ФОРУМОТ Е НАШ
ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008

Go down 
+11
СтончиС
Lidija
ivi
eftimoskatb
GokaGrozni
toise
SiNaPsA`
CENTO
Scarlett O'Hara
Бе Перо
Venco
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 2:43 am

Поздрав до тренерот на Србија!
ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 7369748b833045892b3693a972fc1da4
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 2:50 am

Scarlett O'Hara напиша:

Najdoa tuka da tresat gluposti,da bese vo Germanija ili Francija ke se zamislea dali ke dadea takva izjava!Spored mene treba da se diskvalifikuvaat i na slednoto Evropsko prvenstvo da ne igraat! држ се добро
Се слагам. Кога еден тренер тресе вакви зелени, треба да си сноси последици. Не е ова некој маалски натпревар, па да се лути како некое мало дете! Само, арно викаш, најдоа тука кај нас да кажуваат вакви работи. Мислам дека и хрватите и србите се љубоморни што дојде време кога Македонија може да ги победи во некој спорт и може да организира еден голем спортски настан каков што е ЕП.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 3:52 am

I zabrana za rabota kako trener da mu stegnat! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 5:12 am

тој ја сноси одговорноста за слабата игра на србите и сеа плаче зошто отказ не му бегааааааа
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 2:53 pm

Инсерти од натпреварот Македонија-Србија
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 10:01 pm

Ајдеееее, и вечерва со Господ напред - да им покажеме колку сме јаки!!! :P :P :MK: :MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 10:04 pm

Тања напиша:
Ајдеееее, и вечерва со Господ напред - да им покажеме колку сме јаки!!! :P :P :MK: :MK: :MK: :MK:
Која е таа Русија бе? Кај е на карта да ја најдам? lol! lol! lol! lol! lol!

Напред наши, Русија се плаши! (колку детски изгледа ова :lol: :lol: )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 10:10 pm

„Ми и Руси - 200 милиона!“ lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 11:32 pm

Бе Перо напиша:

Која е таа Русија бе? Кај е на карта да ја најдам?

Еххх која е Русија, не ми се ни гледа више. Ваква катастрофа е срамна после тоа што го одиграа во првите три утакмици. Не дека Русинките се толку добри туку ете тој поразителен ген пак се враќа Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 11:53 pm

Venco напиша:
Бе Перо напиша:

Која е таа Русија бе? Кај е на карта да ја најдам?

Еххх која е Русија, не ми се ни гледа више. Ваква катастрофа е срамна после тоа што го одиграа во првите три утакмици. Не дека Русинките се толку добри туку ете тој поразителен ген пак се враќа Evil or Very Mad
Венцо, нема потреба од разочарување, Русија е сепак, многу подобра репрезентација од нашата. Поразот беше очекуван, иако можевме да го ублажиме. Направивме премногу технички грешки, а откога русинките се одлепија со 7-8 гола, нашите тотално се опуштија.

Како што реков, без очајување, главата горе и да им честитаме на русинките за победата, а не да се жалиме како српскиот тренер.

Со две победи против Шведска и Белорусија, имаме шанси да го направиме нашиот најдобар пласман на европските првенства.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyПон 08 Дек 2008, 11:57 pm

Ништо Бе Перо :( Овој пат не помогна ни твоето отсуство од трибините. :o
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:03 am

Бе Перо напиша:

Како што реков, без очајување, главата горе и да им честитаме на русинките за победата, а не да се жалиме како српскиот тренер.

Со две победи против Шведска и Белорусија, имаме шанси да го направиме нашиот најдобар пласман на европските првенства.

Не бе Перо не е очајување, ја не ни очекував дека ке ги тепаме Русинките но мислим дека резултатот не е реален и не е достаен за еден тим кој оди во вториот круг. Ја и претходно кажав дека сум задоволен што стасаа до тука, но сега на да губат со волкави разлики, разбираш !
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:19 am

Пошто ракометот ми е досаден си го гледав Таличниот Том а кога свртев 2 минути на МТВ1 се изнагледав Русинки кои како бозичка ни даваат голови, како со духови да играат, реклама на Неуромедика колку пола екран , тивка публика и морав да исклучам.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:20 am

СтончиС напиша:
Ништо Бе Перо :( Овој пат не помогна ни твоето отсуство од трибините. :o
:lol: :lol: :lol:
Си реков јас дека нема да одам на овој натпревар.:D Само ќе се јадосував.

Venco напиша:

Не бе Перо не е очајување, ја не ни очекував дека ке ги тепаме Русинките но мислим дека резултатот не е реален и не е достаен за еден тим кој оди во вториот круг. Ја и претходно кажав дека сум задоволен што стасаа до тука, но сега на да губат со волкави разлики, разбираш !

Да-да, така си е. Можеа поразот да го направат подостоен. На полувремето бевме во негатива од 3, а на крајот од 19 гола, што е навистина премногу. 16 гола негатива во едно полувреме е недозволиво. Но, мислам дека добро ќе им дојде поразов за отрезнување.
Сега мора да одиме на победа против Шведска, затоа што Белорусија е објективно послаб противник од нас и би требало да ја добиеме.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Тоа е...   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:24 am

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Mkd_w_euro_cmyk_medal_small
Како и да е браво за девојките, тоа е факт,погледнете ги само русинките,по две глави се поголеми од нашите..а и кога се виде дека губиме сигурно добија совет да не форсираат многу и да се пазат од повреди,зашто следните две утакмицини се многу важни и таму имаме пореални шанси за триумф со што би обезбедиле и подобар пласман на ова ЕП


ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Rezmkyd4
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:29 am

МЕЧКА
:MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:42 am

Да ви кажам, јас сум крива. Додека гледав активно на почетокот, водевме со 2-3 гола. Кога престанав да гледам (натпреварот одеше во позадина, а јас нешто работев) - почнавме да губиме!!! :cry: :cry: ;)

Ништо де, сеа во среда ќе ги искршиме ;) 8)
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa


Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 12:45 am

Тања напиша:
Да ви кажам, јас сум крива. Додека гледав активно на почетокот, водевме со 2-3 гола. Кога престанав да гледам (натпреварот одеше во позадина, а јас нешто работев) - почнавме да губиме!!! :cry: :cry: ;)

Ништо де, сеа во среда ќе ги искршиме ;) 8)
гледај да не ти излезе нешто работа на полувреме :sleep:
издржи до крај со гледање на преносот Basketball
Вратете се на почетокот Go down
https://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 1:55 am

Морам и јас да пишам нешто,нема да ги бранам ниту кудам! Но навистина Русија е поквалитетна екипа од нас,светски прваци!Сепак денеска игравме најслабо,но мислам дека се штедеа за следниве два натпревара.Во секој случај со цело срце цела Македонија навива за нашите девојки. :MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:05 am

Изгубивме од Русија со голема разлика, но мислам дека нема потреба од разочарување. Одиме напред, следни се Шведска и Белорусија и со тие две победи ќе го имаме најголемиот успех на Европските првенства. живели
:MK: :MK: :MK:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:10 am

SiNaPsA` напиша:
Изгубивме од Русија со голема разлика, но мислам дека нема потреба од разочарување. Одиме напред, следни се Шведска и Белорусија и со тие две победи ќе го имаме најголемиот успех на Европските првенства. живели
:MK: :MK: :MK:
Се сложувам,можеме најголемиот успех да го постигнеме ова првенство!
За Македонија :MK:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 2:46 am

E da beee tie igraa so ginovi,a nie???? :D
Pa ne e fer!!!!!!!
Ej kolku se rasipani,do krajot igraa so prvata postava! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Da se nadevame deka slednive 2 natprevari ke zavrsat dobro za nas,ako veke na ovoj ne uspeavme ni gol razlikata da e pod 10!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 6:07 pm

Scarlett O'Hara напиша:
E da beee tie igraa so ginovi,a nie???? :D
Pa ne e fer!!!!!!!
Ej kolku se rasipani,do krajot igraa so prvata postava! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Da se nadevame deka slednive 2 natprevari ke zavrsat dobro za nas,ako veke na ovoj ne uspeavme ni gol razlikata da e pod 10!

Колку што се разбирам јас во спорт, мислам дека и нашиов тренер ги советуваше девојките да се штедат за другиве натпревари, веројатно и затоа толкава беше разликата. Така некако ми се чини, барем :|
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 6:15 pm

Тања напиша:

Колку што се разбирам јас во спорт, мислам дека и нашиов тренер ги советуваше девојките да се штедат за другиве натпревари, веројатно и затоа толкава беше разликата. Така некако ми се чини, барем :|
Да-да, се знаеше дека така ќе биде. Нема потреба од форсирање таму каде што објективно сме послаби.

Туку утре чувствувам дека ќе ја прегазиме Шведска! 8) 8) 8)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 EmptyВто 09 Дек 2008, 6:19 pm

Бе Перо напиша:
Туку утре чувствувам дека ќе ја прегазиме Шведска!
На жалост без мене во публика,тој ден е патерица на мојата домашна слава Св.Ѓорѓи ( посен ) живели
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content





ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008   ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008 - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ЕП РАКОМЕТ - МАКЕДОНИЈА 2008
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: