ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Занимливи и едукативни линкови!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 25 Мар 2009, 12:18 am

Совети за изработка на CV (лична биографија), кои се најчесто поставувани прашања на интервјуата при конкурирање за работа, совети за личен пристап (понашање) при интервјуата и уште други совети можете да прочитате на http://www.bradleycvs.co.uk/

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 25 Мар 2009, 12:46 am

SiNaPsA` напиша:
Совети за изработка на CV (лична биографија), кои се најчесто поставувани прашања на интервјуата при конкурирање за работа, совети за личен пристап (понашање) при интервјуата и уште други совети можете да прочитате на http://www.bradleycvs.co.uk/
Aaaa Sinapsa izgleda si baral rabota! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 25 Мар 2009, 1:10 am

Scarlett O'Hara напиша:
SiNaPsA` напиша:
Совети за изработка на CV (лична биографија), кои се најчесто поставувани прашања на интервјуата при конкурирање за работа, совети за личен пристап (понашање) при интервјуата и уште други совети можете да прочитате на http://www.bradleycvs.co.uk/
Aaaa Sinapsa izgleda si baral rabota! тра-ла-ла
Случајно налетав на сајтот. Уште еден сајт кај што може да си направите сами тестирање: http://www.peoplemaps.com/

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 30 Мар 2009, 4:07 pm

Оваа е едно прекрасно ХОБИ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 30 Мар 2009, 5:11 pm

www.wadja.com = Две во едно, праќање на мејлови + праќање на бесплатни СМС пораки.
Сајтот подржува и македонски јазик (кирилица де).

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Чет 02 Апр 2009, 2:08 am

Забавен линк за љубителите на крстозбори
http://www.krstozbori.com.mk/beta/start.php
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 13 Апр 2009, 4:53 pm

Следење во живо на берзите на хартии од вредност на земјите од ЕКС-ЈУ на едно место: http://www.quotestation.com/

Хрватски финансиски портал на кој што има голем број на дискусии поврзани со економијата, финансиите и берзите, а не е одмината ни Македонија http://www.mojnovac.net/

Официјалниот сајт на македонската берза www.mse.com.mk

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 02 Мај 2009, 2:08 am

Проверите сами http://www.wwwdotcom.com/
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 12 Мај 2009, 10:42 am

Дувни у дрегерот: Алко тест
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 06 Јун 2009, 2:51 pm

На следниов ЛИНКможе да спуштате списанија/магазини во .пдф формат.
П.С. Списанијата/магазините се на англиски јазик.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 22 Јун 2009, 9:30 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Нед 28 Јун 2009, 9:29 pm

Праќајте гага СМС-и колку шо ви душа сака. Нема ни ограничување, нема ни регистрација (барем за сега)

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пет 17 Jул 2009, 4:20 pm

...Тука ... може да се најде нешто интересно !
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 20 Jул 2009, 1:30 pm

Самиот наслов кажува сВе: http://vicoteka.mk/
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 01 Сеп 2009, 5:15 pm

Гугле преведувач на македонски јазик: http://www.translate.google.com/#
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Нед 20 Сеп 2009, 8:51 pm

Филмски трејлери (најави) ---> клик ит
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пет 02 Окт 2009, 2:46 am

Еден од ретките, ако не и единствен македонски портал кој двојазично (англиски и македонски) успешно го презентира македонскиот фудбал во Македонија и надвор од неа. Редовно се ажурираат информации за сите лиги (прва, втора, трета, куп...) со резултати и извештаи, настапите на нашите интернационалци во странство и настапите на македонската репрезентација.

http://macedonianfootball.com
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Занимливи и едукативни линкови!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТЕХНОЛОГИЈА И НАУКА-
Отиди до: