ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+16
OPINOK
Arwen BubaMawa
Gala
ivi
Venco
Далила
Green Power
Ангела
eftimoskatb
Scarlett O'Hara
Lidija
Бе Перо
СтончиС
SiNaPsA`
Билјана
GokaGrozni
20 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyНед 23 Ное 2008, 10:06 pm

Бе Перо напиша:
Јас го видов Грини во публика, ама не го видов делот кога веројатно поставил прашање до некој од гостите.

За чинот....фала ви, стварно. Јас се утепав пишувајки на форумов, а вие мене алапач ме правите. :lol: :lol: :lol:
Предлози и препораки на ПП,џитнете ги кај Модернизираните :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyНед 23 Ное 2008, 10:19 pm

Бе Перо напиша:
Јас се утепав пишувајки на форумов, а вие мене алапач ме правите. :lol: :lol: :lol:

Ќе го поправат утре, денес не се на должност. Па и ти, кај си видел модератор да работи во недела? ;) ;)

Ова ме потсети на една мисла на мојот обожаван Вуди Ален:

„Не само што не постои Господ, туку пробај да најдеш водоинсталатер во недела.“
lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyНед 23 Ное 2008, 10:35 pm

`Ногу ме зезаТ интернетов, и ич не ми кејф поради тоа. :( :( 15 минути чекав да ми ја отвори странава, а кога ја отвори, целата беше со испомешани букви. Којзнае и овој пост дали ќе излезе. :(

Ај ќе чекам за промената, што да праам... :D Ма ви реков јас како е најубаво...да нема НИШТО.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyНед 23 Ное 2008, 11:37 pm

Тања напиша:
SiNaPsA` напиша:
Дали има реприза и кога?

Сигурно има, ама јас не знам кога. Ај Грини ќе го почекаме да каже!

Здраво пријателчиња......она што јас го знам, е дека утре на Сител 3 од 16 часот е репризното издание на магазинот "НИЕ" ;)

П.С.Фала за позитивните критики, само еден суд признавам, судот на моите пријатели и на оние за кои се борам и припаѓам(и територијално, и со душа и со срце) ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПон 24 Ное 2008, 2:17 am

Сега одам на спиење, само сакам да ве прашам, инспириран од еден разговор...
Колку често и што сонувате? Јас многу сакам да сонувам, ама некои убави соништа разбира се. И имам некои мнооогу чудни сонови. :D

Сакам да знам што последно сте сонувале на пример?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyПон 24 Ное 2008, 2:26 am

Јас или не сонувам или не се сеќавам на сонуваното. Си спијам џоа бебенце и ни топ не ме буди. :star:
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 1:34 am

Меѓу два пада на интернет конекцијата, да ве поздравам сите.....добар сум, добро се чувствувам, а и по дома се добро :D ....единствено што очекувам во наредните 10 минути е пад на конекцијата :D...сето друго освен ова, ќе биде пријатно изненадување ;)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 3:34 pm

Green Power напиша:
Меѓу два пада на интернет конекцијата, да ве поздравам сите.....добар сум, добро се чувствувам, а и по дома се добро :D ....единствено што очекувам во наредните 10 минути е пад на конекцијата :D...сето друго освен ова, ќе биде пријатно изненадување ;)

сто посто снегот е виновен за паѓањето... bounce :tongue:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 4:02 pm

Ај добар ден ... ме немаше малку пак ама овој пат дел од кривицата беше на мојот распиан заб и затоа си ја доби казната, надвор од мојта уста lol! Уххх страшно беше овие два дена и две ноќи ама вчера сабајле си реков “мечка страв мене не“ и му го земавме здравјето :D
Значи зимата дефинитивно пристигна, само што кај нас уште нема снег. Денес некој југозападен ветер дува та растура. ех да беа сега ветерњачите што струја ке имавме, ама нема Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 9:52 pm

Вака сега, едно мало „ремизе“ :D да направам, ако ми дозволите.

1. Поздрав до Венцо, мило ми е што си се вратил. :D Баш нешто околу забари, лекари, операции...правевме муабет вчера со Синапса и Гока.

2. Никој освен Тончи не ме рецка за прашањето :D , ама добро ај, ќе ви прогледам низ прсти...

3. Денес видов 2 познати личности: Коце Икономов (Бис Без - дал да плачам ил да пеам) и Ристо Вртев.

4. Професорите кај мене не штрајкуваат, па си имам предавања. Инаку, минатава сабота била неработна, ама оваа што иде ќе биде работна. А да, и на 8 декември било некаков празник, знае некој што?

5. Тања да се изјасни како е внуката и мајката.


ЈУНГЈАТЈЕТА!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 9:54 pm

Јас сега ќе излезам, а кога ќе се вратам, овде да има што да читам, јасно? :D

Ај поздрав.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:11 pm

Бе Перо напиша:
Вака сега, едно мало „ремизе“ :D да направам, ако ми дозволите.
1. Поздрав до Венцо, мило ми е што си се вратил. :D Баш нешто околу забари, лекари, операции...правевме муабет вчера со Синапса и Гока.
4. Професорите кај мене не штрајкуваат, па си имам предавања. Инаку, минатава сабота била неработна, ама оваа што иде ќе биде работна. А да, и на 8 декември било некаков празник, знае некој што?
5. Тања да се изјасни како е внуката и мајката.
ЈУНГЈАТЈЕТА!

Бе Перо па ја нигде не сум бил едноставно не ми беше до ПЦ и интернет, разбираш. Да и јас денес гледам 8-дек. зацрвенет што значи празник ама кој е не сум чул.
Очекувам по овоа прашање другарот Грини да не информира. Аха уште едно прашање до другар ми Грини “ какво ке е времето од четврток до понеделник“ ?
Иначе моментално домашна атмосфера сос футбал, книшка и малку поезија Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:34 pm

Немав интернет од проста причина што кабелскиот оператор реши да ме изнервира максимално два дена, па ми доаѓа во моментот брутално да го силувам и да го оставам на улица да пати и да крвари, и физички и ментално Evil or Very Mad .....ги оставив цигарите експресно, за алкохол знам само од приказните на постарите, кафе пијам во пристојни количини, знам и што е целибат, ама без интернет НЕ МОЖАМ И НЕ САКАМ ДА БИДАМ!!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:36 pm

Green Power напиша:
Немав интернет од проста причина што кабелскиот оператор реши да ме изнервира максимално два дена, па ми доаѓа во моментот брутално да го силувам и да го оставам на улица да пати и да крвари, и физички и ментално Evil or Very Mad .....ги оставив цигарите експресно, за алкохол знам само од приказните на постарите, кафе пијам во пристојни количини, знам и што е целибат, ама без интернет НЕ МОЖАМ И НЕ САКАМ ДА БИДАМ!!!! :D

ех ех и тие сега претера, екологист а ке праш крвои и месишта по улиците, не личи, не е хигиенски lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:37 pm

Цитат :
Бе Перо па ја нигде не сум бил едноставно не ми беше до ПЦ и интернет, разбираш. Да и јас денес гледам 8-дек. зацрвенет што значи празник ама кој е не сум чул.
Очекувам по овоа прашање другарот Грини да не информира. Аха уште едно прашање до другар ми Грини “ какво ке е времето од четврток до понеделник“ ?
Иначе моментално домашна атмосфера сос футбал, книшка и малку поезија Smile


Ех мој пријателе, по овоа прашање вака стои работата......8 Декември е ден на СВ.Климент Охридски, и нормално, тој ден премиерот го прогласи за неработен поради што сите не направи бескрајно среќни, весели и дебели :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Изјаснување   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:38 pm

Ајде и јас да се изјаснам :D :D

Прво, Венци - длабоко сочувствувам со тебе. Мајка ми е, инаку, стоматолог, ама мене тоа отсекогаш ми бил лекарот од кого најмногу сум се плашела!!! Баш онака, уплав имам и од заби, и од се’ што се однесува на нив :shock:

Мајката и внуката се супер, фала Перо на прашањето Smile Smile Дома е додуша, малку гужва, зашто сите на свој начин се соочуваме со новонастанатата ситуација, ама во принцип е позитивна гужва :D
Бебето само спие и јаде и тоа е се’ што прави. Сега-засега, ништо од свирење клавир! lol!

И јас денес видов една позната личност. Го видов оној портпаролот на Мин. за труд и социјала, ако не се лажам се вика Мишко, оној што му се очите едно Тетово, друго Гостивар.
Звучи малку фашистички изјавава и се извинувам, всушност се работи за еден, според мене, многу интересен дечко king
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:40 pm

Venco напиша:
Green Power напиша:
Немав интернет од проста причина што кабелскиот оператор реши да ме изнервира максимално два дена, па ми доаѓа во моментот брутално да го силувам и да го оставам на улица да пати и да крвари, и физички и ментално Evil or Very Mad .....ги оставив цигарите експресно, за алкохол знам само од приказните на постарите, кафе пијам во пристојни количини, знам и што е целибат, ама без интернет НЕ МОЖАМ И НЕ САКАМ ДА БИДАМ!!!! :D

ех ех и тие сега претера, екологист а ке праш крвои и месишта по улиците, не личи, не е хигиенски lol!


Море имаше и црвена револуција, имаше и секс револуција, не беше така далеку и портокаловата револуција, и џемпер револуцијата не не остави рамнодушни....ама време е за зелена револуција :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:41 pm

[quote="Green Power"]
Цитат :

Ех мој пријателе, по овоа прашање вака стои работата......8 Декември е ден на СВ.Климент Охридски, и нормално, тој ден премиерот го прогласи за неработен поради што сите не направи бескрајно среќни, весели и дебели :D

Грини а мојто прашање за времето ??? :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:43 pm

Бе Перо напиша:
Колку често и што сонувате?
Сакам да знам што последно сте сонувале на пример?

Прашањава ти се ко за на анкета на телевизија к-15 lol! lol!

Јас најчесто сонувам школо и деца :roll: :roll: Кога сонувам нешто „нормално“, ми се јавуваат некои помешани ситуации со луѓе што во реалноста никогаш не би ги споила!?
И има еден сон што ми се повторува одвреме-навреме уште откако знам за себе, ама не знам да го опишам. Сигурно има врска со некоја потсвест, Фројд и слично. Ќе му се јавам на оној тасистот што не’ носеше до Љуц да го прашам lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyВто 25 Ное 2008, 11:47 pm

Здраво Тање ... хмм не ми кажувај дури ми срам колку последните години ме фати некоја упла од одење на заболекар. не знам помлад одев без проблем ама ми се случи еден многу болен случај со едно теле од заболекар од тогаш ме фати оваа паника.
Туку ај доста за тоа Evil or Very Mad ... Значи кај Вас весела гужва, што убаво Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 26 Ное 2008, 12:10 am

Venco напиша:
Здраво Тање ... хмм не ми кажувај дури ми срам колку последните години ме фати некоја упла од одење на заболекар. не знам помлад одев без проблем ама ми се случи еден многу болен случај со едно теле од заболекар од тогаш ме фати оваа паника.
Туку ај доста за тоа Evil or Very Mad ... Значи кај Вас весела гужва, што убаво Smile

Ма супер, само уште да можев малку да дремнувам по работа... :D :D Ќе беше добро! ;)

Туку нешто Гала и Буба Мара ни ги нема во последно време?
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 26 Ное 2008, 12:20 am

Тања внуката нека ви биде благословена, мила, убава ,со широко срце , итра и храбра како тета!! :star: :star: :P cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 26 Ное 2008, 12:21 am

[quote="Тања"]
Venco напиша:

Туку нешто Гала и Буба Мара ни ги нема во последно време?

Да да ... од тој дел го нема и Тоисе, да не имаат проблем со интернетот Question
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 26 Ное 2008, 12:30 am

Билјана напиша:
Тања внуката нека ви биде благословена, мила, убава ,со широко срце , итра и храбра како тета!! :star: :star: :P cheers

Их, ова ме развесели!!! cheers cheers cheers

Фала ти, девојче. А и тебе нешто те нема овде, се надевам дека се’ е под контрола! sunny
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 EmptyСре 26 Ное 2008, 12:35 am

Бе Перо напиша:

2. Никој освен Тончи не ме рецка за прашањето :D , ама добро ај, ќе ви прогледам низ прсти...

Па што не кажеш дека си отворил супер тема за разговор :bom:

Нјачесто сонувам секојдевие, луѓето од работа и а и смешни сонови, па по се изгледа се смеам и во сон после 8) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: