ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+14
toise
Green Power
Arwen BubaMawa
ivi
Далила
Venco
GokaGrozni
SiNaPsA`
Scarlett O'Hara
Lidija
Билјана
СтончиС
Бе Перо
eftimoskatb
18 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Next
АвторПорака
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 4:13 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Venco напиша:
Далила напиша:
Леле,мене ми се појави нешто како тревога за вируси,па притискав нешто,уф ако сум зезнала нешто...туф :no:
affraid

Не се секирај, има тука еден дечко на форумот (работи у некоја кладилница) и ептен ги разбира работите, ке ја заврши работата lol! lol!
Treba da gi zapoznaes lol! lol! lol!
Добро,штом ми го препорачувате,слушам и послушувам
Basketball
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 5:49 pm

Далила напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Venco напиша:
Далила напиша:
Леле,мене ми се појави нешто како тревога за вируси,па притискав нешто,уф ако сум зезнала нешто...туф :no:
affraid

Не се секирај, има тука еден дечко на форумот (работи у некоја кладилница) и ептен ги разбира работите, ке ја заврши работата lol! lol!
Treba da gi zapoznaes lol! lol! lol!
Добро,штом ми го препорачувате,слушам и послушувам
Basketball
Дечкото е добар и ке ме упознае со ФинкиЊата bounce Благодарам
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 8:31 pm

Деца, ајде среќна нека ви е Василица, убаво да си поминете кој каде и да бидете и со ум Smile ... јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 9:12 pm

Sreken praznik na site forumgii!Sigurno slavite pa zatoa jas sama sum na forumov стискај ентер
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 9:36 pm

Јас ќе славам, да, ама малку подоцна. Ќе пијам да заборавам дека ми заврши распустот lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyВто 13 Јан 2009, 11:14 pm

На операција Триумф ли беше не сум сигурна рекоа дека тоа е српска Нова година :shock:
Убаво да си поминете вечер јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 1:03 am

Е ова е неверојатно: по трет пат правиме пита со паричка и по трет пат паричката се паѓа кај Господ! јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее

Сега уживам во музиката на Ѕвонко Богдан. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 1:32 am

Бе Перо напиша:
Е ова е неверојатно: по трет пат правиме пита со паричка и по трет пат паричката се паѓа кај Господ! јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее

Сега уживам во музиката на Ѕвонко Богдан. :D
lol! lol! lol!

Браво за Господ. Ама и на работа дискутиравме околу ова и заклучивме дека не е “ферски“ од страна на Господ. Тој ЗАГАРАНТИРАНО дибива паричка (односно повеќе парички) бидејќи во сите домови нели се крши дел и за него.
А крај краева му треба ли на него среќа? :clown: lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 1:37 am

СтончиС напиша:

lol! lol! lol!

Браво за Господ. Ама и на работа дискутиравме околу ова и заклучивме дека не е “ферски“ од страна на Господ. Тој ЗАГАРАНТИРАНО дибива паричка (односно повеќе парички) бидејќи во сите домови нели се крши дел и за него.
А крај краева му треба ли на него среќа? :clown: lol!
lol!
Мислам дека доколку паричката се падне кај Господ, тоа значи среќа за сите нас на трпезата, барем јас така мислам. :D Еднаш дури и прашав еден човек што повеќе се разбира во тие работи, ама искрено заборавив што кажа. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 2:01 am

Ма не признавам јас тоа. Сакам на мене да ми се падне паричката. јуху-јуху-јее
Кај мене дома драстично ми се намалија шансите за тоа.
Кога бев помал шансите ми беа 20% (бевме 4 - ца плус Господ).
Се оженив се роди ќерка ми и шансите ми паднаа под 15% .
Од оваа година, се роди син ми плус и брат ми се ожени и сега шансите ми се 10%.
За следната година ќе имам и внук/а од брат ми ... И... И... И... scratch
Ништо, едино решение ми да барам да се стават повеќе парички во лепчето. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 2:06 am

СтончиС напиша:
Ма не признавам јас тоа. Сакам на мене да ми се падне паричката. јуху-јуху-јее
Кај мене дома драстично ми се намалија шансите за тоа.
Кога бев помал шансите ми беа 20% (бевме 4 - ца плус Господ).
Се оженив се роди ќерка ми и шансите ми паднаа под 15% .
Од оваа година, се роди син ми плус и брат ми се ожени и сега шансите ми се 10%.
За следната година ќе имам и внук/а од брат ми ... И... И... И... scratch
Ништо, едино решение ми да барам да се стават повеќе парички во лепчето. lol!
Ама биди искрен, повеќе сакаш да имаш поголеми шанси за паричката или да се шири семејството? :D Ајде не се жали, убава работа е тоа. :D

Воедно, почитуван публикуме, дозволете ми да ви ја честитам Старата Нова Година со песната „Дафино вино црвено“!! јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 2:07 am

Aj ne se zali,a mene nikogas nema ni da mi se padne тра-ла-ла lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 2:09 am

Scarlett O'Hara напиша:
Aj ne se zali,a mene nikogas nema ni da mi se padne тра-ла-ла lol! lol! lol!
lol! lol! lol!
Стварно, што да каже Скарлет? lol!

П.С.
Коментарите ни’ се слични. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 2:10 am

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Aj ne se zali,a mene nikogas nema ni da mi se padne тра-ла-ла lol! lol! lol!
lol! lol! lol!
Стварно, што да каже Скарлет? lol!

П.С.
Коментарите ни’ се слични. :D
Zimi majka jas ne sum prepisuvala! :shock: lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 5:28 am

НЕ ГИ ПРИФАЌАЈТЕ ФАЈЛОВИТЕ ПРАТЕНИ ПО СКАЈП Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
Morpheus


Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 5:41 am

Или избришете го Гока од скајп контаки или ставете си добар антивирус !
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 1:30 pm

А-а, "'ќе умре некое магаре" Господинот Модератор се јавил на Тупалкава :lol: :lol: :lol: .

Горан, и Венцо го имаше истиот проблем прашај го како го реши, мислам дека го форматираше комјутерот. А и на нет некаде читав дека многу луѓе имаат проблем со тој вирус и дека директорите на скајп го решаваат тој намерно направен проблем.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 3:39 pm

Ја негде пишав за тоа, немаше форматирање, туку само RESTORE направив за неколку дена назад и ете сеа за сеа немам индиакции дека зверот е тука :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 3:49 pm

Не знам како беше во другите градови, синоќа во Штип околу 19.00 заврна дожд кој како пагаше така замрзнуваше и беше многу опасно како за колите така и за пешаците. Една од другарските жени, синоќа на прославата дојде со лангета на раката. Мојата невеста десетина степеника ги помина наеднаш, за среќа без последици. За среќа имаше уште неоколку паѓања без последици. Незванично слушнавме уште вечерта, дека во болницата имало око 40 интервенции што на скршеници, што на пукнати коски Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 5:19 pm

Jas ne znam dali e od Skypot ili do komputerot e ama ic ne go biva od vcera Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 8:47 pm

Venco напиша:
Не знам како беше во другите градови, синоќа во Штип околу 19.00 заврна дожд кој како пагаше така замрзнуваше и беше многу опасно како за колите така и за пешаците. Една од другарските жени, синоќа на прославата дојде со лангета на раката. Мојата невеста десетина степеника ги помина наеднаш, за среќа без последици. За среќа имаше уште неоколку паѓања без последици. Незванично слушнавме уште вечерта, дека во болницата имало око 40 интервенции што на скршеници, што на пукнати коски Evil or Very Mad

Јас исто така вчера вечерта направив неколку добри пируети :roll:
Ненормално се лизгаше!!!
Се прашував како ли ќе биде денес за работа, ама за среќа падна некој нов снег, па изгледа тој предизвика извесно топење, инаку ќе требаше како бабите да одам на работа - со перлон чорапи преку чизми lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyСре 14 Јан 2009, 8:55 pm

eftimoskatb напиша:

Јас исто така вчера вечерта направив неколку добри пируети :roll:
Ненормално се лизгаше!!!
И ти ли правеше „епрувети“? lol! lol!
Јас веќе со денови си имам мака во движењето заради мразот, а уште и овој нехуман студ... Затоа ми се одмиле и снегот и зимата и се’! lol!
Во автобусите е посебна приказна. Многу од нив немаат греење, а денеска бидејки снегот беше раскашавен, по средината од автобусот се цедеше вода и кал, беше така валкано....А на една жена и’ падна весникот баш таму. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyЧет 15 Јан 2009, 12:07 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:

Јас исто така вчера вечерта направив неколку добри пируети :roll:
Ненормално се лизгаше!!!
И ти ли правеше „епрувети“? lol! lol!
Јас веќе со денови си имам мака во движењето заради мразот, а уште и овој нехуман студ... Затоа ми се одмиле и снегот и зимата и се’! lol!
Во автобусите е посебна приказна. Многу од нив немаат греење, а денеска бидејки снегот беше раскашавен, по средината од автобусот се цедеше вода и кал, беше така валкано....А на една жена и’ падна весникот баш таму. lol!

Ќути, на мразов и балет ќе проиграш lol!

А за автобусите.... Ич не ми скоривај јадови :cry: :cry: :cry:
Јас, помалку или повеќе, со кола или без, цел досегашен живот сум ориентирана на ЈСП и ОД СЕ’ СРЦЕ го мразам Трифун Костовски - за ништо друго, туку само за она што не дозволи автобусите на ЈСП да бидат заменети од Санос!!! Се разбира дека не сум за тоа некој неправедно да профитира, ама има ли смисла да се возиме во оние гадови од автобуси, уште од пред земјотресот!?!? Приватните па - посебна траги-коми-хорор приказна.... :x :x :x
Озбилно е страшно сето тоа. ПОВЕЌЕ од страшно. Доволно е само да отидеш до Белград, да ги видиш нивните градски автобуси колку се чисти, топли и што е најважно, БРЗИ, па кога ќе се вратиш овде - да ти се плаче. За европските - да не зборуваме.

Толку сум револтирана од градскиов превоз што ми иде специјална тема за тоа да отворам на форумов lol! lol! :cry: :cry: :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyЧет 15 Јан 2009, 12:14 am

eftimoskatb напиша:

Толку сум револтирана од градскиов превоз што ми иде специјална тема за тоа да отворам на форумов lol! lol! :cry: :cry: :cry:
lol! lol! lol!
Се смеам, ама состојбата со градскиот превоз воопшто не е за смеење. За автобусите не треба да се троши зборови, едноставно се СТАРИ бре! Едно време не’ лажеа дека ќе ни донеле двокатни автобуси, а јас би им препорачал прво овие „еднокатниве“ да ги средат. :lol: :lol:
Да не зборувам за возачите на автобусите - секој со свој карактер. Еден вози нервозно ко на рели да е, втор вика по патниците да одат поназад зошто “има место у средина“ (како да не), трет застанува на семафори и тука ги испушта патниците кои самите го замолуваат.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 EmptyЧет 15 Јан 2009, 2:09 am

Да не рековме дека нема политика на форумов, баш сега ќе ве прашав дали сте за Срѓан Керим или Ѓорѓе Иванов lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 28 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 28 of 44Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: