ФОРУМОТ Е НАШ
СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009

Go down 
+8
GokaGrozni
СтончиС
toise
eftimoskatb
Scarlett O'Hara
SiNaPsA`
Бе Перо
Venco
12 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyВто 20 Јан 2009, 2:15 am

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
Македонските навивачи уште на почетокот на првенството се прогласени за најдобри и највесели навивачи.
Видео ТУКА
Браво! Ќе беше убаво Васко да бидеме дел од ова, нели? :D
...цитат од видеото: „Вино и пиво испило се у ХЕКТОлитрима!“
Се гледа од приложеното :lol: :lol: :lol: Можам да замислам само како е вечерва таму, после победата над Полска!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyВто 20 Јан 2009, 2:33 am

Бе Перо напиша:
Можам да замислам само како е вечерва таму, после победата над Полска!
Еве како било вчера:

А вечерва кој знае колку ХЕКТОлитри пиво и вино се испило живели Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
abrakadabra


Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: победа за утеха   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyВто 20 Јан 2009, 8:10 pm

вака јас како страствен навивач ке кажам дека џабе ке ни биди победата над полска ако не победиме на еден од овие два натпреаври што следат а тоа се со германија и русија и мислам дека не треба да се креваме сега во обалци оти сме ја победиле реперезентацијата на полска , треба да бидиме стрпливи ако сакаме да се пласираме во вториот круг ,а сакаме
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyВто 20 Јан 2009, 8:32 pm

abrakadabra напиша:
вака јас како страствен навивач ке кажам дека џабе ке ни биди победата над полска ако не победиме на еден од овие два натпреаври што следат а тоа се со германија и русија и мислам дека не треба да се креваме сега во обалци оти сме ја победиле реперезентацијата на полска , треба да бидиме стрпливи ако сакаме да се пласираме во вториот круг ,а сакаме

Таман си е работата, за мене и ова досега е успех. Сакам да кажам дека апетитите на големо се зголемија, не дека сме слаби, сепак голем предизвик е да се у серија направат две победи и тоа на најсилните ракометни репрезентации во светот. Но наше е да се надеваме, нели Македонија
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyВто 20 Јан 2009, 8:34 pm

Надежта последна умира
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:15 pm

Да ви кажам дека немам намера веќе да ги гледам мафијашите од ЕХФ. Додека пишувам, натпреварот не е се’ уште завршен, но ова што се случи денеска е срам за светската ракометна федерација, а не за нашите ракометари кои одиграа одлично, храбро и дрско. Но, против судиите не се може. Ми се чини во овој спорт, како во ниеден друг, тие можат да имаат големо влијание врз натпреварот.
Црвениот картон на Кире Лазаров беше апсолутно неправедно досуден, можат ако сакаат да го вртат уште стопати на повторена снимка и да дубат на глава, ама за црвен картон не беше. Судиите многу добро знаат дека Кире Лазаров е најдобриот светски ракометар, кој секако нас многу ни значи. Не е случајно неговото исклучување.
За она мутантине од луѓе што се нарекуваат себеси Германци, не треба да трошам зборови - дегенерирани, ружни ко ноеви, кои се исплашија како мали деца дека „Еј, може да изгубиме од Македонија“. Тренер со бркови поголеми и од на Астерикс, нацист со „четка“ на главата, еден исушен црвенокос.... Целата швабска репрезентација изгледаше како да се „Адамс фемили“ или некои забегани металци. Цело време играа грубо и максимално спортски некоректно.
Уф бре, да даде Господ, Тута Живковиќ тренер да ви биде! Море што тренер, гол низ куќи да ви се шета!

Зошто не кажат овие господава од ЕХФ, ако толку „сметаме“ со водството против Германија, едноставно некаде да потпишеме дека, ете Германија треба да го добие натпреварот и ние воопшто да не играме!
Педери се сите, и ЕХФ, и Европска Унија, и НАТО, и Долната Земја и сите!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:19 pm

Страшно. И СРАМНО. И мене веќе ИЧ не ми се гледа.

Не ми е јасно како може да се дозволи судиите да бидат Чеси - во натпревар со Германија!!! Катастрофа, човек губи секаков ќеф за игра. Потполно деморализаторски.
Вратете се на почетокот Go down
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
abrakadabra


Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: СУДИЈА(ВО МНОЖИНА СО СЕ ЕХФ) ПЕДЕР/И   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:23 pm

вака сега да се разбереме дека со германија немавме ниакви шанси да победиме, незнам само од каде таа помисла дека ке го победиме светскиот првак во ракомет а и да не е светски сепак е далеку повеке на мегународната сцена во ракометот , мошда и судиите ни се криви али и ние сами се заебавме така да НЕКА ИМА ПОМИН
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:28 pm

Јас утре не го гледам натпреварот со Русија, затоа што ова веќе стварно не можам да го издржам. Ќе ги прашам судиите и тие ќе ми го кажат резултатот.
Да бев јас тренер на македонската репрезентација, ќе ја повлечев од игра и ќе си заминев, затоа што имам достоинство. Иако, не сакам повлекување од натпревар затоа што такво нешто направија србите кога губеа од нас.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 9:41 pm

Бе Перо напиша:
Ќе ги прашам судиите и тие ќе ми го кажат резултатот.
каде бе ( пред дождо :eskalibur: Узи Ѕид готов си Викинг :saberfight: држ се добро :shark:

:MK: Македонија :MK:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 10:05 pm

Poso jas ne mozam na SItel da gledam morav na RTL-germanskata da ja gledam i komentatorot ne spomna nieden drug rakometar tuku celo vreme Lazarov,Lazarov,Lazarov...
I se znaese koj treba da se iskluci za da padne i motivacija i se!!!
Probaa na site nacini so isklucuvana,so nedosudeni penali,so nepostoecki probivanja i koga nisto drugo ne uspea go isklucija Kire Lazarov!!! Узи
Sramota,sramota,sramota!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 11:37 pm

Вака прво да кажам, вечерва сум смирен од аспект на нервоза, жал ми е што изгубија нашите но убаво ми е што не ги гледав. Педерите од Сител имаа кратстрофален пренос Evil or Very Mad И јас како Скарлет почнав да гледам на RTL каде што сликата беше кристал но после првите пиздарии на судиите, го сменив каналот и само одвреме на време го пратев резултатот. Во второто полувреме кога го видов Миркулоски пак во игра и реално досуден пробив ми акна нервозата ама одма сменив, покасно гледам Кире го нема и пак судиите играа главен збор и нормално пак си сменив, го видов крајот, последните 30 сек. но фала богу без нервоза.
Веке сум убеден (не се слагам со последниот пост на Абракадабра) дека имаме стварно силна репрезентација, која може да победи секого на овој шампионат. За жал спортот не е одминат од политиката која тука убаво се рефлектираше вечерва, ете и ја ке речам СРАМОТА и кој им е*е матер и на ЕХФ и на Грците и на судиите, дечките се морални победници, барем за мене вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyСре 21 Јан 2009, 11:56 pm

Озбилно е многу грдо што и на првенствава станува како на онаа мизерна Евровизија :cry:


Спортот и уметноста се најубавото нешто што го измислило човештвото. Политиката е најгрдото!
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 12:15 am

да дајт господ да им умрет децата и внуците на оние педерине од ч****.супер одигравме и утре ако имаме пак 9 противници тешко ке е ама надежда последна умира.освен од педериве сум разочаран и од цела репрезентација пошо имаме само ЕДЕН Најдобар светски играч,еден голман и 2-3 со епизодна улога а останатите се тапа и сеуште не се свесни дека се на светско


Последната промена е направена од toise на Чет 22 Јан 2009, 7:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 1:38 am

Toise ne se site tapa no cela motivacija ja unistija sudiite zasto ne bese edna ili dve odluki losi nego konstantno sudea vo nivna polza i ete im uspea i Kire da go izvadat od igra so sto gi dotolcija reprezentativcite!I sega da se nadevame deka Mirkulovski nema da dobie kazna za edna postapka koja navistina ne bese fer no...
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:05 am

toise напиша:
да дајт господ да им умрет децата и внуците на оние педерине од ч****.супер одигравме и утре ако имаме пак 9 противници тешко ке е ама надежда последна умира.освен од педериве сум разочаран и од цела репрезентација пошо имаме само ЕДЕН Најдобар светски играч,еден голман и 2-3 со епизодна улога а останатите се тапа и сеуште не се свесни дека се на светско

Тоисе ја тука не се слагам со тебе, не дека се сите одлични како Кире, но мора да се каже дека одлични играчи се Мојсоски, Алушевски, другото крило Трпевски мислам дека беше, потоа пикерите и двата, Филип Лазаров, потоа дечките во одбраната (не ги памтам по презимињата) е само тука оној Маркулоски ми е одвратен оти е многу себичен и како прв пат да е со оваа екипа и сака да го емитира Кире односно да биде лидер, ама наместо тоа голема штета и направи на екипата, како со Тунис така и делумно со Германија. Морам да кажам дека оваа репрезентација прв пат ја гледам сега, не ги гледав баражите, али дечките се одлични, сите ми оставија силен впечаток освен дечкото со број 13 Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:11 am

Scarlett O'Hara напиша:
Toise ne se site tapa no cela motivacija ja unistija sudiite zasto ne bese edna ili dve odluki losi nego konstantno sudea vo nivna polza i ete im uspea i Kire da go izvadat od igra so sto gi dotolcija reprezentativcite!I sega da se nadevame deka Mirkulovski nema da dobie kazna za edna postapka koja navistina ne bese fer no...
Така е Скарлет. Не е дека другите се тапа, само секако дека се во сенка на Кире Лазаров. Да ни беа сите играчи од светска класа, сега ќе се боревме за медал Smile Сепак, и оваа репрезентација што ја имаме е доста силна.

И како бре ви ја кодираат Сител, ах бре... :no:

Е, многу ми се допаднаа два потега од навивачите: огромното знаме со 16-кракото сонце и скандирањето: Дојчланд, Дојчланд, ауфидерзен, ауфидерзен, ауфидерзен.... Тоа го скандираа веднаш откако кутрите шваби некако се слушнаа во салата како викаат: Дојчланд. Ние сме во предност: можеме и по нешто да им вратиме на германски, а тие нас не. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:31 am

Be Pero dali ti gi vide boksovite na Mirkulovski? lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:33 am

Scarlett O'Hara напиша:
Be Pero dali ti gi vide boksovite na Mirkulovski? lol!
Оние во глава? lol!
Ги видов, и секако дека е тоа неспортски и во нормални услови не го оправдувам тоа, но сега ќе кажам: Ако им е! Јас да бев и посилно ќе го мавнев. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:42 am

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Be Pero dali ti gi vide boksovite na Mirkulovski? lol!
Оние во глава? lol!
Ги видов, и секако дека е тоа неспортски и во нормални услови не го оправдувам тоа, но сега ќе кажам: Ако им е! Јас да бев и посилно ќе го мавнев. lol! lol!
SO glava,a? :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 3:54 am

Jas moram da gi pofalam hrvatite navistina mnogu dobro igraa vecervaa i posle ova sto go prikazaa ne e ni cudo da bidat svetski prvaci! тооооооо Бр 1
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 5:08 am

Scarlett O'Hara напиша:
Be Pero dali ti gi vide boksovite na Mirkulovski? lol!

Не го видов тоа и само да нема тоа некој последици по целата екипа, инаку од неговото одсуство само балгодет ке виде екипата Ашаколсум
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 5:54 am

Venco напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Be Pero dali ti gi vide boksovite na Mirkulovski? lol!

Не го видов тоа и само да нема тоа некој последици по целата екипа, инаку од неговото одсуство само балгодет ке виде екипата Ашаколсум
покрај овај трупов и Филип би го набројал како играч на кој таму не му е местото,премногу грешат и и им ја даваат топката на противниците а за гол да не зборувам ако имам среќа да видам, борко според мене исто не е за репрезентација (ова е мое мислење и нормално е да не одговара на некои мислења само јас сум разочаран од нивната игра досега и се надевам дека ке се поправат понатаму) и со среќа утре да ги изгазиме Путинцине


Последната промена е направена од toise на Чет 22 Јан 2009, 7:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 4:32 pm

Denes konecno ke gledam eden natprevar kako sto treba! :D
Ke ima prenos na hrvatskata RTL. cheers
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 EmptyЧет 22 Јан 2009, 6:07 pm

Полувреме:
Македонија - Русија 15:14
але але Македонија :MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009   СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: