не им текне случајно среде мандат нешто да направат!

А ако им кажеш дека ти е проблем тоа што ти снемуваат јајца по дома и да го средат тоа, ќе ти речат „Да, тоа ни е еден од приоритетите“. Значи - БЉАК од ова квази-политичариве.
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 1:59 am

Бе Перо ти за претседател ќе ја гласаш комшиката така?
Многу е културна вака кога збори, ама ме разочара што не ги дружи колегите на појадоците коковче печено Готварчето од емисиј се праи нешто мангупка.
Ко од тафталиџе да е. готов си
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:02 am

Цитат :
ти е проблем тоа што ти снемуваат јајца по дома
Ова си се спремала палачинки :pala;inka: да правиш, гарант. И си видела дека немаш јајца. вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:11 am

СтончиС напиша:
Бе Перо ти за претседател ќе ја гласаш комшиката така?
Многу е културна вака кога збори, ама ме разочара што не ги дружи колегите на појадоците коковче печено Готварчето од емисиј се праи нешто мангупка.
Ко од тафталиџе да е. готов си
:D :D
Мируше Хоџа е од Тафталиџе? Не сум знаел.
Да, така слаткоречива е, а и добро збори македонски, нема онаков тежок акцент.

Инаку, од моиве комшии, би гласал само за Ристо Вртев или Влатко Стефановски ако се кандидираат. ;)


Последната промена е направена од Бе Перо на Вто 17 Мар 2009, 2:26 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:16 am

СтончиС напиша:
Цитат :
ти е проблем тоа што ти снемуваат јајца по дома
Ова си се спремала палачинки :pala;inka: да правиш, гарант. И си видела дека немаш јајца. вежбај малку

Не, ама добра идеја :D Ќе направам пред избори, да се вклопам во сеопштата пракса! ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:26 am

Како бе така Бе Перо не знаеш дека Мируше ти е комшика.
Живее во тафталиџе со мајка и и не е мажена. :silent:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:38 am

СтончиС напиша:
Како бе така Бе Перо не знаеш дека Мируше ти е комшика.
Живее во тафталиџе со мајка и и не е мажена. :silent:

Види го ти Тончи информиран! lol! lol!

И јас немав поим дека е од Тафталиџе. А околу брачниот статус - баш се прашував пред некој ден за тоа.... Ама од онолку докторати богами и се нема време за мажење! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 EmptyВто 17 Мар 2009, 2:44 am

Ај-ај зборете вие така за нејзе, ама ќе и кажам јас се’ кога ќе ја видам на пазарче. lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Локални и претседателски избори - Март`09
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: