ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Најдобри не-рок песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 18 Сеп 2008, 5:15 pm

Гласини се тоа.... За „01.30“. Јас обично си легнувам многу порано! :lol: :lol: :lol:

Фала Гока, драг ми е поздравот ;)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 18 Сеп 2008, 5:50 pm

Sinapsa moram da te pofalam,izborot na pesni e odlicen:Tracy Chapman i Tose cheers
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Eagles - Hotel California   Чет 18 Сеп 2008, 9:44 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Shania Twein - Ka Ching   Чет 18 Сеп 2008, 9:56 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Los lobos - La bamba!!! :)))   Пет 19 Сеп 2008, 2:42 amAY AY AY AY AY!!!!! geek
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: James THE KINGBrown-SEX mAcHinE   Саб 20 Сеп 2008, 12:16 am

bounce
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Crowded House - Weather With You   Вто 23 Сеп 2008, 3:47 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Hyperactive! - Thomas Dolby (HQ Audio)   Сре 24 Сеп 2008, 2:58 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Manu Chao - Clandestino   Сре 24 Сеп 2008, 11:33 pmПоздрав до драгите пријатели од форумот.....PEACE AND FREEDOM!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Cuba Libre - Late Night Dance Performance   Чет 25 Сеп 2008, 12:02 am

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Focus- Hocus Pocus (live '73)   Чет 25 Сеп 2008, 12:30 am


Оваа песна му ја посветувам на Гока !-знае тој зошто !!!!! Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Pet Shop Boys West End Girls   Чет 25 Сеп 2008, 12:32 am

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Pet shop boys New york city boy   Чет 25 Сеп 2008, 12:54 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: И ова е НЕ-рок песна :)   Чет 25 Сеп 2008, 12:56 am

Поздрав до сите на форумот, ајде весело-весело! cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 25 Сеп 2008, 1:04 am

Ова го има само во РЕПУБЛИКА Македонија! :D

Еве го и lyrics-от:

Сабота е, недела се спремаш
Дал` се бањаш ил` си ставаш крема (Нивеа на Гока)
Градинарот пред да купи црви
те излажа дека ти е први. (х2)

(Рефрен)
Градинарот цвеќето го расне,
Ти нервозна три дена ти касне,
сама седиш натажена, а-а-а
Натажена, немажена.

(Шо мислеше, шо мислеше
ка се онадеше) (х2)

Натажена, немажена.

Градинарот тебе те превари,
те однесе на Хари Мата Хари,
Изненадно тебе ми те ќари,
а на мене фикус ми подари. (х2)

(Рефрен)...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: George Michael & MJB -    Чет 25 Сеп 2008, 1:05 am

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 25 Сеп 2008, 1:06 am

Бе Перо напиша:
Ова го има само во РЕПУБЛИКА Македонија! :D

Еве го и lyrics-от:

Сабота е, недела се спремаш
Дал` се бањаш ил` си ставаш крема (Нивеа на Гока)
Градинарот пред да купи црви
те излажа дека ти е први. (х2)

(Рефрен)
Градинарот цвеќето го расне,
Ти нервозна три дена ти касне,
сама седиш натажена, а-а-а
Натажена, немажена.

(Шо мислеше, шо мислеше
ка се онадеше) (х2)

Натажена, немажена.

Градинарот тебе те превари,
те однесе на Хари Мата Хари,
Изненадно тебе ми те ќари,
а на мене фикус ми подари. (х2)

(Рефрен)...
Браво бе Бе Перо !
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 25 Сеп 2008, 1:14 am

Morpheus напиша:

Браво бе Бе Перо !
Фала! cheers

Куде е Гока, цел д`н га нема?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Чет 25 Сеп 2008, 1:18 am

МНОГО Е УМОРАН БЕШЕ 24 ЧАСА НА РАБОТА !
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Me llaman calle-Manu Chao   Пет 26 Сеп 2008, 12:03 am

🇳🇴 bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Браво за Manu Chao!   Пет 26 Сеп 2008, 12:05 am

Manu Chao - Tombola


La vida es una tombola...


Последната промена е направена од Бе Перо на Пет 26 Сеп 2008, 12:49 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Manu Chao - Me Gustas Tu   Пет 26 Сеп 2008, 12:08 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Santana&Mana- Corazon Espinado   Пет 26 Сеп 2008, 3:12 pm

Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ghostbusters   Саб 27 Сеп 2008, 3:41 pm


Вчера го имаше филмов и ми текна на песнава. affraid :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ко је ДАСА у Екстази ???   Саб 27 Сеп 2008, 9:37 pm

Morpheus напиша:
Оваа песна му ја посветувам на Гока !-знае тој зошто !!!!! Basketball
Еве ти посветене песна и на теба,фит-фит смо ;)


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобри не-рок песни
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: