ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Локални и претседателски избори - Март`09

Go down 
+9
toise
Билјана
eftimoskatb
СтончиС
SiNaPsA`
Бе Перо
Далила
Scarlett O'Hara
GokaGrozni
13 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyЧет 15 Јан 2009, 9:43 pm

ДНЕВНИК: Изборите на 22 март

Неизбежниот предизборен декор го ставам и на форумот, темата е политичка, што само по себе и носи ризик од политички кавги.Ваши фаворити типувања за победници, критики за досегашните градоначалници.Претседател каков сакате или пак го биваше ли овој што ни беше до сега.Ретроспективи и визии за иднина, коментари за предизборните кампањи и останати деликатеси поврзани со овие избори.Ке има ли пукање, што ке ни ветуваат, ке излезе ли народот во доволен број .. .. ..

Политички маркетинг и лобирање е недозволено во оваа тема

Локални и претседателски избори - Март`09 %D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%20%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПет 16 Јан 2009, 2:13 am

Jas na pretsedatelski izbori tesko deka ke izlezam da glasam! study
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПет 16 Јан 2009, 2:21 am

НА НИКОГО НЕ МУ ВЕРУВАМ Suspect Кој има власт,на другите им вади маст :clown:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПет 16 Јан 2009, 2:41 am

Kako sto e sega rabotava tesko deka ke ima dovolen % :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСаб 17 Јан 2009, 3:53 am

Можеби е глупаво прашање, ама слабо пратам политика, па да си прашам: претстојниве избори, се и локални и претседателски во едно? Значи, ќе бираме и градоначалници и претседател на држава одеднаш? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСаб 17 Јан 2009, 4:12 am

Бе Перо напиша:
Можеби е глупаво прашање, ама слабо пратам политика, па да си прашам: претстојниве избори, се и локални и претседателски во едно? Значи, ќе бираме и градоначалници и претседател на држава одеднаш? :D
И јас не сум во тек со овие избори, ама мислам дека во ист ден ќе се гласа и за претседател и за градоначалник...
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСаб 17 Јан 2009, 1:55 pm

GokaGrozni напиша:

Неизбежниот предизборен декор го ставам и на форумот, темата е политичка, што само по себе и носи ризик од политички кавги.Ваши фаворити типувања за победници, критики за досегашните градоначалници.Претседател каков сакате или пак го биваше ли овој што ни беше до сега.Ретроспективи и визии за иднина, коментари за предизборните кампањи и останати деликатеси поврзани со овие избори.Ке има ли пукање, што ке ни ветуваат, ке излезе ли народот во доволен број .. .. ..
Политички маркетинг и лобирање е недозволено во оваа тема

Локални и претседателски избори - Март`09 %D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%20%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE

За фаворит неможам да се изјаснам сеуште бидејќи не се познати официјалните кандидати сеуште. Од понудените имиња за претседател: Горѓе Иванов можеби е добар предлог. Прашање е колку ќе успее да остане “независен“ во случај ако го избереме и да ја има подршката (да биде признат) и од опозицијата. Многу ми е веројатно пак за пола држава да имаме ГРАЃАНИН за претседател а за другата половина да биде некој вид РАЗОЧАРУВАЊЕ па и тие што гласале за него и го подржувале да викаат дека се каат за тоа.
Љубе Бошковски според мене не треба ни да се кандидира не па да победи. Неправедно беше затворен си одлежа во хаг, го ослободија и после тоа требаше да си се повлече од политика и да си води мирен приватен живот.
Срѓан Керим исто можеше да биде добар предлог ама СДСМ, дали смислено или несакајќи го закопаа пред време. И најверојатно нема ни да биде кандидат.
Сакам претседател избран без пукање, полнење на кутии и секакви други изборни нерегуларности. Тие што не гласале за него да го признаваат а тие што го гласале да не се каат зошто гласале.
Искрено посакувам да нема пукање, ама во некои општини ми е многу неверојатно да помине се во најдобар ред. За избор на претседател може и нема многу многу да се заинтересирани Албанците ама околу изборот на градоначалници ќе биде “крваво“. Изборите се во март па многу е веројатно да се појават некои “шумари“ по разеленетите планини.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСаб 17 Јан 2009, 11:37 pm

Малку се колебав дали да се изјаснам на темава, зашто нели - политичките теми носат и кавги, ама мислам дека нема причини за стравување: Сите овде сме нормални луѓе и најголем дел политички необоени, иако се разбира - имаме лични ставови за тоа кој ни се гледа чесен, а кој лицемерен од политичарите. И најважно, сите сме на страната на Македонија, на ниту една друга.

Со претходните коментари, т.е. со оние на Тончи и Далила, сосема се слагам. Инаку, професорот Иванов ме стави во недоумица со кандидатурата - јас мислам дека е тој многу паметен човек, на кого интересот му е Македонија. Сепак, не сум сосема сигурна дали ќе остане доследен на себеси доколку биде избран за претседател.

Мене лично Срѓан Керим ми се гледа како најсоодветниот избор. Не знам што им требаше на СДСМ да се замешаат, можеби и имале добра намера со тоа, од оние причини што ги спомна Тончи - да не биде за едни „претседател“, а за други „граѓанин“ или „лицето“. Како и да е, тие се прилично неомилена партија во последно време, и изгледа дека му ја уништија кандидатурата.
С. Керим е одличен политичар, успешен во својата професија и нема да заборавам дека кога претседателствуваше со (која ли беше) европска институција, бестрашно и отворено им се противстави на сите таму како Македонец. Тотално е невкусно, злобно и глупаво да се коментира неговото национално потекло.
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 2:11 am

Цитат :
С. Керим е одличен политичар, успешен во својата професија и нема да заборавам дека кога претседателствуваше со (која ли беше) европска институција, бестрашно и отворено им се противстави на сите таму како Македонец. Тотално е невкусно, злобно и глупаво да се коментира неговото национално потекло.
Срѓан Керим беше претседател на генералното собрание на Обединетите Нации.
Што би се рекло - „Стојан Андов“ на светскиот парламент. lol!
Тогаш како претседател на собранието го најави Бранко Црвенковски како „претседателот на Репуплика Македонија“. Кога му се побунија претставниците на Грција тој им врати дека иако е претседател на светска институција има право и обврска да си ја почитува и сопствената држава. И да си ја вика со уставното име.
А за ова околу неговата националност. Мене воопшто не ми пречи нели што тој (мислам дека) е со турско потекло. Јас не ги делам луѓето така (сум го кажал тоа и порано). Мене ми посмета кога прочитав (можеби и не е точно) дека тој се срами самиот да се каже дека Турчин и пробувал да го сокрие тоа од околината. Ако е тоа точно тоа му е голем минус.
Сите сме пред се луѓе, ама мора ди си ги почитуваме корените, потеклото и традицијата.
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 1:51 pm

Јас ќе гласам за тој што искрено ќе одговори:

- Кој го уби Борис Трајковски?

-Кој пукаше од Арачиново во хеликоптерот со 11 Македонски Војници?

-Кој го удави новинарот во кофа вода како Мице глувчето?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 2:39 pm

Хихи, ова само пубертетлија може да го направи lol! lol!

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=103151

Во секој случај, да не бидам разбрана погрешно, потполно го поддржувам дечкото - се изнервирал и решил да се кандидира! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 2:45 pm

Ова малку вон темата, ама она веб-страната на А1 ми е толку одвратна, тоа чудо едно...па и со тоа коментарите....
Сега се дозволува да се пишува за се’ и сешто, а во оној период пред самитот во Букурешт, 20 коментари напишав и ниеден не ми го објавија.

Моето мислење за кандидатурата на дечкото.... Нека си ужива во младоста и нека ја батали таа политика веќе еднаш. Премногу сме бомбардирани со политика од сите страни, деца од средношколска возраст ги знаат сите министри сосе нивните заменици.
Неговата кандидатура можам да ја сфатам само како шала и ништо повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 3:19 pm

Билјана напиша:
Јас ќе гласам за тој што искрено ќе одговори:

- Кој го уби Борис Трајковски?

-Кој пукаше од Арачиново во хеликоптерот со 11 Македонски Војници?

-Кој го удави новинарот во кофа вода како Мице глувчето?
значиТ дека јас и ти за никој немаТ да гласаме :D а јас не гласам пошо кој и да е пак за едните ке е претседател а за другите ништо и пак партиските интереси ке се над националните така да од мене нема никој да добие глас
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyНед 18 Јан 2009, 6:01 pm

eftimoskatb напиша:
Хихи, ова само пубертетлија може да го направи lol! lol!

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=103151

Во секој случај, да не бидам разбрана погрешно, потполно го поддржувам дечкото - се изнервирал и решил да се кандидира! cheers
Da sum vo Karpos sigurno za nego bi glasala!!! lol!
Sosema go razbiram i jas planirav da se kandidiram ama mislev deka ke treba poveke potpisi lol! lol! lol!
Aj na slednite vo Tetovo ke se kandidiram ako ne od drugite od Sinapsa ocekuvam glas lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСре 21 Јан 2009, 1:10 am

Слушам денес дека за претседател ќе се кандидирал и Имер Селмани. Ако навистина се создаде некој избор од Керим, Селмани и Иванов - мислам дека е тоа се навистина најдобрите понудени можности што кога било сме ги имале.
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСре 21 Јан 2009, 4:46 am

селмани е добар дечко,најдобар од другата страна шо можеме да го имаме
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:22 pm

toise напиша:
селмани е добар дечко,најдобар од другата страна шо можеме да го имаме

И јас мислам.

Штета за Керим, ќе го гласав. Дефинитивно намерно го зезнаа.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСре 21 Јан 2009, 11:44 pm

eftimoskatb напиша:
toise напиша:
селмани е добар дечко,најдобар од другата страна шо можеме да го имаме

И јас мислам.

Штета за Керим, ќе го гласав. Дефинитивно намерно го зезнаа.

Тоа беше дел од тактиката на СДС да го оцрнуваат Груевски, знаеја тие што прават . Туку ете го Фрчковски за кандидат, ке гласаме за него, ама да оди у Бардовци Смешниот танц
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyСре 21 Јан 2009, 11:54 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
toise напиша:
селмани е добар дечко,најдобар од другата страна шо можеме да го имаме

И јас мислам.

Штета за Керим, ќе го гласав. Дефинитивно намерно го зезнаа.

Тоа беше дел од тактиката на СДС да го оцрнуваат Груевски, знаеја тие што прават . Туку ете го Фрчковски за кандидат, ке гласаме за него, ама да оди у Бардовци Смешниот танц

Гнаса. Вчера го видов во ГТЦ, Кускуле Први :x
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyЧет 22 Јан 2009, 2:02 am

eftimoskatb напиша:
Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
toise напиша:
селмани е добар дечко,најдобар од другата страна шо можеме да го имаме

И јас мислам.

Штета за Керим, ќе го гласав. Дефинитивно намерно го зезнаа.

Тоа беше дел од тактиката на СДС да го оцрнуваат Груевски, знаеја тие што прават . Туку ете го Фрчковски за кандидат, ке гласаме за него, ама да оди у Бардовци Смешниот танц

Гнаса. Вчера го видов во ГТЦ, Кускуле Први :x
Ne zbori taka da ne te naceka na nekoj parking. тра-ла-ла држ се добро
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПон 26 Јан 2009, 6:47 pm

леле сдс го кандидираа гркон фрчко.излеа сакаат да имет помалце гласој и од лдп тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПон 26 Јан 2009, 8:16 pm

toise напиша:
леле сдс го кандидираа гркон фрчко.излеа сакаат да имет помалце гласој и од лдп тра-ла-ла

Тие не се нормални!!! Мене ми се чини дека во ова препознавам мазохизам, изгледа дека сакаат да го допрат дното. Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПон 26 Јан 2009, 8:23 pm

И да, мислам дека Фрчкоски во својата кампања треба да ја вклучи онаа жена што ја истепа на паркинг.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПон 26 Јан 2009, 11:15 pm

Дефинитивно овие СДС се без капацитет, Фрчко за кандидат, тоа е исто како самоубиство или
пак со тој однос сакаат да ја девалвираат Претседателската фунцкија. У секој случај најглупавиот
потег на СДС Аплауз
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 EmptyПон 26 Јан 2009, 11:55 pm

Venco напиша:
Дефинитивно овие СДС се без капацитет, Фрчко за кандидат, тоа е исто како самоубиство или
пак со тој однос сакаат да ја девалвираат Претседателската фунцкија. У секој случај најглупавиот
потег на СДС Аплауз

Пониско би паднале само уште ако го кандидираат Кољо Дијамантот! :pig:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Локални и претседателски избори - Март`09 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Локални и претседателски избори - Март`09
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: