ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Најдобри не-рок песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Саб 27 Сеп 2008, 9:51 pm

Бе Перо напиша:
Ова го има само во РЕПУБЛИКА Македонија! :D

Еве го и lyrics-от:

Сабота е, недела се спремаш
Дал` се бањаш ил` си ставаш крема (Нивеа на Гока)
Градинарот пред да купи црви
те излажа дека ти е први. (х2)

(Рефрен)
Градинарот цвеќето го расне,
Ти нервозна три дена ти касне,
сама седиш натажена, а-а-а
Натажена, немажена.

(Шо мислеше, шо мислеше
ка се онадеше) (х2)

Натажена, немажена.

Градинарот тебе те превари,
те однесе на Хари Мата Хари,
Изненадно тебе ми те ќари,
а на мене фикус ми подари. (х2)

(Рефрен)...

Ај да прајме едно караоке на форумов, многу сакам да ја исполнам нумерава :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Madness - One Step Beyond   Нед 28 Сеп 2008, 2:30 am

Се мислев дали песнава да ја ставам кај рок или не-рок, и најдов дека Madness ги водат како поп/ска бенд.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Tose Proeski - Aria   Нед 28 Сеп 2008, 5:01 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Нед 28 Сеп 2008, 1:53 pm

До Ченто...

Што ти требаше да ја ставиш Me Llaman Calle, се „дрогирам“ со таа песна деновиве. :lol: :lol: Исто како и со најновиот албум на Manu Chao (од лани) кој што не сум ни знаел дека го имам. :lol: Немам зборови да ја изнафалам и групата и албумот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Нед 28 Сеп 2008, 8:19 pm

Бе Перо напиша:
До Ченто...

Што ти требаше да ја ставиш Me Llaman Calle, се „дрогирам“ со таа песна деновиве. :lol: :lol: Исто како и со најновиот албум на Manu Chao (од лани) кој што не сум ни знаел дека го имам. :lol: Немам зборови да ја изнафалам и групата и албумот.
Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: АВТОПАТ   Нед 28 Сеп 2008, 10:04 pmБеше започнат еден разговор таму некаде во планињево и гледам на овој клип од група која беше тема на оној разговор едно автомобилче,па си велам ај нека оди.

What a Face

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Depeche Mode-Policy Of Truth   Нед 28 Сеп 2008, 11:09 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Blink 182-I miss you   Нед 28 Сеп 2008, 11:22 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Phil Collins - Another Day In Paradise   Пон 29 Сеп 2008, 2:07 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Phil Collins - In The Air Tonight   Пон 29 Сеп 2008, 2:08 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Youssou N`Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds   Пон 29 Сеп 2008, 2:10 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Tose Proeski - Is This Love (Whitesnake)   Пон 29 Сеп 2008, 4:21 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Bob Marley - No Woman, No Cry   Вто 30 Сеп 2008, 1:18 am

Легендата...

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 30 Сеп 2008, 1:37 am

GokaGrozni напиша:

Беше започнат еден разговор таму некаде во планињево и гледам на овој клип од група која беше тема на оној разговор едно автомобилче,па си велам ај нека оди.
What a Face

Буба, брате, нормално, е не - југо ќе има ;) ;)

На концертот на Крафтверк во Скопје, со песнава одеше и еден спот на видео-бим и јас целосно откачив кога ја здогледав бубата :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 30 Сеп 2008, 1:38 am

Бе Перо напиша:
Легендата...

Во превод на охридски, вака би му одела песната: „А мор, шо плачиш“ :lol:
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Bob Marley-three little birds   Вто 30 Сеп 2008, 1:39 am

bounce лек за апатија,и лек за враќање на самодовербата
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 30 Сеп 2008, 1:41 am

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Легендата...

Во превод на охридски, вака би му одела песната: „А мор, шо плачиш“ :lol:
lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ама ти не сфаќаш зш така велет Охриѓани. „А мор“ кога ќе го споиш, се добива „Амор“ што на шпански значи „Љубов“ или „Љубов моја“ во случајов. :lol: Тоа Охриѓани така од милост им велет на невестине. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 30 Сеп 2008, 1:45 am

Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Легендата...

Во превод на охридски, вака би му одела песната: „А мор, шо плачиш“ :lol:
lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ама ти не сфаќаш зш така велет Охриѓани. „А мор“ кога ќе го споиш, се добива „Амор“ што на шпански значи „Љубов“ или „Љубов моја“ во случајов. :lol: Тоа Охриѓани така од милост им велет на невестине. :lol: :lol: :lol:

Да, во право си, тоа ќе да му е потеклото на зборот :D

Ај кога си толку по охридскиот, да ми преведиш шо значи: „Онади го пенперено!“
(се извинувам, нема соодветна песна за изразов) :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 30 Сеп 2008, 1:50 am

Тања напиша:


Да, во право си, тоа ќе да му е потеклото на зборот :D

Ај кога си толку по охридскиот, да ми преведиш шо значи: „Онади го пенперено!“
(се извинувам, нема соодветна песна за изразов) :D
Е сега и ти... :lol: Не знам ја тие рабоќе, не су нутриционист... :lol: :lol: :lol:
Ама јас и ти ја погрешивме темата, ова за Тупалка е. :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Нутриционизам   Вто 30 Сеп 2008, 1:55 am

Ајде сега ќе ставиме и една песМа, да не ја онадиме темава:(песнава многу ја пуштав кога бев ди-џеј ;) )
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Leonard Cohen - Dance Me to the End of Love   Сре 01 Окт 2008, 3:49 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Хукер и Цукеро   Сре 01 Окт 2008, 9:17 pm

На темата за џез и блуз многу се спомнува добриот стар Хукер :D , па викам ај и овде да го ставам (со еден исто толку добар стар фраер):

Одлична песна!

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ???   Чет 02 Окт 2008, 5:49 amне е рок Evil or Very Mad

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Shania Twain - Man! I feel like woman   Чет 02 Окт 2008, 5:02 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Shania Twain - Any man of mine   Чет 02 Окт 2008, 5:11 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобри не-рок песни
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: