ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 3:33 am

Vreden si-nema sto zatoa i nagradi ke si dobivas :D
Jas odam da brojam 1,2,3,4,5 zzzzz
Dobra nok!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 3:36 am

Scarlett O'Hara напиша:
Vreden si-nema sto zatoa i nagradi ke si dobivas :D
Jas odam da brojam 1,2,3,4,5 zzzzz
Dobra nok!

хехехе нема награди за тоа, едноставно треба да се оставе нешто за историјата нели ... ОК Лека ноќ па до утре, пријатни соништа Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 11:29 am

Добар ден на сите и гледам екстремно голема активност и жива дискусија се развила на сите полиња......јас сум добро, добро се чувствувам, а истото ви го посакувам и вам :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 11:41 am

Green Power напиша:
Добар ден на сите и гледам екстремно голема активност и жива дискусија се развила на сите полиња......јас сум добро, добро се чувствувам, а истото ви го посакувам и вам :D

А ништо да се пофалиш од ексурзијата во Струга Question ... А денот да добар, само што ова стварно не личи на зимо. Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 12:03 pm

Gala напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Gala kazi mi kako si pominavte so gostinot? :D


Super si pominavme, samo nekako brzo mina vremeto! Znaes, koga ke se najdat muabetdzii na edno mesto, se odi lesno i vremeto leta! Ama ke ima uste priliki za sedenki, a do togas, dobro e i vaka - na forumot. кафица


Значи вака.....должам малку трошка внимание и текст за моите неколкучасовни домаќини.....јас сум човек кој е воспитан да не седи по туѓи куќи до доцна во вечерта, но очигледно и мене ме изненади туѓината на надворешниот свет кога излегов од домашниот амбиент на GALA и Buba Mawa(ете толку свој се чуствував во нивниот домашен свет).......иако нивниот домашен часовник беше фронтално позициониран пред мене, тој беше најтуѓиот предмет од сите присутни субјекти кој не го ни забележав.......луѓе преполни со живот во себе, екстремно комуникативни,создадени со мисија во овој свет да ја споделат сета своја енергија со оној кој седи наспроти нив..... GALA- жена на која може да и позавидат и најмладите тинејџери, жена која успеа да ме "замолчи" и е една од ретките која успеала во тоа, и жена која кога ја видов прв пат, ми го урна сиот концепт на зборови и мисли кој го имав "напишано" во глава......Buba Mawa - приказна за себе во повеќе чинови, која вреди неколку пати да ја прочитате за да се изнауживате....за останатите двајца членови на фамилијата, со оглед дека не се членови на форумот, не би рекол ништо, а толку имам да напишам :D.......со еден збор, во вашата книга на домашни задачи и во вашиот спектар на новогодишни желби, не заборавете под елката на надежта да ја ставите и оваа желба.....ВО НАРЕДНАТА 2009 ГОДИНА, ДА ГИ ПОСЕТАМ, ДА ГИ ЗАПОЗНААМ, ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НИВНИОТ ДОМ И ДЕЛ ОД ПРЕКРАСНОТО ЗАДОВОЛСТВО КОЕ МОЖАТ ДА ГО ПРУЖАТ ТИЕ ПРЕКРАСНИ ЛУЃЕ!!!!!!

П.С.Се' таму кај нив беше Made in Macedonia......од гостопримството, до "лења пита", до разговорите кои немаа крај, а сепак мораше и крајот да дојде за да можам да дојдам тука и да ви пишувам......како влегов, така излегов од нивниот свет, со кратко црно палто, зелен шал околу врат за распознавање, и со една хронично присутна вистина во мене...дека се' ќе сторам за да ги доближам нив до вас и до остатокот на светот, и да продолжам да ја раскажувам приказната за нивното постоење на овој свет ;) :D


Последната промена е направена од Green Power на Пон 15 Дек 2008, 12:31 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 12:11 pm

Venco напиша:
Green Power напиша:
Добар ден на сите и гледам екстремно голема активност и жива дискусија се развила на сите полиња......јас сум добро, добро се чувствувам, а истото ви го посакувам и вам :D

А ништо да се пофалиш од ексурзијата во Струга Question ... А денот да добар, само што ова стварно не личи на зимо. Evil or Very Mad

Венцо, зимата ќе дојде многу побрзо отколку што можеш и да помислиш :santa: ....."Свети Никола" е нашиот локален и национален дедо мраз и славеник, кој секоја година во исто време ни го подарува снегот без никакво условување bounce
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 12:32 pm

Green Power напиша:

Венцо, зимата ќе дојде многу побрзо отколку што можеш и да помислиш :santa: ....."Свети Никола" е нашиот локален и национален дедо мраз и славеник, кој секоја година во исто време ни го подарува снегот без никакво условување bounce

Браво Грини за описот на нашите Струшки форумџии и за исцрпниот одговор. Сега ме стави во дилеми, догодина летниот одмор да го планирам во Струга :D ...
Инаку за зимото ја едвај чекам да се појави ама од година на година некако се послабо ни иди Evil or Very Mad Гледам пред некој ден 1 м. снег во Австрија и си викам еххх пола од тоа да падне тука, ама нејкит :cry:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 12:42 pm

Venco напиша:
Green Power напиша:

Венцо, зимата ќе дојде многу побрзо отколку што можеш и да помислиш :santa: ....."Свети Никола" е нашиот локален и национален дедо мраз и славеник, кој секоја година во исто време ни го подарува снегот без никакво условување bounce

Браво Грини за описот на нашите Струшки форумџии и за исцрпниот одговор. Сега ме стави во дилеми, догодина летниот одмор да го планирам во Струга :D ...
Инаку за зимото ја едвај чекам да се појави ама од година на година некако се послабо ни иди Evil or Very Mad Гледам пред некој ден 1 м. снег во Австрија и си викам еххх пола од тоа да падне тука, ама нејкит :cry:


Венуле, ако веќе одлучиш на туѓинец да му дадеш дел од своите тешко заработени пари за годишен одмор, дај му ги на оној ти е близок и кој бесплатно ќе ти понуди бескраен и искрен разговор како екстра понуда од аранжманот за летен одмор.....потруди се барем да бидеш господар на својот избор, кога парите се во прашање....не го раскажав делот од приказната за апартманите, но ќе отворам можеби посебна тема за да ти ги доближам сите детаљи околу нив :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 1:21 pm

Green Power напиша:

....не го раскажав делот од приказната за апартманите, но ќе отворам можеби посебна тема за да ти ги доближам сите детаљи околу нив :D

Ахаа значи само мал дел имаме прочитано :D :D Добро Грини имаме време до летото а освен тука и на некоја средба ке ни ги доловиш овие работи, подетално нели Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 2:28 pm

Бе Перо напиша:

Уживај, изгледа така ни` е на сите деновиве - ТАПА!


Се' е тапа
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 6:33 pm

панчо ај ако можеш направи го паско само со капа од дедо мраз :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:00 pm

Luge daj kazete nesto,poln forumov,a nikoj ne pisuva! кафица
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:02 pm

на диета сме
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:03 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Luge daj kazete nesto,poln forumov,a nikoj ne pisuva! кафица

Еве јас ќе кажам дека ќе одам да ручам зашто сега се прибрав, ама брзо се враќам - сита и во форма за тупење! ;)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:07 pm

Тања напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Luge daj kazete nesto,poln forumov,a nikoj ne pisuva! кафица

Еве јас ќе кажам дека ќе одам да ручам зашто сега се прибрав, ама брзо се враќам - сита и во форма за тупење! ;)
Bravo Tanja!!!
Eve sto ti e forumgija so 1000 postovi!!! :D lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:08 pm

јас учам од поискусните да тупам
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:28 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Тања напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Luge daj kazete nesto,poln forumov,a nikoj ne pisuva! кафица

Еве јас ќе кажам дека ќе одам да ручам зашто сега се прибрав, ама брзо се враќам - сита и во форма за тупење! ;)
Bravo Tanja!!!
Eve sto ti e forumgija so 1000 postovi!!! :D lol! lol!

Ејјјј види-види, стварно сум стигнала до илјадарка, а не ни забележав! lol! lol! lol!

Да виткав сарми колку што пишувам постови, сега и мене ќе ме имаше во Гинис ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:43 pm

Pa site ti cestitavme-proveri!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 7:53 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Pa site ti cestitavme-proveri!!! :D

Ц-ц-ц, ништо не сум видела, ќора сум ко клен! :roll: :roll:

Да не ми кажеше... :D
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
OPINOK

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 8:15 pm

поздрав до сите
што правите?
добри сте?
тања честито иљадарка
па со миљарда да ја завршиш неделава на форумов
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 8:30 pm

Dobri sme! :D
Ti pak gu utna drugive,do pred malku site bea na forum! :D
Вратете се на почетокот Go down
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
OPINOK

Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 8:36 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Dobri sme! :D
Ti pak gu utna drugive,do pred malku site bea na forum! :D
ако ми одговара
само нека отворат уста после да ме караат :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 9:46 pm

OPINOK напиша:
поздрав до сите
што правите?
добри сте?
тања честито иљадарка
па со миљарда да ја завршиш неделава на форумов

Оооо, благодарам, убав благослов ми даде :D

Ајде па и ти следи го мојот пат! ;)
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 10:10 pm

Ај добровечер, те и ја да се јавам порано Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПон 15 Дек 2008, 10:21 pm

Ете сега па сам, нема со кој кафе да се пие Smile ајде белки после ке има друштво за читање lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: