ФОРУМОТ Е НАШ
Топ 50 највлијателни шупаци у МК 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Топ 50 највлијателни шупаци у МК 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Топ 50 највлијателни шупаци у МК

Go down 
+6
Scarlett O'Hara
SiNaPsA`
Pancho Villa
CENTO
GokaGrozni
toise
10 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 29 Сеп 2008, 5:24 pm

После топ листата на 100 највлијателни неполитичари од магазинот Глуобус (поправете ме ако грешам), раперот и блогер Стиховен Калибар на неговиот блог објави пост со наслов кој е всушност и наслов на темава...


1.Бојан Тртин-Давајгаз и љубител на краставици

2.Бранко Црвенковски-Фалсификат претседател и гробарот на Македонија

3.Љубчо Георгиевски-Бивши премиер и блгарин

4.Штерјо Наков-Транзициски бандит

5.Трифун Костовски-Масон и градски курајбер

6.Владимир Милчин-Сурушоид и петоколонаш

7.Бранко Геровски-новинарско пискарало и гркофил

8.Мирјана Најчевска-Антихрист

9. Киро Глигоров-Самуилов војник

10.Влатко Стефановски-Стар за рокенроол млад за у пензија

11.Јован Јованов-Џеј Џеј оу Џи владика Радишански

12.Елвир Мехич-Левото маде на Џеј Џеј

13.Драган Павлович Латас-Вмроец со српско потекло

14.Минчо Јорданов-Транзициски бандит

15.Ерол Ризаов-Комуњарско дрндало и петоколонаш

16.Сашо Орданоски-Хоштаплер парекселанс

17.Ѓунер Исмаил-Анален аналитичар и перач на мозгови

18.Тони Зен-сопственик на џип

19.Врчак-Плагијатор на амерички песни и син на Миодраг

20.Саво Коцарев-Адвокат на ѓаволот

21.Иво Јанковски-менаџер на квази певачи од М ту

22.Љубомир Фрчковски-педофил и мрчатор од Правен

23.Елена Ристеска-цицлеста певачица

24.Владо Јаневски-плагијатор на руски песни

25.Бранко Тричковски-Марксиситичко лигле и новинарски абдал

26.Иван Катарџиев-Петоколонаш во Ману

27.Петар Гошев-Гувернерско ташаче

28.Игор Ивановски-Шема-Комуњарски изрод

29. Хари Костов-Банкарски дилетант

30.Јани Макрадули-Комуњарски чконтар

31.Доста Димоска-бивша професорка по марксизам

32.Сара Леши-Лепотица и ороспија

33.Тито Петковски-Тројански коњ

34.Васил Топурковски-Амерички шпион и тајванска бараба

35.Јован Вранишковски-српски клисар у Македонија

36.Роберт Поповски-новинарско лигле и хемороид од Канал 5

37.Сузана Ѓавазова-Турбо фолк креатура

38.Елена Велеска-Турбо фолк шљакотина

39.Мирко Попов-ДЈ дилетант и џанкер

40.Лила Филиповска-Медиумска и градска ороспија

41.Ивона Талевска-швалерката на Латас

42.Тамара Тодевска-дебелата певачица

43.Бојана-влашката певачица

44.Драган Вучиќ-Сељакот од Мирковци

45.Амди Бајрам-бивши продаач на портоколада и шушкавци а сегашен цигански тајкун

46.Мики Црнокрак-Манекенски преварант на малолетнички

47.Љубисав Иванов-Ѕинго-Кратовски деспот и производител на вода од чешма

48.Ристо Пенов-Селанче доселено во Скопје и бивши градски лопов

49.Ленче Софрониевска-Сопственичка на безброј дуќани у ГТЦ

50.Стиховен Калибар-Рапер и дежурен критичар на политичките гниди и шупаците од музичката естрада



п.с.Во топ листава нема ниеден од рамковните браќа затоа што доколку ги набројам листата ќе брои 100 шупаци
превземено одовде


Последната промена е направена од toise на Пон 29 Сеп 2008, 8:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Замерка !!   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 29 Сеп 2008, 6:22 pm

Ти фали вовед на темава,пародија е или не е ?? Question Question ?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 29 Сеп 2008, 6:27 pm

GokaGrozni напиша:
Ти фали вовед на темава,пародија е или не е ?? Question Question ?
тешка заебанција а воведот од секогаш ми бил слаба страна па ако може да го скокниме
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Секоја чест типов е за на душевно   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyВто 30 Сеп 2008, 1:06 am

ЛЕЛле какви се ови изрази типов заслижува оскар за животно дело ме насме до солзи шљакотина bounce bounce
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyСаб 04 Окт 2008, 7:18 pm

Влатко не заслужува да биде на листата afro
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyСаб 04 Окт 2008, 8:00 pm

Pancho Villa напиша:
Влатко не заслужува да биде на листата afro
Истото важи и за Владо Јаневски 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyСаб 04 Окт 2008, 8:06 pm

SiNaPsA` напиша:
Pancho Villa напиша:
Влатко не заслужува да биде на листата afro
Истото важи и за Владо Јаневски 8)
СЕ СЛОЖУВАМ СО ТЕБЕ
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyСаб 04 Окт 2008, 8:13 pm

Jas ne bi se slozila i so toa Mirjana Najcevska da bide na listata!
Mozebi ne veruva vo Gospod no se dodeka nikomu loso ne pravi nema zosto da e na ovaa lista!
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyСаб 04 Окт 2008, 9:56 pm

ОК Ама тоа е негово право да стави кого сака,има тука и интересни ликови ама човекот мисли дека се тоа први 50 шупаци bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: А Тијана???   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 12:39 am

Како ја нема Тијана Дапчевиќ на листава?

Описот би бил ваков: одродена Македонка која што мисли дека, ако се преселила да живее во Белград, направила некое врвно дело вредно за почит. Збори српски секаде, што само по себе не ми пречи, но знам дека 20 и кусур години живееше и работеше тука, а сега пет пари не дава за Македонија. Не делува за стабилна личност, оди како што ќе дувне ветрот, а откако се пресели горе, испеа песна „Ова е земја на моите сништа“ што секако не се однесуваше за Македонија.
Еден ден е рокерка, друг ден пее поп, во еден момент е Македонка, а во друг- стара Белграѓанка со карактеристичен сленг, па дава имиња на кафичи, се занесува на кривини...

Нека прошета.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi


Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 1:03 am

Бе Перо напиша:
Како ја нема Тијана Дапчевиќ на листава?

Описот би бил ваков: одродена Македонка која што мисли дека, ако се преселила да живее во Белград, направила некое врвно дело вредно за почит. Збори српски секаде, што само по себе не ми пречи, но знам дека 20 и кусур години живееше и работеше тука, а сега пет пари не дава за Македонија. Не делува за стабилна личност, оди како што ќе дувне ветрот, а откако се пресели горе, испеа песна „Ова е земја на моите сништа“ што секако не се однесуваше за Македонија.
Еден ден е рокерка, друг ден пее поп, во еден момент е Македонка, а во друг- стара Белграѓанка со карактеристичен сленг, па дава имиња на кафичи, се занесува на кривини...

Нека прошета.

plus bremena e 4 ili 5 mesec i se fali deka uste pie i pusi e aj sea ti vidi so coek e :P
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 1:15 am

ivi напиша:

plus bremena e 4 ili 5 mesec i se fali deka uste pie i pusi e aj sea ti vidi so coek e :P
Одамна сфатив шо чоек е она... И секогаш ми се чини дека со потсмев гледа на Македонија, ко „глеј од кај дојдов, среќа шо сум сега у Белград“.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 1:47 am

ЧЕНТО напиша:
ОК Ама тоа е негово право да стави кого сака,има тука и интересни ликови ама човекот мисли дека се тоа први 50 шупаци bounce
I nase pravo e da ne se slozime deka site 50 se supaci!Neli tuka sme da razminime mislenja!Sekoj neka si go kaze svoeto kako i nie sto napravivme! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 1:55 am

Бе Перо напиша:
ivi напиша:

plus bremena e 4 ili 5 mesec i se fali deka uste pie i pusi e aj sea ti vidi so coek e :P
Одамна сфатив шо чоек е она... И секогаш ми се чини дека со потсмев гледа на Македонија, ко „глеј од кај дојдов, среќа шо сум сега у Белград“.


Ne, ne, pogresna procena 100%!!!
Voopsto nee taka i voopsto nee takva Tijana!!! Prvo, ja poznavam od mnogu porano, dodeka sestra i uste kakase vo peleni se zapoznav so niv, tuka vo Struga. Odamna ne sum ja videla, se razminavme prosla zima, nie vo Srbija, a taa tuka ne barala. Propustiv da ja vidam, za zal. No toa nee bitno!!!
Sekogas, sekogas, koga gostuva po srpski televizii, ne propusta da kaze nesto za Makedonija i da zboruva makedonski!! Ni vo eden moment ne napravila nikakva (niti) aluzija deka vo Makedonija nesto ne cini, a kamo li da se podsmeva. Deka mele belgradski sleng, mele, ama nema zosto da i se zameri - site belgragani se, jebote, u takvom fazonu!!!
A komentarov me pogodi, zatoa sto i licno se prepoznav, samo vo obratna nasoka!!!
Mnogu moi (rodnini, prijateli) mi zamerile sto "otkako sum tuka poveke ja sakam Makedonija od kolku sopstvenata tatkovina"!!?? Luge, tuka nema poveke i pomalce: ili sakas ili ne!!! Jas ne mozam da zaboravam od kade sum i toa da ne mi e bitno. No ne mozam da ignoriram nitu fakt deka sum tuka, sakam da sum tuka, moite deca sum gi rodila tuka, rodnini po krv nemam, ama po nekoi 'tajni vezi' si gi steknav, prijatelite znaci. Dvaeset godini disam tuka, se raduvam, taguvam, sonuvam,....tuka. Me vospitale da pocituvam svet okolu sebe, no i da baram pocituvanje, pa taka i se odnesuvam. Nekoj tuka prepoznava "nesto drugo" edinstveno poradi faktot sto sum 'dojdenka'. Tesko e da se razbere sostojbata na 'dojdencite' ili 'pobegulji' (ako sakate Smile ), koga ednite se luti sto ste si zaminale 'tamu', a drugite sekogas Ve prozivaat sto ste dosle od 'nekade'. Jas imam sreka sto znam da se nosam so takvite situacii i da uzivam naprosto, provociranja (od dvete strani) da gi pretvoram sekogas vo sopstven trijumf. I da ne gusam poveke: nemate pojma kolkava e privilegija da sakas podednakvo dve drzavi, dve nacii, so site nivni doblesti i mani, voedno da bides patriota i na dvete. Jas se custvuvam privilegirana, veruvajte. :heart: sunny :heart:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi


Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 2:03 am

ogromno izvini ako sum te navredila so nesto veruvaj ne bilo so namera niti pak imase takva tendencija postot. go poddrzav Be Pero onaka cisto radi toa za sto se slozuvam so del od toa so imase pisano za toa i dodadov nesto so go slusnav vcera...ne sum luda po tijana ama ne ja ni mrazam nejzino pravo kako se deklarira i custvuva ednostavno ne ja obozavam a ne poradi toa sto zboruva srpski a ne makedonski tuku od ednostavna pricina so ne mi e bas naj naj...sepak toa e moe mislenje i nikako ne bese so namera da navredi nekoj posebno ne Vas Gala...izvinete uste ednas i nemoj pogresno da me svatite pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 2:36 am

ivi напиша:
ogromno izvini ako sum te navredila so nesto veruvaj ne bilo so namera niti pak imase takva tendencija postot. go poddrzav Be Pero onaka cisto radi toa za sto se slozuvam so del od toa so imase pisano za toa i dodadov nesto so go slusnav vcera...ne sum luda po tijana ama ne ja ni mrazam nejzino pravo kako se deklarira i custvuva ednostavno ne ja obozavam a ne poradi toa sto zboruva srpski a ne makedonski tuku od ednostavna pricina so ne mi e bas naj naj...sepak toa e moe mislenje i nikako ne bese so namera da navredi nekoj posebno ne Vas Gala...izvinete uste ednas i nemoj pogresno da me svatite pozdrav


Ivi, voopsto ne se navrediv! cheers Ne ja branam nitu jas Tijana, samo, veke kazav, deka samata se prepoznav vo komentarite, pa nekako mi izleta 'odbranata'. :lol: Se pocuvstvuvav 'povikana' da objasnam, so namera da ne se otfrla 'svoj' covek poradi pogresna procenka.
Ne sum nitu jas luda po nejzinata muzika, ne po taa sto ja pee od kako e vo Belgrad. Dobra e koga pee bluz, dzez, rok. No i samata si prizna deka ja somlela Pink produkcija (citaj-dobre pare!), pa zapeala toa sto nekogas debelo prezirala!!
Znaci - voopsto za nisto ne se nalutiv!!! (Koga sum luta, toa i go kazuvam, nekoi me znaat od nekoi 'drugi' mesta, pa mozat da potvrdat. :lol: )
pozzzzzzzzz i za tebe
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi


Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 2:39 am

Gala напиша:
ivi напиша:
ogromno izvini ako sum te navredila so nesto veruvaj ne bilo so namera niti pak imase takva tendencija postot. go poddrzav Be Pero onaka cisto radi toa za sto se slozuvam so del od toa so imase pisano za toa i dodadov nesto so go slusnav vcera...ne sum luda po tijana ama ne ja ni mrazam nejzino pravo kako se deklarira i custvuva ednostavno ne ja obozavam a ne poradi toa sto zboruva srpski a ne makedonski tuku od ednostavna pricina so ne mi e bas naj naj...sepak toa e moe mislenje i nikako ne bese so namera da navredi nekoj posebno ne Vas Gala...izvinete uste ednas i nemoj pogresno da me svatite pozdrav


Ivi, voopsto ne se navrediv! cheers Ne ja branam nitu jas Tijana, samo, veke kazav, deka samata se prepoznav vo komentarite, pa nekako mi izleta 'odbranata'. :lol: Se pocuvstvuvav 'povikana' da objasnam, so namera da ne se otfrla 'svoj' covek poradi pogresna procenka.
Ne sum nitu jas luda po nejzinata muzika, ne po taa sto ja pee od kako e vo Belgrad. Dobra e koga pee bluz, dzez, rok. No i samata si prizna deka ja somlela Pink produkcija (citaj-dobre pare!), pa zapeala toa sto nekogas debelo prezirala!!
Znaci - voopsto za nisto ne se nalutiv!!! (Koga sum luta, toa i go kazuvam, nekoi me znaat od nekoi 'drugi' mesta, pa mozat da potvrdat. :lol: )
pozzzzzzzzz i za tebe

milo mi e sto se razbravme ne sakam da se zameram so nikoj kako i da e.. Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Темава да се заклучи!   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 3:44 am

Јас сум за тоа темава да се заклучи и да не се пишува на неа од следниве причини.
- Листава е превземена од блог и добро е тоа што е поставен линк до блогот и секој што има да си каже нешто може да си каже таму ако сака а можеби таму ќе добие и одговор од авторот.
- Сите горенаведени се јавни личности и нормално е да се под лупа на народот но според мене сепак треба да се задржиме на коментари на поедини ставови и дела на личностите а не да навлегуваме и во анализа на нивниот изглед или приватно однесување. Коментари од типот овој е ваков овој е таков не ми се допаѓаат воопшто, сосема друго е да има дебата околу постапки или ставови на некои од горе наведениве што да речеме позитивно или негативно влијаеле за афирмацијата или напредокот на нашата држава.
- Скоро за сите горенаведени и јас си имам некое мислење ама не би си дозволил никој од нив да наречам „ШУПАК“ а за нивното влијане исто е дискутабилна работата, еве на пример 50 на листата се поставил самиот составувач на листата а јас за него не сум ни чул предходно. Какво влијание тој имал врз мене и за Македонија?
- Се коси со некои од правилата на форумот.(со личните навреди)
И темава е поставена во забава а мене ич не ми е забавно да вреѓам.
Ако може да се свртиме кон попозитивни работи а не само да се вреѓаме и расправаме.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 11:05 am

Gala напиша:

Ne, ne, pogresna procena 100%!!!
Voopsto nee taka i voopsto nee takva Tijana!!! Prvo, ja poznavam od mnogu porano, dodeka sestra i uste kakase vo peleni se zapoznav so niv, tuka vo Struga. Odamna ne sum ja videla, se razminavme prosla zima, nie vo Srbija, a taa tuka ne barala. Propustiv da ja vidam, za zal. No toa nee bitno!!!
Sekogas, sekogas, koga gostuva po srpski televizii, ne propusta da kaze nesto za Makedonija i da zboruva makedonski!! Ni vo eden moment ne napravila nikakva (niti) aluzija deka vo Makedonija nesto ne cini, a kamo li da se podsmeva. Deka mele belgradski sleng, mele, ama nema zosto da i se zameri - site belgragani se, jebote, u takvom fazonu!!!
A komentarov me pogodi, zatoa sto i licno se prepoznav, samo vo obratna nasoka!!!
Mnogu moi (rodnini, prijateli) mi zamerile sto "otkako sum tuka poveke ja sakam Makedonija od kolku sopstvenata tatkovina"!!?? Luge, tuka nema poveke i pomalce: ili sakas ili ne!!! Jas ne mozam da zaboravam od kade sum i toa da ne mi e bitno. No ne mozam da ignoriram nitu fakt deka sum tuka, sakam da sum tuka, moite deca sum gi rodila tuka, rodnini po krv nemam, ama po nekoi 'tajni vezi' si gi steknav, prijatelite znaci. Dvaeset godini disam tuka, se raduvam, taguvam, sonuvam,....tuka. Me vospitale da pocituvam svet okolu sebe, no i da baram pocituvanje, pa taka i se odnesuvam. Nekoj tuka prepoznava "nesto drugo" edinstveno poradi faktot sto sum 'dojdenka'. Tesko e da se razbere sostojbata na 'dojdencite' ili 'pobegulji' (ako sakate Smile ), koga ednite se luti sto ste si zaminale 'tamu', a drugite sekogas Ve prozivaat sto ste dosle od 'nekade'. Jas imam sreka sto znam da se nosam so takvite situacii i da uzivam naprosto, provociranja (od dvete strani) da gi pretvoram sekogas vo sopstven trijumf. I da ne gusam poveke: nemate pojma kolkava e privilegija da sakas podednakvo dve drzavi, dve nacii, so site nivni doblesti i mani, voedno da bides patriota i na dvete. Jas se custvuvam privilegirana, veruvajte. :heart: sunny :heart:
Гала... во мојот коментар само посочив јавна личност која не ми се допаѓа. Извини ако те погодил коментарот, но мојот текст се однесуваше на Тијана и само на Тијана. На никој друг.
Кај неа ми пречи фолирањето и глумењето нешто што не е. Не ми беше целта да ја навредам Србија и нејзиниот народ. На ниту едно место во моите постови не сум го спомнал тоа, напротив по безброј пати сум кажал дека политика апсолутно не ме интересира. Еднаш случајно фатив некое интервју со неа во кое го исмеваше македонскиот јазик (членувањето на зборовите со -та,-то, додавката „че“ на крајот од некои зборови...), па затоа и така искоментирав.
И јас, како и сите други, имам право на сопствено мислење. Таа (Тијана) со ниеден потег во својата професионална кариера не ги придобила моите симпатии.
Тотално небитно музичко име на овие простори со ниедна добра песна.
Дали, на пример, после 10 години некој ќе си рече „Леле каква песна е оваа, ја пееше една многу добра пејачка Тијана?“ ??? Нема.

Имам право да не сакам некоја јавна личност, нели?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 3:32 pm

Be Pero - sekako deka gi ima mnogu za 'ne sakanje'. Ne spomnav nikade deka nekoj e navreden ili pogoden! Sega izgleda kako da ne se razbirame, a na isto mislime! Pa forumite se mesto tokmu za toa: da vidime kolku sme razlicni ili slicni. A javnite faci zasluzuvaat da bidat na tapet, pred se poradi toa sto i ne sme prasani kolku sakame da ni gi okupiraat zivotite so se i sesto. Ismevanjeto na bilo koj jazik e jadno,infantilno. I zasluzuva osuda sekako. Toa moze da go pravi nekoj koj ne naucil nisto vo vrska so jazicite. Bukvalno nisto!!! Ke mora da povtoram: samo si prepoznav nekoi 'situacii' i vo moment iskomentirav mozebi poveke licno. Ne pomisliv deka ke mora da se objasnuvame tolku. Znaci, nema nedorazbiranje, idemo dalje, se e ok! sunny
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 3:37 pm

А сепак да се затвори (заклучи) оваа тема. Што викате?
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 3:41 pm

СтончиС напиша:
А сепак да се затвори (заклучи) оваа тема. Што викате?
и јас сум за тоа
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyПон 06 Окт 2008, 3:50 pm

СтончиС напиша:
А сепак да се затвори (заклучи) оваа тема. Што викате?



Vo prethodniot post ti veke obrazlozi i zosto! Se slagam so tvoeto viduvanje, pa da ne povtoruvam. Moze 'kluc', ne e nesto bez sto se ne moze.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Ајдеееееееееееее   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyВто 07 Окт 2008, 1:26 pm

Па вие сте ја дотерале до далеку работава со листава,како што дополи некој на мојот втро пост на темава,извини ако згрешам ама мислам дека беше,еј заборавив ај нема врска кој беше ама потполно е во право.Ова е за забава а тоа значи и дека можеме да коментираме се и сешто за тие и за други јавни личности,за личности кои ги познаваме или не,да нагаѓаме за тоа какви се или не се,ама не се согласувам да се заклучи темава,па нели е тупење?
А Гала се најде како повикана,барем како таква се почуствувала,да одговори за мслењето на Бе Перо за Тијана и за тоа каква шљакотина била,Гала верувај Бе перо немал никакви намери да те навреди ниту тебе ниту бил кој иселеник или доселеник,зашто момакот не е таков,тоа повеќе би ми стоеле мене,за жалост.Затоа да си продолжиме со коментари за листава и ајде да додадеме и некој свој фаворит-коњак на листава еве на пример јас би го додал и комшијата до мене,или еве друг, на пример Миленко Неделковски,упс ми се испушти сега ќе падне шпионажа еххехеехехехе,тупење тупење и само рокенрол bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК EmptyВто 07 Окт 2008, 2:08 pm

ОК е, Гала cheers Се разбираме...

И да, Ченто така е, само не би се сложил дека си лош, напротив, ти си еден кул рокер и тоа правник! ;) cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ 50 највлијателни шупаци у МК   Топ 50 највлијателни шупаци у МК Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Топ 50 највлијателни шупаци у МК
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: