ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Македонска музика - забавна ( комерцијална )

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Синдарела
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 21
Регистриран на : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Саб 25 Окт 2008, 2:19 pm

Имаме многу надарени македонски гласови,ама не секој знае добро да испее секоја песна!Ја поштувам многу КАЛИОПИ,КАРОЛИНА,може и Марјан Стојановски ама он почна нешо шунт музика да ми пласира така да веќе неможе ни да се пофали многу многу!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.fantasytrend.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Нед 26 Окт 2008, 2:19 pm

Одлична тема ама брзо ќе се исцрпи зашто тоа што кај нас е музичка сцена некаде е пародија bounce
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Вто 28 Окт 2008, 3:57 am

Мислам дека имаме добри пејачи/ки ама не ги цениме доволно. Второ, многу малку се вртат нивни песни по телевизии и радија (со ретки исклучоци).
Мислам дека пред некоја година се зборуваше за правилник/закон за тоа колкав процент на македонска музика мора да ја има во програмата на телевизиите и радијата, ама не знам дали се донесе или не. Јас лично подржувам ваков правилник/закон за заштита на македонската музика.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Славе Димитров - Чија си   Сре 29 Окт 2008, 3:28 am

Уште еден доајен на македонската музика.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ѕвона ѕвонат - Љупка Димитровска   Сре 29 Окт 2008, 3:40 am

Македонски евергрин !!! Една од многуте песни што до ден денеска се слушаат, а се произлезени од фестивалот Макфест.

П.С. Ете по што е познат Штип, не е само пастрмајлијата, имало и музика (ова беше за Венцо ;) )

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Трајче Манев - Осамен   Сре 29 Окт 2008, 3:45 am

Уште еден макфестовски хит од 1987 год.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Меморија - Нашите слики   Сре 29 Окт 2008, 3:53 am

Песна за консумирање пред спиење. Легендарната група Меморија, во песната пее Ристо Самарџиев.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   Чет 30 Окт 2008, 12:37 am

Сики, така Е!!! За сите песни, едно големо ТАКА Е! :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Студени Нозе - 50 марки   Нед 02 Ное 2008, 5:39 pm

Се сеќавате на овие? :D
(нема видео, само аудио :D)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: калиопи   Пон 03 Ное 2008, 9:13 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: EYE CUE-MAGIJA   Вто 04 Ное 2008, 2:43 am

Оваа песна е нова и многу ми се допадна кога ја чув иако оваа група не ја знам
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: NEXT TIME-НЕ ВЕРУВАМ ВО ТЕБЕ   Вто 04 Ное 2008, 2:47 am

И ПЕСНИЧКАВА Е ДОБРА ,А И ДЕЧИЊАВА СЕ СЛАТКИ :oops:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ѓоко Таневски - Новиот Ден   Нед 09 Ное 2008, 4:20 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Robert Bilbilov - Ne Me Drzi Mesto   Нед 09 Ное 2008, 4:25 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Џафер - Сонце за три светови   Пон 10 Ное 2008, 4:01 am

Уште еден пејач кој така бесчујно исчезна од македонската музичка сцена. а имаше големи хитови.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ти - Тања Станковиќ и Стево Чепишевски   Пон 10 Ное 2008, 8:35 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тања Станковиќ - песна за тебе   Пон 10 Ное 2008, 8:36 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Каролина Гочева - Ружа, Ружица   Чет 20 Ное 2008, 3:11 pm

Чупево има добри песни и во континуитет се појавува со нови песни, спотови, албуми... РЕСПЕКТ sunny
Би било супер да има во Македонија поголем број на активни пејачи, музичари.... scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Elena Risteska & Parketi - Sakam da te galam   Пет 28 Ное 2008, 11:57 pmМалку да се освежиме сите ние, од она што е релативно ново на македонската музичка сцена
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Влатко Стефановски- Џипси Меџик   Саб 29 Ное 2008, 1:12 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ристо Самарџиев и Питер Џон - Паричка (Макфест 89`)   Пон 08 Дек 2008, 1:02 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Трајче Манев - Осамен (Макфест 87`)   Пон 08 Дек 2008, 1:05 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Куку Леле   Пон 08 Дек 2008, 1:13 am

Групава ја снема нешто во последно време???

Куку Леле - Ме канат на свадба

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Каролина и Тавитјановци - Дафино вино црвено   Пон 08 Дек 2008, 1:55 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Supehiks - Rade   Пон 15 Дек 2008, 5:55 pmPozdrav za Gala! :MK:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Македонска музика - забавна ( комерцијална )   

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонска музика - забавна ( комерцијална )
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: