ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 22 ... 44  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:33 am

Билјана напиша:
Знам дека многу си се сакате јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее , туку сега Тање фаќај ја конечно 67 мата и со тебе нека заврши овој том во годинава :P :P

Дил :new year:

Или ќе му речам на некој од модераториве да ме намести ;) вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:33 am

Тооо, Тања!

Ајде и од мене уште од турбо-фолкот!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:35 am

Ејјј, браво, оваа е одлична :new year: :new year:
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:36 am

Здраво до сите.
Леле па јас многу бисери сум пропуштил вечерва. И ќе бираме ли нај бисер на годината. тра-ла-ла
А победникот (бисеџијата) ќе добие порција пифтии (или пача) или според Бе Перо мекици. тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:36 am

Суадаа Суадааа - Турбофолк!!! хихи
Браво Тања, несакајќи успеа да го завршиш томот не ни ја прочита пораката од мене јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее . Ете кога сака да биде , ќе биде, без мештаљки ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:36 am

Ако не се лажам, Суада прва песна им беше...
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:37 am

Кога сме веќе кај Плави оркестар, прочитав дека сега во јануари ќе се ре-обединат и ќе снимат нов албум, што значи ќе има добар турбо-фолк за слушање. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:37 am

СтончиС напиша:

А победникот (бисеџијата) ќе добие порција пифтии (или пача) или според Бе Перо мекици. тра-ла-ла тра-ла-ла

Најдобро ги правеле во Жито Лукс ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:38 am

Билјана напиша:
Суадаа Суадааа - Турбофолк!!! хихи
Браво Тања, несакајќи успеа да го завршиш томот не ни ја прочита пораката од мене јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее . Ете кога сака да биде , ќе биде, без мештаљки ;) ;)

Чек рано е, дај да видиме до крајот страницава шо ќе рече :praznici se bl
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:38 am

eftimoskatb напиша:
Ако не се лажам, Суада прва песна им беше...

Ете кај лежел почетокот на турбофолкот... :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:39 am

СтончиС напиша:
Здраво до сите.
Леле па јас многу бисери сум пропуштил вечерва. И ќе бираме ли нај бисер на годината. тра-ла-ла
А победникот (бисеџијата) ќе добие порција пифтии (или пача) или според Бе Перо мекици. тра-ла-ла тра-ла-ла
Зарем и ти, сине Тончи? lol! lol!

Здраво и добродојде.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:40 am

Билјана напиша:
СтончиС напиша:

А победникот (бисеџијата) ќе добие порција пифтии (или пача) или според Бе Перо мекици. тра-ла-ла тра-ла-ла

Најдобро ги правеле во Жито Лукс ;)

А да, тие им се специјалитет, сум чула! Пивтија со мармалад
cheers .
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:42 am

Добро вечер,колку да се пријавам....проблеми со техникава,па ме нема!
Овде се пишавало,а мене ме нема...ај сега да пролистам
:praznici se bl :praznici se bl :praznici se bl
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:44 am

Е да, тие Житолутарките (што би рекол брат ми) веќе ме знаат и ми викаат:
„А да, еве го овој со пивтиите, дај спреми две за него за носење.“ :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:45 am

Dobro veceeeeeeeeeerr! :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:46 am

Здраво Лиде.Бујрум на пача во Жито Лукс и турбофолк :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:47 am

А бе возов кај што ќе славиме НГ, до кај е? До Богомила? lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:48 am

Ај важи Биле.. Smile Smile Smile
Инаку жалам што не дојдов на концертот на Танец,но навистина бев во гужва и неможев да стигнам...следна прилика!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:48 am

Добровечер до Лиде и Скарлет. :D

Има некој музичка желба?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:50 am

Бе Перо напиша:
Добровечер до Лиде и Скарлет. :D

Има некој музичка желба?
kOLKU ATO GLEDAM SITE UBAVI POMINALE :D
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:50 am

Дај Бе Перо нешто народно,распали....да се освежам.. Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:51 am

Само за Лиде и за пријателите!
Распали Гоце!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:53 am

Бе Перо напиша:
И ај после девојки кажете дека не сум ве погодил со Роб Томас а? :D
Jas sakam edna druga od Rob Tomas hit mu bese :D
Aj da vidime dali ke pogodis koja lol!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:53 am

Бе Перо напиша:
Само за Лиде и за пријателите!
Распали Гоце!
Браво за песничево..... lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 31 Дек 2008, 2:55 am

Возот за НГ е до Богомила да, утре преку Велес, Скопје до Куманово и од таму тргнува назад и не собира сите.Само уште Гока да се нафати машиновоЃа да биде и ќе си поминеме весело :new year: :new year: . Имаме еве храна, турбофолк,подароци, Дедо Мраз, клавири, тапани и чешли
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 44Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 22 ... 44  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: