ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Македонска музика - забавна ( комерцијална )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Tose Proeski=Koj li ti grize obrazi   Пон 15 Дек 2008, 8:18 pm

:( 😢
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: за пример   Вто 16 Дек 2008, 7:22 pm

Како Вардар - Зафир Хаџиманов


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Tose Proeski=Igri bez granici   Сре 17 Дек 2008, 6:28 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Драган Каранфиловски - Бојс - Опасно сум вљубен во тебе   Нед 21 Дек 2008, 12:28 am

Од Макфест 1990 (од мое време :lol: :lol: :lol: )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Гиш - Самовилска свадба   Пон 29 Дек 2008, 12:36 am

Гиш - Самовилска свадба
По мое мислење песнава стана антологиска и требаше да оди на Евровизија.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Пон 29 Дек 2008, 1:09 am

SiNaPsA` напиша:
Гиш - Самовилска свадба
По мое мислење песнава стана антологиска и требаше да оди на Евровизија.
Апсолутно се согласувам!
Браво за изборот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ти Можеш- Каролина Гочева   Пон 12 Јан 2009, 4:15 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Vlatko Lozanoski - Obicen Bez Tebe   Вто 03 Фед 2009, 10:59 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 21 Фед 2009, 11:33 amДечкиве се печени за Евровизија, нАли ??

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
hix
Тупаџија
Тупаџија


Број на мислења : 13
Локација : skopje
Регистриран на : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 21 Фед 2009, 1:01 pm

за добри добри се има и други кои беа добри но иако не сум за нив но оваа година со сигурност оди калиопи се надевам нема да биде така некс тајм или влатко илиевскимислам дека беа добри
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 21 Фед 2009, 1:05 pm

hix напиша:
но оваа година со сигурност оди калиопи
Не и е песната за такво нешто, дечкиве се баш заебација, токму такво нешто што е потребно за Евровизија

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 21 Фед 2009, 2:05 pm

GokaGrozni напиша:

Дечкиве се печени за Евровизија, нАли ??
🆒 🆒 🆒 Аплауз то поштуем то поштуем то поштуем
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Вто 03 Мар 2009, 7:54 am

Сама меѓу луѓе .. ..


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Maja Sazdanovska - Bez Pravila   Саб 07 Мар 2009, 4:34 pm

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 09 Мај 2009, 9:59 pm

Уште една евергрин песна...

Мандолина - Јанко Узунов и Цветанка Ласкова
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Вто 02 Јун 2009, 11:47 pm

Меморија - Оган под ѕвездите Македонија

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 27 Јун 2009, 8:40 pm

Знам дека пред некое време Тања ја бараше песнава. Smile

Браво бе мајстори.


П.С.
Песнава ја имаше и на најавната шпица на Еднооки. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Баклава-твојте очи лено   Пон 29 Јун 2009, 10:53 pm

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Вто 30 Јун 2009, 1:07 am

Бе Перо напиша:
Знам дека пред некое време Тања ја бараше песнава. SmileА, ја најдов тогаш, да Smile А и во саботата ја слушав во живо! Стварно се страва момците.... Тоо
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Вто 07 Jул 2009, 7:57 pm

„На срцево имам тетовирано еден збор: извини, душо...“
И сега кој збор го има истетовирано: извини или душо? Зошто нели еден е... тра-ла-ла

Шала на страна, убава е песната.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Чет 03 Сеп 2009, 9:36 pm

Добра е, добра.

Karolina Gočeva feat. Sky Wikluh - Kraj
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Пет 06 Ное 2009, 4:03 pm

Два стари волци: Владо Јаневски & Влатко Стефановски


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Пет 04 Дек 2009, 10:00 pm

Љуби ме, и главата горе! - Зафир Хаџиманов и Сенка Велетанлиќ