ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+16
OPINOK
Arwen BubaMawa
Gala
ivi
Venco
Далила
Green Power
Ангела
eftimoskatb
Scarlett O'Hara
Lidija
Бе Перо
СтончиС
SiNaPsA`
Билјана
GokaGrozni
20 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next
АвторПорака
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:07 am

Тања напиша:
Значи, да не се фалам, ама стварно имам натприродни способности: ја спомнав Гала и ете ја, се јавува!!! lol! lol! lol!

Честитки, Гала, за бебето, да е здраво и живо! cheers Јас обично прво прашувам како ќе се вика Smile


За Скарлет добра ноќ, а богами и од мене до вас еден поздрав, зашто еве го кај е 1 ипол ;) ;)


Cao Tanja!!!!
Zosto ne spies???? Sum propustila mnogu raboti gledam jas......E super sto me spomna, izgleda se isplasija ovie od on-net i op - popravija ekspresno!!!
Bebeto slatko milo najmilo e - Nadi !!! Si imase ime i pred da se rodi, taka se zeznaa im se ispusti, i znaevme deka e devojce, na moje goooleeemooo zadovolstvo!!!
Pozdrav!!! Leka nok :star:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:24 am

Кај нас обично, полемиките се само една обична размена на ментални отрови....Черчил рекол: "Во војната - решителност, во поразот - пркос, во победата - великодушност, во мирот - добра волја"......ако мене ме прашате, бесплатно ви го давам рецептот, како да станете и останете ЧОВЕК :D .....Добра ноќ на сите, беше привилегија да се биде со вас cheers
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 5:59 am

lol! lol! lol!

ода на гугл да гуглам за нешто на буквата ѓ... арно ама од што немав инспирација што би барала... напишав кирилично ЃУБРЕ и замислете што се појави.... на слики... прва по ред сликичка најдолниот ред.... под сликата го има овој текст: Камерата да се фрли во ѓубре... lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 11:28 am

Венцо напиша:
Да и јас денес гледам 8-дек. зацрвенет што значи празник ама кој е не сум чул.

Green Power напиша:
8 Декември е ден на СВ.Климент Охридски,

8-ми Декември Св.Ѓорѓи ( посен ) бујрум на слава
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 2:18 pm

GokaGrozni напиша:
Венцо напиша:
Да и јас денес гледам 8-дек. зацрвенет што значи празник ама кој е не сум чул.

Green Power напиша:
8 Декември е ден на СВ.Климент Охридски,

8-ми Декември Св.Ѓорѓи ( посен ) бујрум на слава


честита слава Smile
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:20 pm

Има ли некој кој пројавува знаци на живот?? :D ....Добар ден на сите кои дишат, мислат и работат со своја глава и на сопствен погон....а, за другите, што ќе им е живот ако некој друг диши, мисли и живее за нив :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:26 pm

ciao грини... како си Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:27 pm

Појавувам знаци на живот,али некако не иде,вечер сум ноќна на работа .. а таму кочан,пингвини носат термофори.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:32 pm

Еј Ани и Гока...баш ми е драго што има некој тука....сепак, поубаво е чувството кога имаш со кого да си кажеш она што те мачи или прави среќен.....а Гока, за ноќната смена не грижи се.....ние сме тука ноќта во ден да ти ја претвориме :D cheers
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:34 pm

ај сега одам да вежбам диктат affraid
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:36 pm

GokaGrozni напиша:
ај сега одам да вежбам диктат affraid

Јас многу убаво диктирам, каква дикција имам само да знаеш....абе зборувам и те успивам со збор lol!
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:39 pm

Ту брее, да знаев дека волку многу луѓе има во овој дел од денот, секој ден ќе "киснев" тука, во овој дел од денот :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:47 pm

Green Power напиша:
Ту брее, да знаев дека волку многу луѓе има во овој дел од денот, секој ден ќе "киснев" тука, во овој дел од денот :D
Јас всушност (или впрочем беше Smile ) сум многу често присутен во овој период од денот на форумов само што понегогаш сум “невидлив“, знаете како оној од серија „Невидливиот човек“ :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:50 pm

GokaGrozni напиша:
Појавувам знаци на живот,али некако не иде,вечер сум ноќна на работа .. а таму кочан,пингвини носат термофори.


земи си и ти еден и гушни си го :lol: ќе ти биде потопло..

инаку запознав луѓе толку способни што дури и на пингвини им продавале фрижидери.... lol! lol!

друг пат ќе ви ја раскажам приказната...
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 3:51 pm

СтончиС напиша:
Green Power напиша:
Ту брее, да знаев дека волку многу луѓе има во овој дел од денот, секој ден ќе "киснев" тука, во овој дел од денот :D
Јас всушност (или впрочем беше Smile ) сум многу често присутен во овој период од денот на форумов само што понегогаш сум “невидлив“, знаете како оној од серија „Невидливиот човек“ :D

Е да, такви се сите модератори, никогаш не знаеш од која страна ќе ти излезат, во каков облик или вид и во кој дел од денот ќе ти се појават....како ѕвездите се, некогаш не ги гледаш, ама знаеш дека се тука постојано :D
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 6:25 pm

Aaaa, BubaMawa ne e aktivna na forum ama zatoa dojdete na fax da viditeeee!!! A? A? A? :D
Ne znam dali ke imam internet duri da se ukluci uste nekoj zatoa jas vaka (tajno + nabrzina) ke ve pozdravam pa ako imam net posle, zdravje ... ke ve pozdravam uste ednas! :lol:
Bujrum na kaVe (ama strusko = golem fildzan!) ! :lol: :lol: :lol:



CM00O0O0O0O0OOO000OK!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 8:43 pm

Gala напиша:
Тања напиша:
Значи, да не се фалам, ама стварно имам натприродни способности: ја спомнав Гала и ете ја, се јавува!!! lol! lol! lol!

Честитки, Гала, за бебето, да е здраво и живо! cheers Јас обично прво прашувам како ќе се вика Smile


За Скарлет добра ноќ, а богами и од мене до вас еден поздрав, зашто еве го кај е 1 ипол ;) ;)


Cao Tanja!!!!
Zosto ne spies???? Sum propustila mnogu raboti gledam jas......E super sto me spomna, izgleda se isplasija ovie od on-net i op - popravija ekspresno!!!
Bebeto slatko milo najmilo e - Nadi !!! Si imase ime i pred da se rodi, taka se zeznaa im se ispusti, i znaevme deka e devojce, na moje goooleeemooo zadovolstvo!!!
Pozdrav!!! Leka nok :star:

Да ти кажам, Гала, вчера не сакајќи - заспав. Затоа не сум те ни „чула“ Smile Smile
Добро е ако сум ги подисплашила од он-нет, па има ли смисла една таква ситница како што е интернетот да не’ спречува да се дружиме!? :P

Гледам и Буба Мара е активна, ама драго ми е што учи и не губи време. ,Поштуем’ такви луѓе ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 8:54 pm

Денес во некој весник прочитав ваков наслов: „Половина Скопје без интернет“, а еве и сега, никој од chat програмите не ми работи и се нервирам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
OPINOK
Тупаџија
Тупаџија
OPINOK


Број на мислења : 262
Регистриран на : 2008-09-03

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 9:29 pm

здраво на сите
како сте?
ја еве на кратко да ѕирнам што праите
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 10:46 pm

Здраво Опинок. :D Дојди и на подолго, не само на кратко. :D
Гледав малку на ТВ кога игравте со Танец.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyСре 26 Ное 2008, 10:55 pm

Малку вон темата, ќе си се препознаат тие кои што треба и ќе прочитаат уште вечерва бидејки тоа им е работа во животот.

Вистинска перверзија е да не ти се допаѓа некој форум, а да го читаш секој ден редовно. И пак, и пак, и пак, и пак...и после се тоа да го пренесеш на „другиот“ и да оговараш заедно со уште еден-двајца со месеци, и така да билдаш постови, страни, ма цел форум... Како и да е, ги поздравувам сите кои што читаат на овој форум редовно како гости, во недостаток на интересни теми на нивниот форум. Овде барем има што да се прочита. Нешто друго освен теткински оговарања.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 27 Ное 2008, 12:00 am

А зарем има луѓе и кои читаат???....хммм..тоа треба сите како нација да не радува ако се има во предвид дека ова им е првата лектира или воопшто првата книга која ја прочитале во својот живот :D .....па не можеме драги мои да бидеме толку сурови за нивната страст кон читање, сепак им е прв пат, нека уживаат малку во открититето колку е убаво да се чита, а посебно кога имаш и што да прочиташ...
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 27 Ное 2008, 12:58 am

Абе нешто премиерот ни го нема дури три дена да каже нешто....да не има некои приватни проблеми со жена или деца???? :P ;)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 27 Ное 2008, 1:11 am

Бе Перо напиша:
Малку вон темата, ќе си се препознаат тие кои што треба и ќе прочитаат уште вечерва бидејки тоа им е работа во животот.

Вистинска перверзија е да не ти се допаѓа некој форум, а да го читаш секој ден редовно. И пак, и пак, и пак, и пак...и после се тоа да го пренесеш на „другиот“ и да оговараш заедно со уште еден-двајца со месеци, и така да билдаш постови, страни, ма цел форум... Како и да е, ги поздравувам сите кои што читаат на овој то подалфорум редовно како гости, во недостаток на интересни теми на нивниот форум. Овде барем има што да се прочита. Нешто друго освен теткински оговарања.


нека јадат Говна ние секако не им се мешаме во јеловникот!!! Basketball капетан Кук-дебелиот сеуште не може да се помири со загубата и од ден на ден го фаќа се поголема хистерија од помислата дека бродот му тоне на сите полиња стана губитник му остана уште тоа место каде што ќе тресе фрустации, и освен со „непогалено газе„ незнае како поинаку би им се обратил на оние кои го „резилат„ а ако он бил добар галач на газиња немало женаму да го остави и фати усфет преку барата а он да му пее на едниственото газе што моментално го гали...„проклета е америка и злато што сја шта ми вреди њена слика када рејтинг немам јааааааа„.

туку една стара мудрост: кажи ми со кого се дружиш ќе ти кажам каков си!!!! ова ептен важи за дебелиот.

bounce
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 EmptyЧет 27 Ное 2008, 1:28 am

Цитат :
нека јадат Говна ние секако не им се мешаме во јеловникот!!! Basketball капетан Кук-дебелиот сеуште не може да се помири со загубата и од ден на ден го фаќа се поголема хистерија од помислата дека бродот му тоне на сите полиња стана губитник му остана уште тоа место каде што ќе тресе фрустации, и освен со „непогалено газе„ незнае како поинаку би им се обратил на оние кои го „резилат„ а ако он бил добар галач на газиња немало женаму да го остави и фати усфет преку барата а он да му пее на едниственото газе што моментално го гали...„проклета е америка и злато што сја шта ми вреди њена слика када рејтинг немам јааааааа„.

туку една стара мудрост: кажи ми со кого се дружиш ќе ти кажам каков си!!!! ова ептен важи за дебелиот


Што е бре ова вулгарности, јадење фецес и останати работи...мене ми е срам ластик за гаќи да кажам, а не пак некој потежок или повулгарен збор да употребам :P :D .......сега дури ми е и криво што ослабев, а не си останав млад, зелен, дебел и невин....останав само зелен и невин...а дебелината гледам на цена е....сите за неа зборуваат, а за останативе квалитети никој ниту збор да каже :D ......се сеќавам на една баба од еден роман која ја кажа легендарната реплика...."Овие мои цицки се невојевани, затоа и на 80 години се толку добри".....и јас не би се дал на секоја рака, и јас сакам да имам "невојевани" делови од моето тело :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: