ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Локални и претседателски избори - Март`09

Go down 
+9
toise
Билјана
eftimoskatb
СтончиС
SiNaPsA`
Бе Перо
Далила
Scarlett O'Hara
GokaGrozni
13 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 12:32 am

Јас да пишам некој збор во оваа тема!
Инаку за претседател на Р.Македонија ќе гласам за Ѓорѓе Иванов.
За градоначалник на мојата убава општина Карпош, ќе гласам за Сашо Димиќ.
А за град Скопје, за Коце Трајановски.
Не кријам и ова беше само накратко!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 1:10 am

Јас за Љубе Бошковски ќе гласам, најпатриот ми е.
Во Велес не знам scratch Аце Коцевски ни го среди градот и е против Топилница, ама партијата негова не ме бендисува.. :roll:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 1:39 am

Ја гледам дебатава на А1 и смешно ме фати:

Останатите го скапаа од критикување Иванов зашто не дошол на дебатава и оп - им се појави сред дебата lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 2:06 am

МОЛК.....немој некој да збори сега! Македонија Македонија Македонија
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 2:14 am

Леле како ќе издржиме lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyСаб 21 Мар 2009, 2:22 am

eftimoskatb напиша:
Ја гледам дебатава на А1 и смешно ме фати:

Останатите го скапаа од критикување Иванов зашто не дошол на дебатава и оп - им се појави сред дебата lol! lol!

Со исклучок на некои останатите беа типични педераши, пред се мислам на Бошковски, Ружин и нормално докажаниот меѓу нив, Данаилов Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 4:19 pm

Немој после да излезе дека оваа чудо ( спрејот ) е радиоактивен, ке имам последици, еден нокт помалку за грицкање !?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 6:28 pm

GokaGrozni напиша:
Немој после да излезе дека оваа чудо ( спрејот ) е радиоактивен, ке имам последици, еден нокт помалку за грицкање !?

Така од повеќе избори и ке се одучиш од грицкање нокти lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 7:07 pm

Го остварив своето граѓанско право: Гласав и на трите папири (зелен, кафеав и црвем чинам беа scratch ) и морам да кажам дека во периодот кога гласав (околу 14 часот 33 минути и 59 секунди) во избирачкото место кај што гласав, немаше ништо невообичано (да не кажам недемократски), ниту видов униформирани полицајци, ниту нечиви партиски активисти (агитации), освен оние редовни набљудувачи (мост, обсе и што ти ја знам други невладини организации...)....и тоо.
Македонија
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 7:25 pm

Јас дури сега одам! Ај држете ми среќа да не чекам многу! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 7:59 pm

Јас гласаХ! Многу кутии, разбираш!?

Сепак за Љубе, оти многу книжевно издржан ми се виде слоганот „Еден сум од вас, а не еден пред вас“ :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 8:00 pm

SiNaPsA` напиша:
(околу 14 часот 33 минути и 59 секунди)

Тоа му доаѓа некаде околу 14 часот и 34 минути?
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 8:07 pm

I jas glasav i kaj nas kako i sekogas mirno e,nemame nikakvi problemi.(pu pu pu da ne gi urocam :D)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 8:15 pm

eftimoskatb напиша:
SiNaPsA` напиша:
(околу 14 часот 33 минути и 59 секунди)

Тоа му доаѓа некаде околу 14 часот и 34 минути?
Пааа, поточно 1 секунда и 26 минути пред 15 часот Smile
Заборавив да кажам: Ред чекав 7 минути и 28 секунди :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 8:15 pm

Scarlett O'Hara напиша:
I jas glasav i kaj nas kako i sekogas mirno e,nemame nikakvi problemi.(pu pu pu da ne gi urocam :D)

Баш сакав да те прашам како помина, зашто прееска на А1, и Ростуше го спомнаа меѓу неотворените гласачки места поради снегот!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 8:23 pm

eftimoskatb напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
I jas glasav i kaj nas kako i sekogas mirno e,nemame nikakvi problemi.(pu pu pu da ne gi urocam :D)

Баш сакав да те прашам како помина, зашто прееска на А1, и Ростуше го спомнаа меѓу неотворените гласачки места поради снегот!
Vo opstinata ima i nekoi sela sto se po nekolku ziteli i epten se losi uslovite tamu u ne mozat da se probijat!Eve pr.Lazaropole e vo opstina Mavrovo-Rostuse i ne znam dali se glaslo tamu poso ima navrnato mnogu sneg,a malku ziteli se i tesko deka cistele nataka.
Kaj nas bas vo Rostuse se e vo red. :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyНед 22 Мар 2009, 10:46 pm

Кој победи? Македонија
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 1:50 pm

Билјана напиша:
Кој победи? Македонија

Па како прво победи МАКЕДОНИЈА !!! Благодарение на одлично спроведените избори и тоа што странските новинари останаа без текстови. Останува сега Европејците да видиме дали конечно
ке ги тргнат тие проклети визи, или уште ке не мајтапат.

А кој победи на изборите хмммм ... СДС објавија голема победа се неколку општини но изгледа за нив најважно беше да победат во Струмица и Куманово, другите градови како да не постојат. Колку бедни, посебно оној Емилијано прогласува победа а само што не рикна на плачење. тра-ла-ла тра-ла-ла
Немаат доблест да признаат дека ете изгубиле и дека тоа е воља на народот. Од друга страна нивниот кандидат за градоначалник во Штип уште пред полноќ коректно го призна поразот и на кандидатот од ВМРО прв му ја честита победата.


Последната промена е направена од Venco на Пон 23 Мар 2009, 1:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 1:51 pm

ерор
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 5:12 pm

Емилијан го видов многу се здебелил и огрдел.Се смешкаше со сила иронично, а погледот му беше тажен :silent:

Ноќеска чув дека Иванов водел многу пред Фрчко, а во Велес е згужвана работата уште не се знае.Многу бе луѓе имаат доверба во Аце Коцевски.. :roll:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 8:56 pm

Venco напиша:
Билјана напиша:
Кој победи? Македонија

Од друга страна нивниот кандидат за градоначалник во Штип уште пред полноќ коректно го призна поразот и на кандидатот од ВМРО прв му ја честита победата.

Тоа баш прееска го чув на вести и звучеше МНОГУ КОРЕКТНО! Си реков: Еве ја конечно политичката култура во Македонија.... Алал да му е на човекот, а и на градоначалникот од ВМРО кој веднаш после него рече дека ќе биде градоначалник на сите штипјани.
Не знам дали е во практиката така, ама навистина беше убаво да се чуе!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 10:22 pm

А ако Љубе му ги даде гласовите на Фрчко, ќе одам ќе му мавнам еден БОКС!!!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 10:31 pm

eftimoskatb напиша:
А ако Љубе му ги даде гласовите на Фрчко, ќе одам ќе му мавнам еден БОКС!!!
На Љ.Д.Ф. ли ?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 10:39 pm

eftimoskatb напиша:
Venco напиша:
Билјана напиша:
Кој победи? Македонија

Од друга страна нивниот кандидат за градоначалник во Штип уште пред полноќ коректно го призна поразот и на кандидатот од ВМРО прв му ја честита победата.

Тоа баш прееска го чув на вести и звучеше МНОГУ КОРЕКТНО! Си реков: Еве ја конечно политичката култура во Македонија.... Алал да му е на човекот, а и на градоначалникот од ВМРО кој веднаш после него рече дека ќе биде градоначалник на сите штипјани.
Не знам дали е во практиката така, ама навистина беше убаво да се чуе!

Досегашниот градоначалник беше од СДС, коректно си ја тераше работата освен што во локалната самоправа за неговиот мандат запосли дваестина особи, ама све членови на СДС нели. Се прашувам како ке функционира новоизбраниот градоначалник со сите тие советници од СДС, јали ке има метла Question


Последната промена е направена од Venco на Пон 23 Мар 2009, 10:52 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 EmptyПон 23 Мар 2009, 10:52 pm

eftimoskatb напиша:
А ако Љубе му ги даде гласовите на Фрчко, ќе одам ќе му мавнам еден БОКС!!!

МИслам дека нема да биде така, едно е некој од членството и на ДПМНЕ и на ДП да гласаат за него но во вториот круг наместо за Иванов да гласаат за Фрчко, не ми се верува Evil or Very Mad Единствено може тајно да се повика на бојкот да не се надмине цензусот од 40%, мада и тоа ми е неверојатно, бидејки Селмани мора да ги насочи неговите гласови према Иванов исто ке биде и со ДУИ така да моето мислење дека Иванов нема да има проблем.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content





Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Локални и претседателски избори - Март`09   Локални и претседателски избори - Март`09 - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Локални и претседателски избори - Март`09
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: