ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+17
GokaGrozni
СтончиС
Green Power
Venco
Lidija
SiNaPsA`
Ангела
Далила
eftimoskatb
Gala
Pancho Villa
Arwen BubaMawa
Бе Перо
toise
Scarlett O'Hara
OPINOK
Билјана
21 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next
АвторПорака
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:21 am

Знаете што-што се секирате,ќе поминат празниците и пак ќе се врати стариот изглед,ама сепак бидете по позитивни за промените :shock:
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:22 am

Ајде де 15 дена ќе издржиме вака
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:25 am

Кој пишал дека не сме позитивци!!!!!!
Енергијата овде меѓу нас,кои сме се дружеле...секогаш е позитивна и со ведрина.. sunny sunny sunny на лицата сме..
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:26 am

Lidija напиша:
И јас се сложувам со Бе Перо,се ова арно и убо,но немораше големи промени да се прават....

Така е Лиде, овој форум е НАШ, луѓето кои го одржуваат сме ги овластиле, а тие се уште го работат, а ние сме туку да ги изснесуваме забелешките, тие ке читат и ке го праат како нам ни се допаѓа и секако можностите на скинот на форумот за тоа малку трпение да видиме нивниот конечен резултат cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:28 am

венцо го трча последниот круг до 1000 cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:28 am

Еј сега јас ќе мрчам :lol: кај ја најдовте сега оваа зелена позадина,моја сугестија е дека синото и снегулките се најдобрата и најпријатната варијанта.
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:30 am

Навистина олеснување,се врати нашиот форум....исто како дома ,сите ние не бојадусуваме пред празнициве,ами само украсуваме...
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:30 am

Далила напиша:
Еј сега јас ќе мрчам :lol: кај ја најдовте сега оваа зелена позадина,моја сугестија е дека синото и снегулките се најдобрата и најпријатната варијанта.
и јас сум за таа сепак нова година се приближува а не пролет
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:34 am

Бе Перо ми се налути :cry: А бе и јас сум љутко,не си само ти...мене Сопругот ме вика мрчало cyclops Кога ќе читаш да не ми се лутиш,оти јас таква сум сакам по малку да провоцирам alien
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 3:38 am

Значи вака.....должам малку трошка внимание и текст за моите неколкучасовни домаќини.....јас сум човек кој е воспитан да не седи по туѓи куќи до доцна во вечерта, но очигледно и мене ме изненади туѓината на надворешниот свет кога излегов од домашниот амбиент на GALA и Buba Mawa(ете толку свој се чуствував во нивниот домашен свет).......иако нивниот домашен часовник беше фронтално позициониран пред мене, тој беше најтуѓиот предмет од сите присутни субјекти кој не го ни забележав.......луѓе преполни со живот во себе, екстремно комуникативни,создадени со мисија во овој свет да ја споделат сета своја енергија со оној кој седи наспроти нив..... GALA- жена на која може да и позавидат и најмладите тинејџери, жена која успеа да ме "замолчи" и е една од ретките која успеала во тоа, и жена која кога ја видов прв пат, ми го урна сиот концепт на зборови и мисли кој го имав "напишано" во глава......Buba Mawa - приказна за себе во повеќе чинови, која вреди неколку пати да ја прочитате за да се изнауживате....за останатите двајца членови на фамилијата, со оглед дека не се членови на форумот, не би рекол ништо, а толку имам да напишам :D.......со еден збор, во вашата книга на домашни задачи и во вашиот спектар на новогодишни желби, не заборавете под елката на надежта да ја ставите и оваа желба.....ВО НАРЕДНАТА 2009 ГОДИНА, ДА ГИ ПОСЕТАМ, ДА ГИ ЗАПОЗНААМ, ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НИВНИОТ ДОМ И ДЕЛ ОД ПРЕКРАСНОТО ЗАДОВОЛСТВО КОЕ МОЖАТ ДА ГО ПРУЖАТ ТИЕ ПРЕКРАСНИ ЛУЃЕ!!!!!!

П.С.Се' таму кај нив беше Made in Macedonia......од гостопримството, до "лења пита", до разговорите кои немаа крај, а сепак мораше и крајот да дојде за да можам да дојдам тука и да ви пишувам......како влегов, така излегов од нивниот свет, со кратко црно палто, зелен шал околу врат за распознавање, и со една хронично присутна вистина во мене...дека се' ќе сторам за да ги доближам нив до вас и до остатокот на светот, и да продолжам да ја раскажувам приказната за нивното постоење на овој свет ;) :D[/quote]

Eh, Grini, pred se, ti blagodaram na ubavite zborovi. Ne mozam da kazam deka ne me fati "edno nezgodno" od tolku falenje, tuku sega ocigledno jas ostanav bez zborovi. Zatoa ke go iskoristam eden mnogu mi drag covek - Jovan Ducic, da si kazam sto imam:
"Mi nemamo srecu da sebi biramo ni neprijatelja ni prijatelja. Neprijatelji nas sami pronadju, a prijatelji uvek dodju slucajno." Jas i blagodaram na slucajnosta, dokolku taa bese faktor, da me najde prijatel. "Covek postaje prijatelj coveku koji je zabavan, a neprijatelj coveku koji je dosadan." Ti si zabavan poveke od ocigledno, pa taka se prepoznavme i te ocekuvame sekogas koga ke posakas da ni ja razveselis domasnata atmosfera.
"Frontalniot casovnik" mnogupati ni pravi problemi, pa mislam deka mnogu brzo ke mu najdam novo mesto. Jas sum nokna ptica, i navecer nikogas ne gledam na casovnik. Budna sum se dodeka ne zazori ponekogas. Da bese poblizu, vednas ke te "prevospitavme" deka e nevospitano rano da ni dojdes na kafe, a mnooogu e vospitano da se druzis od nakaj rucek do slednoto utro!!! :lol: Ako te fatime vo masina vo tek na leto, gotov si! A togas i drustvoto e pogolemo, od site strani na svetot!
I posto istupiv posteno, samo za kraj da si kazam ona sto Seneka mnogu odamna go kazal - Sami sa sobom, vrlo smo blizu rdjavog coveka." Zatoa prijatelite se tuka, da ne dozvolat da staneme "rdjavi".
Pozdrav flower
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:02 am

Цитат :
Sami sa sobom, vrlo smo blizu rdjavog coveka." Zatoa prijatelite se tuka, da ne dozvolat da staneme "rdjavi".
Pozdrav flower
и ние сме негови Туп-Туп :MK: Браво за постот ,убаво кажано
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:12 am

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 74814 ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 303710 ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 74814
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:15 am

Ете и на гала Подарок-Подписот се гледа,инаку сите имате добиено по еден таков,доволно е само да си ја одберете опцијата да ви се покажува на секој пост
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:16 am

Gala напиша:
ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 74814 ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 303710 ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 74814
Морам да признам дека и потписот ти е закон, јас барав ама не најдов нешто така празнично
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:16 am

Убави зборови цел ден денес, ако сабајле си додјов тмурен од работа, не дека рабоата ми е тешка и ја мразам, онака нели ТАПА ден, морам да кажам дека денес малтене преку цел ден сум на форумот и многу ми го разубавивте денот, посебно постовите на Грини и Гала (пред малку) ... ја докажаа целта на овој форум, пријателството :santa:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:18 am

Mislam deka pisuvam so nevidlivo mastilo. Bas da vidam!!!
стискај ентер стискај ентер стискај ентер What a Face What a Face What a Face
E, da ne ti se veruva. Pa od tolku molerisuvanje, normalno e deka snema boja! Pisam napamet, nisto nema kaj mene......alooooo, a de mi se sega bukvite kaj komsijata>>>>
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:21 am

Venco напиша:
... ја докажаа целта на овој форум, пријателството :santa:
ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 I240012853_64900_2
За арно,за убаво
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:22 am

Внимавај со кого пријателуваш, бидејќи по нив се препознаваш. (Мухаммед а.с.)
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:25 am

Venco напиша:
Убави зборови цел ден денес, ако сабајле си додјов тмурен од работа, не дека рабоата ми е тешка и ја мразам, онака нели ТАПА ден, морам да кажам дека денес малтене преку цел ден сум на форумот и многу ми го разубавивте денот, посебно постовите на Грини и Гала (пред малку) ... ја докажаа целта на овој форум, пријателството :santa:
Така е Венцо ,позитивноста што ја има тука ја нема на друго место и мене ми е ужасен период но благодарение на вас заборавам на проблемите ....ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 84507225wl3
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:28 am

toise напиша:
Внимавај со кого пријателуваш, бидејќи по нив се препознаваш. (Мухаммед а.с.)
Задолжително го стави во темата за најубави мисли
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:29 am

Леле шо убаини,ај 1,2,3,4,5 zzzzz
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:31 am

Pancho Villa напиша:
Така е Венцо ,позитивноста што ја има тука ја нема на друго место и мене ми е ужасен период но благодарение на вас заборавам на проблемите ....ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 84507225wl3

Така е бе Панче, овој период и јас го минав со обрски но и со некои проблеми, можеби и тоа беше резултат што ме немаше тука често но денес ете срцето ми се наполни со позитивна енергија од сите што беа присутни Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:33 am

GokaGrozni напиша:
Леле шо убаини,ај 1,2,3,4,5 zzzzz
Goka ова твој се овците, број ја и црната обавезно ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Crna-ovca
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:34 am

GokaGrozni напиша:
Леле шо убаини,ај 1,2,3,4,5 zzzzz
А јас таман се спремав добро утро да кажам scratch :D :D
Добро утро Туп-Туп
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 EmptyВто 16 Дек 2008, 4:35 am

Gala напиша:
Mislam deka pisuvam so nevidlivo mastilo. Bas da vidam!!!
стискај ентер стискај ентер стискај ентер What a Face What a Face What a Face
E, da ne ti se veruva. Pa od tolku molerisuvanje, normalno e deka snema boja! Pisam napamet, nisto nema kaj mene......alooooo, a de mi se sega bukvite kaj komsijata>>>>
Гала се смени скинот и сега е црниот пак. Ај пробај со F5 дали ќе ти се опорави сликата.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: